zadluzenia.com
zamknij

Korpus Solidarności – promocja wolontariatu

Rząd wesprze finansowo wolontariuszy - w ramach nowego programu Korpus Solidarności na cele dobroczynne przeznaczone będzie w tym roku nawet 380 000 zł. W kolejnych latach kwoty mają sięgać nawet do 6 milionów złotych. Sprawdź wszystkie szczegóły dotyczące Korpusu Solidarności. 

Motorem działań były statystyki, z których wynikało, że Polacy bardzo chętnie pomagają innym, ale czynią to raczej jednorazowo, a nie w ramach długofalowego działania. Stała i systematyczna pomoc potrzebującym ma Polakom wejść w krew dzięki programowi wzorowanemu na popularnym norweskim "gap year" i niemieckim "roku socjalnym". 


 

Korpus Solidarności - najważniejsze informacje

 

Wyszukiwanie kandydatów: specjalna baza danych
Wiek kandydatów: 18-25 lat
Czas trwania wolontariatu: 12 miesięcy

Miejsce wolontariatu: wybrane placówki
Wyżywienie: tak
Zakwaterowanie: tak
Dodatkowe udogodnienia:kieszonkowe (na podstawowe potrzeby) 

Jak będzie działał Korpus Solidarności?

Póki co wiadomo, że program wolontariatu ma trwać rok i ma być czasem, w którym chętni będą mogli całkowicie poświęcić się pomocy potrzebującym. W tym celu będą mieli zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, a także środki finansowe na podstawowe potrzeby. 

Dwunastomiesięczny wolontariat będzie się odbywał w wybranych przez chętnego placówkach, które będą poszukiwały osób do pomocy. Wyszukiwanie osób chętnych i miejsc, w których tej pomocy potrzeba, będzie odbywało się za pomocą specjalnej platformy - stworzonej na potrzeby programu bazy danych. Z czego będzie finansowany Korpus Solidarności?

Środki na finansowanie programu mają pochodzić z 4% wpływów z gier objętych monopolem państwa. Środki te wpływają regularnie do Funduszu Wspierania Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Pieniądze mają być przeznaczone na:
- wsparcie wolontariuszy,
- wparcie organizatorów i koordynatorów wolontariatu,
- benefity dla wolontariuszy,
- staże i szkolenia dla koordynatorów. Na co mogą liczyć wolontariusze? 

Program zakłada specjalne traktowanie wolontariuszy. Mają mieć oni opłacone zakwaterowanie i wyżywienie na cały czas trwania wolontariatu, a ponadto benefity takie jak:
- zniżki na różne imprezy kulturalne,
- bilety na komunikację publiczną.  


 

Skomentuj artykuł
captcha
Twoja ocena
Średnia ocena
5 / 5 z 1 oceny
~nikodem99

szkoda, ze szukają osob tylko od 18, z checia bym wzial udzial..   Odpowiedź