Kredyt Santander Consumer Bank – opinie

Kredyt Santander Consumer Bank – opinie

Ocena klientów

3,21

Na podstawie 526 opinii

Oceń usługi:

Pozytywne opinie

291 osoby

Negatywne opinie

235 osoby

Santander Consumer Bank – najważniejsze informacje

Santander Consumer Bank, czyli bank od kredytów, oferuje swoim Klientom różnego rodzaju kredyty online. Począwszy od standardowych kredytów gotówkowych, aż po kredyty ratalne na zakup rzeczy. Sprawdź szczegóły oferty dotyczącej mistrzowskiego kredytu gotówkowego w Santander Consumer Banku.

Santander Consumer Bank – dlaczego warto?

Bank od kredytów – Santander Consumer Bank – zbiera coraz więcej pozytywnych opinii. Sprawdź zalety, które Klienci wskazują o instytucji i jej produktach.

 • kredyt do 100 000 zł
 • całkowicie online
 • stałe lub zmienne oprocentowanie
 • okres spłaty do 120 miesięcy

Santander Consumer Bank – dlaczego nie warto?

Jak każda inna instytucja, Santander Consumer Bank zbiera również negatywne opinie. Sprawdź listę najczęściej wskazywanych wad tej oferty kredytowej.

 • Klienci sprawdzani w BIK
 • nie dla osób zadłużonych

Wymagania

 • ważny dowód osobisty

 • polskie obywatelstwo

 • zameldowanie w Polsce

 • telefon komórkowy

 • adres e-mail

 • konto w banku

 • stałe dochody

 • zdolność kredytowa

Dane o firmie Kredyt Santander Consumer Bank – opinie

 • Nazwa firmy:

  Santander Consumer Bank S.A.

 • Adres:

  ul. Legnicka 48 B 54-202 Wrocław

 • Kapitał zakładowy:

  520 000 000 zł

 • Numer KRS:

  0000040562

 • Numer NIP:

  527-20-46-102

 • Numer REGON:

  012736938

 • Infolinia:

  195 00

Santander Consumer Bank - dane podstawowe

ul. Legnicka 48 B

54-202 Wrocław

 

 

Santander Consumer Bank - szczegóły

Kwota i okres spłaty kredytu w Santander Consumer Bank

W ramach kredytu w Santander Consumer Banku możemy otrzymać od 10 000 zł do nawet 100 000 zł. Kwoty mniejszej niż 10 000 zł w ramach tego kredytu gotówkowego nie dostaniemy. Kwota wypłacana jest w jednej transzy i możemy przeznaczyć ją na dowolny cel. Bank nie wypytuje, na co chcemy wykorzystać pożyczone pieniądze, a my nie musimy wskazywać tego nigdzie we wniosku kredytowym.

Okres spłaty kredytu w Santander Consumer Banku może wynosić od 3 do 120 miesięcy. Standardowo Klienci decydują się raczej na dłuższe okresy spłaty, ponieważ im więcej rat, tym niższa jest ich kwota. Tym łatwiej więc taką kwotę włączyć do miesięcznego budżetu i poradzić sobie z jej spłatą.

Jak otrzymać kredyt w Santander Consumer Banku?

Droga wnioskowania o opisywany kredyt gotówkowy jest naprawdę prosta. Nie jest to jednak jak typowa pożyczka online, w której wszystko rozgrywa się właściwie w jednym wniosku wypełnianym zdalnie. