Kredyt hipoteczny Pekao S.A.

Kredyt hipoteczny Pekao S.A.

author
Aneta Jankowska
10 marca 2019
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Kredyt hipoteczny w Pekao S.A. to jeden z najczęściej wybieranych produktów na rynku. W rankingu Newsweeka za rok 2018, bank zdobył pierwsze miejsce w kategorii bank hipoteczny. Sprawdzamy ofertę kredytu mieszkaniowego w banku Pekao.

Bank Pekao S.A. jest jednym z najpopularniejszych banków w Polsce. Instytucja w swojej ofercie posiada między innymi kredyt hipoteczny, który pozwala na sfinansowanie do 90% wartości nieruchomości. Większość formalności możemy załatwić bez wychodzenia z domu. Wystarczy tylko jedna wizyta w banku, a jak zapewnia Pekao, klient otrzyma wstępną decyzję kredytową w dwa dni.

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny

Kwota kredytu: do 90% wartości nieruchomości

Okres spłaty: do 30 lat

Marża od: 1,7%

Prowizja od: 1,15%

Dostępne wakacje kredytowe

Na co można przeznaczyć kredyt?

Kredyt hipoteczny Banku Pekao może służyć do spełnienia dowolnego celu kredytobiorcy. Może to być między innymi:

– zakup nieruchomości na rynku wtórnym
– zakup działki, garażu lub domu letniskowego
– zakup od dewelopera nieruchomości oddanej do użytkowania
– budowa nieruchomości
– przebudowa nieruchomości, która podwyższy jej wartość
– modernizacja nieruchomości podwyższająca jej standard
– remont lub prace wykończeniowe
– spłata kredytów/pożyczek na cele mieszkaniowe związane z nieruchomością zaciągnięte w innych instytucjach finansowych

Dla kogo kredyt hipoteczny w Pekao?

Aby uzyskać kredyt hipoteczny w Pekao, należy mieć:

– pełną zdolność do czynności prawnych
– dokument potwierdzający tożsamość (np. dowód osobisty)
– udokumentowane dochody osiągane w walucie kredytu
– zdolność kredytową
– maksymalnie 67 lat w momencie spłaty ostatniej raty kredytu

Przewygodny kredyt mieszkaniowy Pekao

Przewygodny kredyt mieszkaniowy Pekao S.A. to oferta banku, która pozwala na sfinansowanie do 90% ceny nieruchomości. Spłata kredytu może zostać rozłożona nawet na 30 lat. Co więcej, klient może spłacić pierwszą ratę nawet po 3 miesiącach od miesiąca wypłaty kredytu, a w razie potrzeby może skorzystać z zawieszenia spłaty rat na 12 miesięcy, czyli z wakacji kredytowych.

Odsetki od kapitału są naliczane od dnia wypłaty kredytu i po ustaniu okresu zawieszenia są spłacane w ratach kredytu. Pierwsza rata spłacana po tym okresie obejmuje odsetki naliczone za okres karencji, natomiast raty kapitałowo-odsetkowe spłacane są od następnego miesiąca po spłacie odsetek. „Karencja na start” dostępna jest tylko w przypadku kredytu hipotecznego w złotych, w ratach równych. Istnieje również możliwość skorzystania z oferty kredytu bez „Karencji na start”.

Aby skorzystać z oferty Przeywygodnego kredytu mieszkaniowego Pekao, wystarczy jedna wizyta w banku, a jak zapewnia instytucja – większość formalności klient załatwi bez wychodzenia z domu.

Ile kosztuje kredyt mieszkaniowy w Pekao S.A.?

Z informacji banku wynika, że standardowa prowizja wynosi 2,49%. Może ona jednak ulec zmianie, jeśli klient skorzysta z dodatkowych produktów banku. Obciążenie z tytułu prowizji może być kredytowane lub opłacone przez klienta z góry.

Oprocentowanie kredytu hipotecznego to suma stopy bazowej WIBOR 3M, która jest powiększona o marżę banku. Oprocentowanie jest zmienne. Istnieje jednak opcja, w której standardowa wysokość marży kredytów może zostać obniżona. Wystarczy, że klient otworzy Eurokonto z regularnymi wpływami, zawnioskuje o wydanie karty debetowej do rachunku, podpisze umowę o kartę kredytową oraz skorzysta z ubezpieczenia nieruchomości.

Wymagane dokumenty

Kllient, który jest zainteresowany kredytem hipotecznym w Banku Pekao S.A. powinien przygotować odpowiednie dokumenty konieczne do uzyskania finansowania.

