Kredyt hipoteczny Pekao S.A.

Kredyt hipoteczny Pekao S.A.

author
Aneta Jankowska
10 marca 2019

Kredyt hipoteczny w Pekao S.A. to jeden z najczęściej wybieranych produktów na rynku. W rankingu Newsweeka za rok 2018, bank zdobył pierwsze miejsce w kategorii bank hipoteczny. Sprawdzamy ofertę kredytu mieszkaniowego w banku Pekao.

Bank Pekao S.A. jest jednym z najpopularniejszych banków w Polsce. Instytucja w swojej ofercie posiada między innymi kredyt hipoteczny, który pozwala na sfinansowanie do 90% wartości nieruchomości. Większość formalności możemy załatwić bez wychodzenia z domu. Wystarczy tylko jedna wizyta w banku, a jak zapewnia Pekao, klient otrzyma wstępną decyzję kredytową w dwa dni.

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny

Kwota kredytu: do 90% wartości nieruchomości

Okres spłaty: do 30 lat

Marża od: 1,7%

Prowizja od: 1,15%

Dostępne wakacje kredytowe

Na co można przeznaczyć kredyt?

Kredyt hipoteczny Banku Pekao może służyć do spełnienia dowolnego celu kredytobiorcy. Może to być między innymi:

– zakup nieruchomości na rynku wtórnym
– zakup działki, garażu lub domu letniskowego
– zakup od dewelopera nieruchomości oddanej do użytkowania
– budowa nieruchomości
– przebudowa nieruchomości, która podwyższy jej wartość
– modernizacja nieruchomości podwyższająca jej standard
– remont lub prace wykończeniowe
– spłata kredytów/pożyczek na cele mieszkaniowe związane z nieruchomością zaciągnięte w innych instytucjach finansowych

Dla kogo kredyt hipoteczny w Pekao?

Aby uzyskać kredyt hipoteczny w Pekao, należy mieć:

– pełną zdolność do czynności prawnych
– dokument potwierdzający tożsamość (np. dowód osobisty)
– udokumentowane dochody osiągane w walucie kredytu
– zdolność kredytową
– maksymalnie 67 lat w momencie spłaty ostatniej raty kredytu

Przewygodny kredyt mieszkaniowy Pekao

Przewygodny kredyt mieszkaniowy Pekao S.A. to oferta banku, która pozwala na sfinansowanie do 90% ceny nieruchomości. Spłata kredytu może zostać rozłożona nawet na 30 lat. Co więcej, klient może spłacić pierwszą ratę nawet po 3 miesiącach od miesiąca wypłaty kredytu, a w razie potrzeby może skorzystać z zawieszenia spłaty rat na 12 miesięcy, czyli z wakacji kredytowych.

Odsetki od kapitału są naliczane od dnia wypłaty kredytu i po ustaniu okresu zawieszenia są spłacane w ratach kredytu. Pierwsza rata spłacana po tym okresie obejmuje odsetki naliczone za okres karencji, natomiast raty kapitałowo-odsetkowe spłacane są od następnego miesiąca po spłacie odsetek. „Karencja na start” dostępna jest tylko w przypadku kredytu hipotecznego w złotych, w ratach równych. Istnieje również możliwość skorzystania z oferty kredytu bez „Karencji na start”.

Aby skorzystać z oferty Przeywygodnego kredytu mieszkaniowego Pekao, wystarczy jedna wizyta w banku, a jak zapewnia instytucja – większość formalności klient załatwi bez wychodzenia z domu.

Ile kosztuje kredyt mieszkaniowy w Pekao S.A.?

Z informacji banku wynika, że standardowa prowizja wynosi 2,49%. Może ona jednak ulec zmianie, jeśli klient skorzysta z dodatkowych produktów banku. Obciążenie z tytułu prowizji może być kredytowane lub opłacone przez klienta z góry.

Oprocentowanie kredytu hipotecznego to suma stopy bazowej WIBOR 3M, która jest powiększona o marżę banku. Oprocentowanie jest zmienne. Istnieje jednak opcja, w której standardowa wysokość marży kredytów może zostać obniżona. Wystarczy, że klient otworzy Eurokonto z regularnymi wpływami, zawnioskuje o wydanie karty debetowej do rachunku, podpisze umowę o kartę kredytową oraz skorzysta z ubezpieczenia nieruchomości.

Wymagane dokumenty

Kllient, który jest zainteresowany kredytem hipotecznym w Banku Pekao S.A. powinien przygotować odpowiednie dokumenty konieczne do uzyskania finansowania.

Są to:

 • dokument potwierdzający tożsamość
 • o udzielenie kredytu mieszkaniowego wraz z kartą informacyjną
 • dokumenty stwierdzające źródło i wysokość przychodów/dochodów klienta oraz ewentualnych poręczycieli
 • dokumenty dotyczące przedmiotu kredytowania (oraz przedmiotu zabezpieczenia, o ile nie jest on tożsamy z przedmiotem kredytowania), zgodnie z wykazem niezbędnych dokumentów, przekazanym przez bank
 • dokumenty potwierdzające wniesienie wkładu własnego

Jakie źródła dochodów akceptuje Pekao?

 1.  Umowę o pracę na czas nieokreślony, umowa o pracę na zastępstwo i na czas określony
 2.  Dochody z działalności wykonywanej osobiście (umowa zlecenia, umowa o dzieło, działalność artystyczna, kontrakty menedżerskie, powołanie do zarządów i rad nadzorczych) – minimalny okres uzyskiwania dochodu co najmniej 12 miesięcy
 3.  Emeryturę i rentę przyznaną na czas nieokreślony
 4.  Działalność gospodarczą (KPiR, ryczałt lub karta podatkowa) – w formie jednoosobowej działalności i spółek osobowych – minimalny okres uzyskiwania dochodu – 12 miesięcy

Ubezpieczenie przy kredycie hipotecznym w Pekao  S.A.

