Kredyt hipoteczny Pekao S.A.

Kredyt hipoteczny Pekao S.A.

author
Aneta Jankowska
10 marca 2019

Kredyt hipoteczny w Pekao S.A. to jeden z najczęściej wybieranych produktów na rynku. W rankingu Newsweeka za rok 2018, bank zdobył pierwsze miejsce w kategorii bank hipoteczny. Sprawdzamy ofertę kredytu mieszkaniowego w banku Pekao.

Bank Pekao S.A. jest jednym z najpopularniejszych banków w Polsce. Instytucja w swojej ofercie posiada między innymi kredyt hipoteczny, który pozwala na sfinansowanie do 90% wartości nieruchomości. Większość formalności możemy załatwić bez wychodzenia z domu. Wystarczy tylko jedna wizyta w banku, a jak zapewnia Pekao, klient otrzyma wstępną decyzję kredytową w dwa dni.

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny

Kwota kredytu: do 90% wartości nieruchomości

Okres spłaty: do 30 lat

Marża od: 1,7%

Prowizja od: 1,15%

Dostępne wakacje kredytowe

Na co można przeznaczyć kredyt?

Kredyt hipoteczny Banku Pekao może służyć do spełnienia dowolnego celu kredytobiorcy. Może to być między innymi:

– zakup nieruchomości na rynku wtórnym
– zakup działki, garażu lub domu letniskowego
– zakup od dewelopera nieruchomości oddanej do użytkowania
– budowa nieruchomości
– przebudowa nieruchomości, która podwyższy jej wartość
– modernizacja nieruchomości podwyższająca jej standard
– remont lub prace wykończeniowe
– spłata kredytów/pożyczek na cele mieszkaniowe związane z nieruchomością zaciągnięte w innych instytucjach finansowych

Dla kogo kredyt hipoteczny w Pekao?

Aby uzyskać kredyt hipoteczny w Pekao, należy mieć:

– pełną zdolność do czynności prawnych
– dokument potwierdzający tożsamość (np. dowód osobisty)
– udokumentowane dochody osiągane w walucie kredytu
– zdolność kredytową
– maksymalnie 67 lat w momencie spłaty ostatniej raty kredytu

Przewygodny kredyt mieszkaniowy Pekao

Przewygodny kredyt mieszkaniowy Pekao S.A. to oferta banku, która pozwala na sfinansowanie do 90% ceny nieruchomości. Spłata kredytu może zostać rozłożona nawet na 30 lat. Co więcej, klient może spłacić pierwszą ratę nawet po 3 miesiącach od miesiąca wypłaty kredytu, a w razie potrzeby może skorzystać z zawieszenia spłaty rat na 12 miesięcy, czyli z wakacji kredytowych.

Odsetki od kapitału są naliczane od dnia wypłaty kredytu i po ustaniu okresu zawieszenia są spłacane w ratach kredytu. Pierwsza rata spłacana po tym okresie obejmuje odsetki naliczone za okres karencji, natomiast raty kapitałowo-odsetkowe spłacane są od następnego miesiąca po spłacie odsetek. „Karencja na start” dostępna jest tylko w przypadku kredytu hipotecznego w złotych, w ratach równych. Istnieje również możliwość skorzystania z oferty kredytu bez „Karencji na start”.

Aby skorzystać z oferty Przeywygodnego kredytu mieszkaniowego Pekao, wystarczy jedna wizyta w banku, a jak zapewnia instytucja – większość formalności klient załatwi bez wychodzenia z domu.

Ile kosztuje kredyt mieszkaniowy w Pekao S.A.?

Z informacji banku wynika, że standardowa prowizja wynosi 2,49%. Może ona jednak ulec zmianie, jeśli klient skorzysta z dodatkowych produktów banku. Obciążenie z tytułu prowizji może być kredytowane lub opłacone przez klienta z góry.

Oprocentowanie kredytu hipotecznego to suma stopy bazowej WIBOR 3M, która jest powiększona o marżę banku. Oprocentowanie jest zmienne. Istnieje jednak opcja, w której standardowa wysokość marży kredytów może zostać obniżona. Wystarczy, że klient otworzy Eurokonto z regularnymi wpływami, zawnioskuje o wydanie karty debetowej do rachunku, podpisze umowę o kartę kredytową oraz skorzysta z ubezpieczenia nieruchomości.

