Kredyt gotówkowy VeloBank – opinie

Kredyt gotówkowy VeloBank – opinie

Ocena klientów

3,8

Na podstawie 93 opinii

Oceń usługi:

Pozytywne opinie

65 osób

Negatywne opinie

28 osoby

Kredyt gotówkowy w VeloBanku - najważniejsze informacje

Kredyt gotówkowy w VeloBank to naprawdę ciekawa nowa oferta na rynku finansowym. Całkowita kwota kredytu gotówkowego w VeloBanku to nawet 200 000 zł, choć wnioski kredytowe można składać już od kwoty 2000 zł. Okres spłaty jest elastyczny – wybierać możemy pomiędzy okresem trwającym od 3 miesięcy do nawet 10 lat. Sprawdź, czym charakteryzuje się kredyt gotówkowy w VeloBank i zdecyduj, czy jest to oferta dla Ciebie.

Kredyt gotówkowy w VeloBanku - dlaczego warto?

Kredyt gotówkowy oferowany przez VeloBank to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących szybkiego i wygodnego źródła finansowania. Bank ten, choć dość nowy, cieszy się dobrą renomą w branży finansowej, co sprawia, że klienci mogą czuć się pewnie i komfortowo korzystając z ich usług. Oto kilka kluczowych zalet, które wyróżniają kredyt gotówkowy w VeloBanku:

 • elastyczność spłaty - mamy różne opcje spłaty kredytu gotówkowego, umożliwiając klientom wybór harmonogramu spłat, który najlepiej odpowiada ich potrzebom i możliwościom finansowym
 • brak ukrytych opłat - VeloBank jest transparentny w swojej polityce opłat, do kredytu gotówkowego w VeloBank nie są doliczane żadne dodatkowe opłaty
 • szybka decyzja i wypłata środków - VeloBank zdaje sobie sprawę, że czas ma znaczenie, dlatego stara się jak najszybciej odpowiedzieć na wnioski kredytowe
 • niskie oprocentowanie - VeloBank zapewnia korzystne warunki kredytowe, w tym konkurencyjne stawki oprocentowania
 • gotówka na dowolny cel - VeloBank nie ingeruje w to, na co kwota kredytu będzie przez nas przeznaczona w okresie trwania kredytu oraz po jego zakończeniu

Kredyt gotówkowy w VeloBanku - dlaczego nie warto?

Kredyt gotówkowy w VeloBanku może być korzystny, ale warto również wziąć pod uwagę pewne potencjalne wady, które mogą wpłynąć na decyzję klienta. Oto kilka czynników, które warto rozważyć przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego w VeloBanku:

 • wypłata tylko na rachunek bankowy - nie ma więc dostępnej opcji wypłaty w domu lub przez czek GIRO
 • wysokie koszty - mimo że VeloBank oferuje konkurencyjne stawki oprocentowania, warto pamiętać, że wszystkie kredyty gotówkowe wiążą się z dodatkowymi kosztami (rzeczywista roczna stopa oprocentowania RRSO wynosi 26,6%)

Wymagania

 • ważny dowód osobisty

 • polskie obywatelstwo

 • zameldowanie w Polsce

 • telefon komórkowy

 • adres e-mail

 • konto w banku

 • stałe dochody

 • zdolność kredytowa

Dane o firmie Kredyt gotówkowy VeloBank – opinie

 • Nazwa firmy:

  VeloBank S.A.

 • Adres:

  Rondo Ignacego Daszyńskiego 2C, 00-843 Warszawa

 • Kapitał zakładowy:

  25 000 000 zł

 • Numer KRS:

  0000991173

 • Numer NIP:

  7011105189

 • Numer REGON:

  523075467

 • Infolinia:

  608 019 700

Kredyt gotówkowy VeloBank - dane podstawowe

Rondo Ignacego Daszyńskiego 2C

00-843 Warszawa

Kredyt gotówkowy VeloBank - szczegóły oferty

Okres spłaty i kwota kredytu gotówkowego w VeloBank

Okres kredytowania w VeloBanku przy opisywanym kredycie gotówkowym wynosi od 3 miesięcy do nawet 120 miesięcy (wyliczany dla miesięcznych rat równych). Oferowany przez ten bank kredyt gotówkowy dostępny jest także w bardzo wysokiej kwocie. Maksymalna kwota kredytu to aż 200 000 zł, a najmniej możemy wnioskować o 2000 zł. Kwota kredytu oraz oczekiwany okres spłaty jest przez nas deklarowany w kalkulatorze kredytowym, a następnie wpisywany do umowy kredytowej. Warto pamiętać, że zawsze przy podpisaniu umowy powinniśmy skrupulatnie sprawdzić, jaka oferta kredytu gotówkowego jest w niej wskazana (czy pokrywa się z tym, o co wnioskowaliśmy).

Kto może otrzymać kredyt gotówkowy w VeloBank?

