mBank wprowadził do swojej aplikacji mobilnej udogodnienia dla Klientów. Od teraz każdy posiadacz telefonu z systemem iOS może za jego pomocą otworzyć konto w banku, bez konieczności wychodzenia z domu.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 21.06.2018
Udostępnij:

Posiadacze telefonów marki Apple mogą także cieszyć się z nowo wprowadzonego systemu płatności, Apple Pay. mBank jest jednym z dziewięciu banków, które na chwilę obecną udostępniają tę metodę płatności swoim Klientom.

Udogodnienia dla iOS

Póki co, bank wprowadził możliwość otworzenia konta z poziomu aplikacji jedynie dla osób, które posiadają telefony z systemem iOS. Instytucja w oficjalnym komunikacie podaje także, że użytkownicy systemu Android w najbliższym czasie również mają otrzymać dostęp do tejże funkcji.

Warto wiedzieć, że jedna czwarta wszystkich użytkowników aplikacji mobilnej mBanku, to posiadacze telefonów z systemem iOS.

Jak otworzyć konto

Po zainstalowaniu aplikacji na swoim urządzeniu, należy:
 

  • przygotować dowód osobisty i przejść do opcji „Otwórz rachunek przez video”,

  • następnym krokiem jest rozmowa z Konsultantem mBanku, który w celu weryfikacji Klienta poprosi go o okazanie i sfotografowanie dowodu osobistego; na podstawie wykonanych zdjęć, Konsultant założy rachunek bankowy zainteresowanemu,

  • po zakończonej z Konsultantem rozmowie, Klient będzie musiał, za pomocą specjalnie wygenerowanego kodu podczas rozmowy telefonicznej, podpisać umowę,

  • po założeniu konta, Klient może natychmiast powiązać je z aplikacją mobilną.

mBank

Bank w ubiegłym roku odnotował zysk netto na poziomie 311 600 000 złotych. Pierwszy kwartał instytucja zamknęła z zyskiem wynoszącym ponad 411 000 000 złotych. W roku 2017 w banku było otwartych 3 337 994 kont, z których czynnie korzystali Klienci grupy mBank. Z aplikacji mBanku korzysta obecnie ponad 1 200 000 użytkowników.


 

Komentarze