Wymagane dokumenty

Kllient, który jest zainteresowany kredytem hipotecznym w Banku Pekao S.A. powinien przygotować odpowiednie dokumenty konieczne do uzyskania finansowania.

Są to:

 • dokument potwierdzający tożsamość
 • o udzielenie kredytu mieszkaniowego wraz z kartą informacyjną
 • dokumenty stwierdzające źródło i wysokość przychodów/dochodów klienta oraz ewentualnych poręczycieli
 • dokumenty dotyczące przedmiotu kredytowania (oraz przedmiotu zabezpieczenia, o ile nie jest on tożsamy z przedmiotem kredytowania), zgodnie z wykazem niezbędnych dokumentów, przekazanym przez bank
 • dokumenty potwierdzające wniesienie wkładu własnego

Jakie źródła dochodów akceptuje Pekao?

 1.  Umowę o pracę na czas nieokreślony, umowa o pracę na zastępstwo i na czas określony
 2.  Dochody z działalności wykonywanej osobiście (umowa zlecenia, umowa o dzieło, działalność artystyczna, kontrakty menedżerskie, powołanie do zarządów i rad nadzorczych) – minimalny okres uzyskiwania dochodu co najmniej 12 miesięcy
 3.  Emeryturę i rentę przyznaną na czas nieokreślony
 4.  Działalność gospodarczą (KPiR, ryczałt lub karta podatkowa) – w formie jednoosobowej działalności i spółek osobowych – minimalny okres uzyskiwania dochodu – 12 miesięcy

Ubezpieczenie przy kredycie hipotecznym w Pekao  S.A.

Klient, który zdecyduje się na kredyt hipoteczny w Pekao S.A. musi pamiętać o koniecznym ubezpieczeniu.

Przez cały okres trwania kredytu, zainteresowany będzie musiał liczyć się z opłatami ubezpieczenia nieruchomości od ognia oraz innych zdarzeń losowych. Konieczne będzie również dokonanie cesji praw z polisy na rzecz banku.

Kolejnym wydatkiem jest ubezpieczenie pomostowe, które klient odczuje w pierwszych ratach kredytu. Natomiast te osoby, którym nie udało się zgromadzić oszczędności na poziomie 20% wartości nieruchomości, będą musiały dodatkowo płacić składkę za ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. Pekao informuje, że jest ona naliczna od razu i pobierana jednorazowo z góry.

Kredyt hipoteczny w Pekao S.A. w innej walucie

Wszyscy zainteresowani kredytem hipotecznym w Pekao S.A. mogą go również otrzymać w innej walucie.

Bank udziela również kredytów w pięciu walutach obcych, o ile klient osiąga dochody w danej walucie:

 • EUR
 • USD
 • GBP
 • NOK
 • SEK

Co istotne, klienci, którzy chcą otrzymać finansowanie w innej walucie niż złotówki, muszą dysponować wkładem własnym na poziomie minimum 30%. Pekao podkreśla, że kredyt w walucie obcej obowiązuje również inne oprocentowanie od jego przyznania.

Jeśli klient zarabia pieniądze za granicą, to także może skorzystać z oferty banku – musi on jednak posiadać dokumenty potwierdzające jego zarobki.

Podsumowanie i opinie

Kredyt hipoteczny w Banku Pekao S.A. to jedna z najpopularniejszych ofert dostępnych na rynku. Dużą zaletą produktu Pekao jest fakt, że większość formalności możemy załatwić bez wychodzenia z domu, a do sfinalizowania kredytu wystarczy jedna wizyta w banku. Klient w razie potrzeby może skorzystać z opcji wakacji kredytowych, a w przypadku oferty “Przewygodny kredyt mieszkaniowy w Pekao” bank oferuje mu karencję na start.