W VeloBank standardowy kredyt gotówkowy jest dostępny dla osób, które mają ukończone 18 lat. Bank nie stawia dodatkowych wymogów dotyczących miejsca zamieszkania czy wysokości dochodów, choć niewątpliwie weryfikuje, czy osoba wnioskująca o kredyt konsumencki posiada pełnię czynności prawnych.

Pamiętaj również, że udzielenie kredytu zawsze uzależnione jest od wyniku badania i indywidualnej oceny zdolności kredytowej. Jeżeli bardzo zależy Ci na bezproblemowym otrzymaniu kredytu i tym, by mieć wysoką zdolność kredytową, sprawdź najlepsze sposoby na to, jak zwiększyć zdolność kredytową.

Jakie dokumenty są wymagane do kredytu gotówkowego w Velo Bank?

Każda osoba ubiegająca się o kredyt w Velo Bank musi posiadać ważny i własny dowód osobisty. Pozostałe dokumenty zależne są od tego, w jaki sposób zamierzamy udokumentować swoją zdolność kredytową. Musimy bowiem dostarczyć dokument potwierdzający wysokość i źródło dochodu. Jakiego rodzaju dokument będzie potrzebny?

 • jeżeli pracujemy na umowę o pracę: zaświadczenie o dochodach i zatrudnieniu oraz potwierdzenie wpływu wynagrodzenia na rachunek za 3 ostatnie miesiące,
 • jeżeli źródłem naszych dochodów jest emerytura: odcinek emerytury za dwa ostatnie miesiące lub ostatnia decyzja o waloryzacji emerytury lub decyzja o przyznaniu emerytury lub wyciąg z rachunku bankowego potwierdzający wpływ emerytury za dwa ostatnie miesiące lub PIT-40A za ubiegły rok
 • jeżeli źródłem naszych dochodów jest renta: odcinek renty za dwa ostatnie miesiące / potwierdzenie wpływu renty na rachunek bankowy za dwa ostatnie miesiące / decyzja o przyznaniu renty / ostatnia waloryzacja renty oraz legitymacja rencisty

Umowa zlecenie nie widnieje na spisie, ponieważ nie jest akceptowana jako źródło dochodu przy kredycie gotówkowym w tym banku. Jeżeli nie chcesz dostarczać żadnych dokumentów potwierdzających zatrudnienie i dochód, sprawdź pożyczki bez zaświadczeń. Wzięcie kredytu w opcji bez zaświadczeń możliwe jest dla Klientów Velo Banku (Klienci banku muszą zalogować się do swojej bankowości internetowej, by przejść uproszczony proces weryfikacji dochodów).

Jak otrzymać kredyt gotówkowy w VeloBanku?

Do otrzymania kredytu w VeloBanku wystarczy kilka prostych kroków. Bank wskazuje je precyzyjnie:

 1. Wypełnij formularz kontaktowy (dostępny na stronie internetowej banku oraz bezpośrednio po kliknięciu w przycisk “złóż wniosek” na naszej stronie).
 2. Czekaj na kontakt telefoniczny ze strony banku.
 3. Wysłuchaj propozycji kredytu i zdecyduj, czy jest to oferta dla Ciebie.

Kroki do uzyskania kredytu przedstawiono także na grafice, którą zamieszczamy poniżej.

źródło grafiki: https://www.velobank.pl/klienci-indywidualni/kredyty/kredyt-gotowkowy-dla-ciebie.html

Jaki jest koszt kredytu gotówkowego w VeloBank?

Koszt kredytu gotówkowego zależy od różnych czynników, które warto wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu. Oprocentowanie to jeden z głównych czynników wpływających na koszty kredytu. Im wyższa rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO), tym większa suma odsetek, która zostanie doliczona do całkowitej kwoty do spłaty. Dlatego ważne jest, aby porównać oferty różnych instytucji finansowych i wybrać tę, która oferuje najkorzystniejsze oprocentowanie. W przypadku VeloBanku RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 26,6%, ale dla konkretnej wybranej przez nas kwoty kredytu może być inne, dlatego zawsze warto zwrócić na nie uwagę.

Warto uważać także na dodatkowe koszty doliczane do kredytu, np.: koszt ubezpieczenia czy opłata za prowadzenie konta VeloKonto oraz obsługę karty debetowej – niekiedy takie koszty mogą być wymagane i pobierane w całym okresie trwania kredytu. Dostępny w VeloBank kredyt gotówkowy charakteryzuje się jednak niskimi opłatami i przejrzystą ofertą. Żadne koszty kredytu nie są ukryte, a stan swojego kredytu możemy na bieżąco śledzić w bankowości internetowej. Jeżeli zależy Ci na niedużych kosztach, sprawdź także darmowe pożyczki oraz tanie pożyczki.

Przykład reprezentatywny oferty kredytu gotówkowego w VeloBank

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 26,60%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 35 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 74 849 zł, oprocentowanie zmienne 13,74%, całkowity koszt kredytu 39 849 zł (w tym: prowizja 4205,99 zł, odsetki 28063,81 zł, koszt ubezpieczenia 7579,20 zł), 89 miesięcznych rat równych w wysokości po 841 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 18.12.2022r. na reprezentatywnym przykładzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porównaj