Jak zamknąć konto w Toyota Banku?

Jak zamknąć konto w Toyota Banku?

author
Dorota Grycko
11 listopada 2023
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.
Kategoria

Przyczyn rezygnacji z konta bankowego może być wiele – nie musimy się jednak nikomu z nich tłumaczyć. Każdemu Klientowi przysługuje prawo do rezygnacji z usług bankowych. Sprawdzamy, jakie są możliwości zamknięcia konta w Toyota Banku.

Spis treści:

 1. Zamknięcie konta w Toyota Banku przez Internet
 2. Jak zamknąć konto w Toyota Banku przez e-mail?
 3. Jak zamknąć konto w placówce Toyota Banku?
 4. Jak zamknąć konto listownie w Toyota Banku?
 5. Zamknięcie konta w Toyota Banku - krok po kroku
 6. Ile trwa zamknięcie konta w Toyota Banku?
 7. Zamknięcie konta w Toyota Banku - najważniejsze pytania i odpowiedzi
Zwiń spis treści

Zamknięcie konta w Toyota Banku przez Internet

Istnieje wiele dogodnych sposobów zamykania konta w Toyota Banku. Konto zamkniemy zarówno bez wychodzenia z domu, jak i sposobami bardziej tradycyjnymi – na przykład odwiedzając placówkę banku lub wysyłając wypowiedzenie listownie.

Aby zamknąć konto przez Internet, musimy zalogować się do bankowości internetowej, a następnie wykonać kolejno operacje:

 1. Przechodzimy do zakładki “Produkty”, a następnie wybieramy “Usługi”. 
 2. Wchodzimy w zakładkę “Wnioski” – znajduje się w menu po lewej stronie.
 3. Następnie wybieramy “Wypowiedzenie umowy konta”.
 4. Uzupełniamy formularz.
 5. Potwierdzamy swą decyzję i wysyłamy formularz.

Zamykając konto przez Internet, zostaniemy przeprowadzeni automatycznie przez wszystkie kroki, które należy podjąć. Po złożeniu dyspozycji otrzymamy jeszcze telefon z banku – będziemy musieli wysłuchać pracownika, który przekaże nam informacje dotyczące dalszych etapów realizacji zamknięcia konta. Od dnia złożenia dyspozycji zamknięcia konta w serwisie transakcyjnym liczony jest miesiąc wypowiedzenia.

Przed zamknięciem konta bankowego należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach:

 1. Należy upewnić się, że nie posiadamy innych produktów w Toyota Banku, które wymagają posiadania konta i gwarantują promocyjne warunki.
 2. Powinniśmy zamknąć wszystkie produkty powiązane z kontem bankowym (rachunki bankowe, pożyczki np. pożyczki na dowód, lokaty oszczędnościowe i produkty inwestycyjne).
 3. Musimy spłacić wszystkie karty debetowe i kredytowe powiązane z rachunkiem bankowym w Toyota Banku (jeśli tego nie zrobimy, bank nie zgodzi się na rozwiązanie umowy).
 4. Należy wypłacić wszystkie oszczędności zgromadzone na rachunku bankowym (jeśli tego nie zrobimy, utracimy wszystkie
 5. Jeśli mamy jakiekolwiek zaległości, musimy je uregulować.

Jak zamknąć konto w Toyota Banku przez e-mail?

Wypowiedzenie umowy rachunku bankowego w Toyota Banku można wysłać także pocztą elektroniczną. W tym celu nie trzeba nawet wychodzić z domu. Kolejno:

1. Piszemy wypowiedzenie umowy rachunku bankowego.

2. Wypełniamy pismo swoimi danymi osobowymi.

3. Podpisujemy dokument własnoręcznie.

4. Skanujemy podpisane pismo.

5. Wysyłamy skan na adres: [email protected].

Kiedy pismo zostanie przyjęte przez Toyota Bank, otrzymamy potwierdzający SMS, że wniosek został doręczony, a potem kolejny SMS, że konto zostało zlikwidowane.