Są to:

 • dokument potwierdzający tożsamość
 • o udzielenie kredytu mieszkaniowego wraz z kartą informacyjną
 • dokumenty stwierdzające źródło i wysokość przychodów/dochodów klienta oraz ewentualnych poręczycieli
 • dokumenty dotyczące przedmiotu kredytowania (oraz przedmiotu zabezpieczenia, o ile nie jest on tożsamy z przedmiotem kredytowania), zgodnie z wykazem niezbędnych dokumentów, przekazanym przez bank
 • dokumenty potwierdzające wniesienie wkładu własnego

Jakie źródła dochodów akceptuje Pekao?

 1.  Umowę o pracę na czas nieokreślony, umowa o pracę na zastępstwo i na czas określony
 2.  Dochody z działalności wykonywanej osobiście (umowa zlecenia, umowa o dzieło, działalność artystyczna, kontrakty menedżerskie, powołanie do zarządów i rad nadzorczych) – minimalny okres uzyskiwania dochodu co najmniej 12 miesięcy
 3.  Emeryturę i rentę przyznaną na czas nieokreślony
 4.  Działalność gospodarczą (KPiR, ryczałt lub karta podatkowa) – w formie jednoosobowej działalności i spółek osobowych – minimalny okres uzyskiwania dochodu – 12 miesięcy

Sprawdź również pożyczki bez BIK.

Ubezpieczenie przy kredycie hipotecznym w Pekao  S.A.

Klient, który zdecyduje się na kredyt hipoteczny w Pekao S.A. musi pamiętać o koniecznym ubezpieczeniu.

Przez cały okres trwania kredytu, zainteresowany będzie musiał liczyć się z opłatami ubezpieczenia nieruchomości od ognia oraz innych zdarzeń losowych. Konieczne będzie również dokonanie cesji praw z polisy na rzecz banku.

Kolejnym wydatkiem jest ubezpieczenie pomostowe, które klient odczuje w pierwszych ratach kredytu. Natomiast te osoby, którym nie udało się zgromadzić oszczędności na poziomie 20% wartości nieruchomości, będą musiały dodatkowo płacić składkę za ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. Pekao informuje, że jest ona naliczna od razu i pobierana jednorazowo z góry.

Kredyt hipoteczny w Pekao S.A. w innej walucie

Wszyscy zainteresowani kredytem hipotecznym w Pekao S.A. mogą go również otrzymać w innej walucie.

Bank udziela również kredytów w pięciu walutach obcych, o ile klient osiąga dochody w danej walucie:

 • EUR
 • USD
 • GBP
 • NOK
 • SEK

Co istotne, klienci, którzy chcą otrzymać finansowanie w innej walucie niż złotówki, muszą dysponować wkładem własnym na poziomie minimum 30%. Pekao podkreśla, że kredyt w walucie obcej obowiązuje również inne oprocentowanie od jego przyznania.

Jeśli klient zarabia pieniądze za granicą, to także może skorzystać z oferty banku – musi on jednak posiadać dokumenty potwierdzające jego zarobki.

Podsumowanie i opinie

Kredyt hipoteczny w Banku Pekao S.A. to jedna z najpopularniejszych ofert dostępnych na rynku. Dużą zaletą produktu Pekao jest fakt, że większość formalności możemy załatwić bez wychodzenia z domu, a do sfinalizowania kredytu wystarczy jedna wizyta w banku. Klient w razie potrzeby może skorzystać z opcji wakacji kredytowych, a w przypadku oferty “Przewygodny kredyt mieszkaniowy w Pekao” bank oferuje mu karencję na start. Sprawdź także oferty pożyczek dla zadłużonych.

Plusy:

– szybka decyzja kredytowa
– większość formalności można załatwić w domu
– kredyt można wykorzystać do zrealizowania różnorodnych celów
– dostępne wakacje kredytowe
– możliwość skorzystania z kredytu w innej walucie
– opcja “karencji na start”
– umowa o pracę nie jest konieczna do otrzymania kredytu
– w trakcie spłacania kredytu klient może zmienić jego walutę

Minusy:

– konieczne ubezpieczenia
– ograniczenie wiekowe – klient może mieć maksymalnie 67 lat w momencie spłaty ostatniej raty kredytu