Klient, który zdecyduje się na kredyt hipoteczny w Pekao S.A. musi pamiętać o koniecznym ubezpieczeniu.

Przez cały okres trwania kredytu, zainteresowany będzie musiał liczyć się z opłatami ubezpieczenia nieruchomości od ognia oraz innych zdarzeń losowych. Konieczne będzie również dokonanie cesji praw z polisy na rzecz banku.

Kolejnym wydatkiem jest ubezpieczenie pomostowe, które klient odczuje w pierwszych ratach kredytu. Natomiast te osoby, którym nie udało się zgromadzić oszczędności na poziomie 20% wartości nieruchomości, będą musiały dodatkowo płacić składkę za ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. Pekao informuje, że jest ona naliczna od razu i pobierana jednorazowo z góry.

Kredyt hipoteczny w Pekao S.A. w innej walucie

Wszyscy zainteresowani kredytem hipotecznym w Pekao S.A. mogą go również otrzymać w innej walucie.

Bank udziela również kredytów w pięciu walutach obcych, o ile klient osiąga dochody w danej walucie:

 • EUR
 • USD
 • GBP
 • NOK
 • SEK

Co istotne, klienci, którzy chcą otrzymać finansowanie w innej walucie niż złotówki, muszą dysponować wkładem własnym na poziomie minimum 30%. Pekao podkreśla, że kredyt w walucie obcej obowiązuje również inne oprocentowanie od jego przyznania.

Jeśli klient zarabia pieniądze za granicą, to także może skorzystać z oferty banku – musi on jednak posiadać dokumenty potwierdzające jego zarobki.

Podsumowanie i opinie

Kredyt hipoteczny w Banku Pekao S.A. to jedna z najpopularniejszych ofert dostępnych na rynku. Dużą zaletą produktu Pekao jest fakt, że większość formalności możemy załatwić bez wychodzenia z domu, a do sfinalizowania kredytu wystarczy jedna wizyta w banku. Klient w razie potrzeby może skorzystać z opcji wakacji kredytowych, a w przypadku oferty “Przewygodny kredyt mieszkaniowy w Pekao” bank oferuje mu karencję na start.

Plusy:

– szybka decyzja kredytowa
– większość formalności można załatwić w domu
– kredyt można wykorzystać do zrealizowania różnorodnych celów
– dostępne wakacje kredytowe
– możliwość skorzystania z kredytu w innej walucie
– opcja “karencji na start”
– umowa o pracę nie jest konieczna do otrzymania kredytu
– w trakcie spłacania kredytu klient może zmienić jego walutę

Minusy:

– konieczne ubezpieczenia
– ograniczenie wiekowe – klient może mieć maksymalnie 67 lat w momencie spłaty ostatniej raty kredytu

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla mieszkaniowego kredytu hipotecznego/ budowlano-hipotecznego (RRSO) wynosi 5,09% i wyliczona została przy założeniach: całkowita kwota kredytu – 230 423 zł; kredyt zaciągnięty na okres 24 lat, 288 rat do spłaty, wniesiony wkład własny – 27%, zmienne oprocentowanie kredytu – 4,57% w stosunku rocznym, równa rata kapitałowo-odsetkowa do czasu uprawomocnienia wpisu hipoteki – w wysokości 1 318,87 zł (w przypadku uprawomocnienia się wpisu hipoteki po okresie 6-m-cy wysokość raty kapitałowo-odsetkowej ulega obniżeniu i wynosi 1 194,36 zł), całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta wynosi – 356 546,34 zł, całkowity koszt kredytu – 126 123,34 zł przy uwzględnieniu kosztów w tym ponoszonych z tytułu: ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych za 12 m-cy wg oferty dostępnej w Banku – 230,42 zł, opłaty miesięcznej za otwarcie i prowadzenie Konta Przekorzystnego – 6 zł, opłaty miesięcznej za kartę debetową MasterCard Debit FX wydaną do rachunku – 3 zł, opłaty rocznej za kartę kredytową Pekao MasterCard Credit 30 zł, opłaty za kontrolę nieruchomości – 137 zł, podatku od ustanowienia hipoteki – 19 zł, prowizji od udzielenia kredytu 1,90% płatnej gotówką. Po uprawomocnieniu się wpisu hipoteki zmienne oprocentowanie kredytu zostanie obniżone o 1 punkt procentowy. Kalkulacja została dokonana na dzień 01 października 2018 r., na przykładzie reprezentatywnym dla kredytu w złotych.


Źródło: www.pekao.com.pl

Udostępnij

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Podobne artykuły

Polacy niechętnie się ubezpieczają
Blog
author
Aneta Jankowska
05 grudnia 2017

Polacy niechętnie się ubezpieczają

Bezpłatne konta – luty 2014
Wpisy
author
Aneta Jankowska
10 lutego 2014

Bezpłatne konta – luty 2014

Alior Bank w Radomiu
Oddziały
author
Aneta Jankowska
29 czerwca 2019

Alior Bank w Radomiu

Biuro paszportowe w Gorlicach
Biura paszportowe
author
Aneta Jankowska
09 listopada 2021

Biuro paszportowe w Gorlicach

Santander Consumer Bank Bochnia
Oddziały
author
Aneta Jankowska
04 lipca 2021

Santander Consumer Bank Bochnia

Allegro Smart wprowadza dostawę kurierem
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
25 listopada 2019

Allegro Smart wprowadza dostawę kurierem