Jak zamknąć konto w placówce Toyota Banku?

Jeżeli chcemy zamknąć konto w placówce Toyota Banku, wystarczy, że udamy się osobiście do któregokolwiek z oddziałówNależy zabrać ze sobą dowód osobisty i wszystkie karty bankowe, jeśli posiadamy. W banku przedstawiona będzie nam oferta, która będzie miała na celu przekonać nas, abyśmy zrezygnowali z zamykania konta. Poproszeni możemy być też o podanie powodu rezygnacji z rachunku bankowego.

Podpis, który złożymy na wniosku o zamknięcie konta, musi być zgodny ze wzorem podpisu, który bank posiada. Pamiętajmy, że może być dużo interesantów, co może oznaczać kolejkę. Usługi internetowe Toyota Banku zostaną także zlikwidowane razem z zamknięciem konta.

Dowód zamknięcia konta 

Należy dopilnować wydania nam dokumentu – dyspozycji o zamknięciu konta, jak również kserokopii. Odebrany z banku druk zaświadczenia o zamknięciu konta powinno się przechowywać w podobny sposób, jak inne dokumenty. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przypadku błędnego wprowadzenia danych czy zwykłej nieuwagi pracownika, bank będzie nadal naliczał opłaty, bo konto nie zostanie zamknięte. Może mieć to oczywisty wpływ na naszą historię kredytową – będzie rosło zadłużenie.

Jak zamknąć konto listownie w Toyota Banku?

Osoby, które nie mogą udać się do banku i nie posiadają dostępu do Internetu, mogą złożyć wypowiedzenie umowy o konto drogą listowną.

Wypowiedzenie musi zawierać:

– imię i nazwisko posiadacza lub posiadaczy rachunku,
– numer PESEL posiadacza lub posiadaczy rachunku,
– numer rachunku, na które mają być przelane środki z zamykanego rachunku,
– określenie trybu, w jakim umowa ma być rozwiązana (z reguły jest to tryb miesięczny).

Wypowiedzenie musimy napisać własnoręcznie i wysłać je na adres korespondencyjny banku:
Toyota Bank Polska S. A., ul. Postępu 18b, 02-676 Warszawa
dział Back Office

Własnoręcznie musimy złożyć także podpis – bardzo ważne jest, by był on zgodny z tym, który jest w Toyota Banku wskazany za wzór naszego podpisu. Jeżeli podpisy te nie będą się zgadzały, zgłoszenie nie zostanie przyjęte.

Zamknięcie konta w Toyota Banku - krok po kroku

Zamknięcie konta w oddziale – krok po kroku

1. Udajemy się do wybranego oddziału Toyota Banku.

2. Potwierdzamy swoją tożsamość (wystarczy dowód osobisty).

3. Zgłaszamy chęć zamknięcia konta.

4. Drukowana jest dyspozycja zamknięcia wybranego przez nas rachunku.

5. Pracownik oblicza kwoty, które bank jest zobowiązany nam wypłacić oraz te, które my jesteśmy winni bankowi. Jeżeli mamy minus na koncie, kwotę musimy uregulować na miejscu – w przeciwnym razie konto nie będzie mogło zostać zamknięte.

6. Podpisujemy dokument.

I… już. Konto jest zamknięte, dostęp do bankowości internetowej zostaje zablokowany.

Ile trwa zamknięcie konta w Toyota Banku?

Standardowy okres wypowiedzenia umowy w Toyota Banku trwa 30 dni. Trzeba jednak pamiętać, że w każdej umowie mogą być zapisane inne warunki, dlatego przed złożeniem wypowiedzenia, należy przeczytać umowę.