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla mieszkaniowego kredytu hipotecznego/ budowlano-hipotecznego (RRSO) wynosi 5,09% i wyliczona została przy założeniach: całkowita kwota kredytu – 230 423 zł; kredyt zaciągnięty na okres 24 lat, 288 rat do spłaty, wniesiony wkład własny – 27%, zmienne oprocentowanie kredytu – 4,57% w stosunku rocznym, równa rata kapitałowo-odsetkowa do czasu uprawomocnienia wpisu hipoteki – w wysokości 1 318,87 zł (w przypadku uprawomocnienia się wpisu hipoteki po okresie 6-m-cy wysokość raty kapitałowo-odsetkowej ulega obniżeniu i wynosi 1 194,36 zł), całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta wynosi – 356 546,34 zł, całkowity koszt kredytu – 126 123,34 zł przy uwzględnieniu kosztów w tym ponoszonych z tytułu: ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych za 12 m-cy wg oferty dostępnej w Banku – 230,42 zł, opłaty miesięcznej za otwarcie i prowadzenie Konta Przekorzystnego – 6 zł, opłaty miesięcznej za kartę debetową MasterCard Debit FX wydaną do rachunku – 3 zł, opłaty rocznej za kartę kredytową Pekao MasterCard Credit 30 zł, opłaty za kontrolę nieruchomości – 137 zł, podatku od ustanowienia hipoteki – 19 zł, prowizji od udzielenia kredytu 1,90% płatnej gotówką. Po uprawomocnieniu się wpisu hipoteki zmienne oprocentowanie kredytu zostanie obniżone o 1 punkt procentowy. Kalkulacja została dokonana na dzień 01 października 2018 r., na przykładzie reprezentatywnym dla kredytu w złotych.


Źródło: www.pekao.com.pl

author
Aneta Jankowska
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Eszli
Eszli
2019-10-14 17:12:36

To prawda. 30 sierpnia złożone dokumenty i do dzisiaj cisza. Nic! Nic nie pytają nic nie chca!! Czytają komentarze boje sie zeby za chwile sie nie zaczely prośby o jakies dokumenty

Justyna
Justyna
2019-10-08 12:54:08

My już czekamy 2 miesiące, czepianie się o każdą pierdołę, mam wrażenie po to by tylko kupić sobie czas. Bank zaniża wartość nieruchomości co powoduje zmniejszeniem kwoty kredytu. Szkoda, ze nie informują wcześniej o takich rzeczach. Gdybyśmy wiedzieli, ze tak będzie wyglądała sytuacja zdecydowali byśmy się na inny bank.

Uświadomiona
Uświadomiona
2019-09-19 10:57:29

Tak to prawda ja również czekam za długo na decyzję .Nie wiem dlaczego jest taka rozbieżność w podawanych wyżej inf .

2019-08-29 12:13:06

2 miesiące czekamy na kredyt. Co chwilę bank wymyśla nowe zaświadczenia jakby nie mogli podać tego wcześniej. Chore!! Rozważamy zmianę banku

Tenere
Tenere
2019-08-28 11:49:52

Zapomnieli dodać, że czas oczekiwania na umowę to może być nawet 2 miesiące.

Podobne artykuły

PKO BP obsługuje 20% polskich samorządów

PKO Bank Polski obsługuje coraz więcej polskich samorządów – 1/5 jednostek właśnie w nim lokuje swoje finanse. Jednym z kroków pozwalających na zdobycie zaufania coraz większej liczby samorządów jest organizowanie emisji obligacji komunalnych. PKO BP właśnie zawarł dwusetną taką umowę.

author
Dominika Byczek
25 listopada 2018
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Bank Pekao w Kłodzku

Bank Pekao jest jednym z największych banków detalicznych w Polsce. Jeden z jego oddziałów mieści się w Kłodzku – sprawdzamy godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę placówki.

author
Patryk Byczek
05 lipca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Alior Bank w Pruszczu Gdańskim

Alior Bank jest jednym z największych banków detalicznych w Polsce. Sprawdziliśmy placówki i oddziały w Pruszczu Gdańskim – zapoznaj się z godzinami otwarcia, danymi kontaktowymi i opiniami.

author
Aleksandra Gościnna
14 maja 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Santander Bank Polska wyróżniony w tegorocznej edycji konkursu Euromoney

Santander Bank Polska poinformował w komunikacie prasowym o otrzymaniu nagrody w prestiżowym konkursie Euromoney Awards for Excellence. Instytucję wyróżniono za działania na rzecz Klientów i społeczeństwa w czasie pandemii koronawirusa.

author
Patryk Byczek
22 lipca 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Lombardy w Żorach

Na terenie Żor działa obecnie zaledwie kilka lombardów. Sprawdź dane kontaktowe, adresowe oraz godziny otwarcia punktów w Twoim mieście.

author
Patryk Byczek
05 stycznia 2023
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Profi Credit w Zambrowie

Profi Credit to druga największa firma pożyczkowa w Polsce. Maksymalna kwota pożyczki to nawet 25 000 zł, a wszystkie formalności możemy załatwić bez wychodzenia z domu. Sprawdzamy, czy Profi Credit ma placówkę w Zambrowie.

author
Dominika Byczek
12 listopada 2018
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Porównaj