Plusy:

– szybka decyzja kredytowa
– większość formalności można załatwić w domu
– kredyt można wykorzystać do zrealizowania różnorodnych celów
– dostępne wakacje kredytowe
– możliwość skorzystania z kredytu w innej walucie
– opcja “karencji na start”
– umowa o pracę nie jest konieczna do otrzymania kredytu
– w trakcie spłacania kredytu klient może zmienić jego walutę

Minusy:

– konieczne ubezpieczenia
– ograniczenie wiekowe – klient może mieć maksymalnie 67 lat w momencie spłaty ostatniej raty kredytu

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla mieszkaniowego kredytu hipotecznego/ budowlano-hipotecznego (RRSO) wynosi 5,09% i wyliczona została przy założeniach: całkowita kwota kredytu – 230 423 zł; kredyt zaciągnięty na okres 24 lat, 288 rat do spłaty, wniesiony wkład własny – 27%, zmienne oprocentowanie kredytu – 4,57% w stosunku rocznym, równa rata kapitałowo-odsetkowa do czasu uprawomocnienia wpisu hipoteki – w wysokości 1 318,87 zł (w przypadku uprawomocnienia się wpisu hipoteki po okresie 6-m-cy wysokość raty kapitałowo-odsetkowej ulega obniżeniu i wynosi 1 194,36 zł), całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta wynosi – 356 546,34 zł, całkowity koszt kredytu – 126 123,34 zł przy uwzględnieniu kosztów w tym ponoszonych z tytułu: ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych za 12 m-cy wg oferty dostępnej w Banku – 230,42 zł, opłaty miesięcznej za otwarcie i prowadzenie Konta Przekorzystnego – 6 zł, opłaty miesięcznej za kartę debetową MasterCard Debit FX wydaną do rachunku – 3 zł, opłaty rocznej za kartę kredytową Pekao MasterCard Credit 30 zł, opłaty za kontrolę nieruchomości – 137 zł, podatku od ustanowienia hipoteki – 19 zł, prowizji od udzielenia kredytu 1,90% płatnej gotówką. Po uprawomocnieniu się wpisu hipoteki zmienne oprocentowanie kredytu zostanie obniżone o 1 punkt procentowy. Kalkulacja została dokonana na dzień 01 października 2018 r., na przykładzie reprezentatywnym dla kredytu w złotych.


Źródło: www.pekao.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Eszli
Eszli
2019-10-14 17:12:36

To prawda. 30 sierpnia złożone dokumenty i do dzisiaj cisza. Nic! Nic nie pytają nic nie chca!! Czytają komentarze boje sie zeby za chwile sie nie zaczely prośby o jakies dokumenty

Justyna
Justyna
2019-10-08 12:54:08

My już czekamy 2 miesiące, czepianie się o każdą pierdołę, mam wrażenie po to by tylko kupić sobie czas. Bank zaniża wartość nieruchomości co powoduje zmniejszeniem kwoty kredytu. Szkoda, ze nie informują wcześniej o takich rzeczach. Gdybyśmy wiedzieli, ze tak będzie wyglądała sytuacja zdecydowali byśmy się na inny bank.

Uświadomiona
Uświadomiona
2019-09-19 10:57:29

Tak to prawda ja również czekam za długo na decyzję .Nie wiem dlaczego jest taka rozbieżność w podawanych wyżej inf .

2019-08-29 12:13:06

2 miesiące czekamy na kredyt. Co chwilę bank wymyśla nowe zaświadczenia jakby nie mogli podać tego wcześniej. Chore!! Rozważamy zmianę banku

Tenere
Tenere
2019-08-28 11:49:52

Zapomnieli dodać, że czas oczekiwania na umowę to może być nawet 2 miesiące.

Podobne artykuły

Dwie nagrody dla PKO BP za transformację cyfrową
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
05 października 2019

Dwie nagrody dla PKO BP za transformację cyfrową

Kredyt gotówkowy Skarżysko-Kamienna
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
22 grudnia 2021

Kredyt gotówkowy Skarżysko-Kamienna

Świętopietrze w Polsce – na czym polega?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
23 grudnia 2020

Świętopietrze w Polsce – na czym polega?

Algorytmy Sztucznej Inteligencji ocenią zdolność kredytową
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
30 maja 2019

Algorytmy Sztucznej Inteligencji ocenią zdolność kredytową

71% polskich firm obawia się nadchodzących zmian prawnych
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
22 października 2019

71% polskich firm obawia się nadchodzących zmian prawnych

Porównaj