W niektórych sytuacjach możemy także ubiegać się o natychmiastowe rozwiązanie umowy (w związku ze zmianą regulaminu, tabeli prowizji i opłat lub tabeli oprocentowania) lub skrócenie okresu wypowiedzenia (w przypadku spełnienia określonych warunków)

Okres wypowiedzenia rozpoczyna się od dnia złożenia dyspozycji w banku. Co ważne, zamknięcie konta w banku przez osobę fizyczną jest całkowicie bezpłatne.

Zamknięcie konta w Toyota Banku - najważniejsze pytania i odpowiedzi

Okres wypowiedzenia trwa standardowo miesiąc. Liczony jest od dnia złożenia dyspozycji zamknięcia rachunku.

Nie, wystarczy wypowiedzenie jednego ze współposiadaczy rachunku, by konto zostało zlikwidowane.

Zamknięcie konta przez osobę fizyczną w Toyota Banku nic nie kosztuje.

Zamknąć konto w Toyota Banku możemy:

 • internetowo,
 • listownie,
 • poprzez e-mail,
 • odwiedzając stacjonarną placówkę.

Aby zamknąć konto przez Internet, musimy zalogować się do bankowości internetowej, a następnie wykonać kolejno operacje:

 1. Przechodzimy do zakładki “Produkty”, a następnie wybieramy “Usługi”. 
 2. Wchodzimy w zakładkę “Wnioski” – znajduje się w menu po lewej stronie.
 3. Następnie wybieramy “Wypowiedzenie umowy konta”.
 4. Uzupełniamy formularz.
 5. Potwierdzamy swą decyzję i wysyłamy formularz.

Źródła: https://www.toyotabank.pl/

author
Dorota Grycko
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Bank Polska w Żaganiu

Santander Bank Polska to drugi w Polsce największy bank detaliczny pod względem wielkości aktywów. Sprawdzamy oddziały w Żaganiu – zobacz godzinę otwarcia, dane kontaktowe i ofertę.

author
Patryk Byczek
18 maja 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

ING zaprasza – czwarta edycja projektu Artysta Zawodowiec

Już w poniedziałek 30 marca rozpoczną się zajęcia on-line w ramach projektu Artysta Zawodowiec. Fundacja Sztuki Polskiej ING zaprasza do udziału w wykładach studentki oraz studentów kierunków artystycznych.

author
Dominika Byczek
28 marca 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Wniosek o “Dobry Start” w Banku Pekao

Bank Pekao poinformował, że z poziomu bankowości internetowej Pekao24, Klienci mogą już składać wnioski o świadczenie Dobry Start, czyli wyprawkę 300+ dla dzieci uczących się. Sprawdź szczegóły.

author
Patryk Byczek
02 lipca 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Różnice dochodowe Polaków maleją

Presja nakładana na pracodawców względem minimalnego wynagrodzenia w Polsce zaczyna osiągać zamierzony skutek. Bo chociaż nie przekłada się to znacznie na większy dobrobyt z powodu rosnącej inflacji, to zmalały różnice dochodowe Polaków. Zdaniem Eurostatu Polska jest jednym z czołowych krajów UE pod względem niwelowania dysproporcji płacowych.

author
Alicja Hirsekorn
01 sierpnia 2019
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.

Bank Spółdzielczy w Tworogu – oddziały, kontakt, kod SWIFT, IBAN

Bank Spółdzielczy w Tworogu to polski bank, który jest zrzeszony w Grupie BPS. Sprawdzamy oddziały banku, godziny otwarcia, kod SWIFT, infolinię oraz dane kontaktowe.

author
Patryk Byczek
04 października 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

DNB Bank zwraca pieniądze. Sprawdź, jak otrzymać rekompensatę

UOKiK ocenił, że DNB Bank niesłusznie podwyższał marże kredytów hipotecznych i opłaty za jedno z popularnych kont. Teraz bank zobowiązany jest do zwrotu środków poszkodowanym Klientom. Sprawdź, ile można otrzymać i jak ubiegać się o zwrot.

author
Dominika Byczek
27 stycznia 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Porównaj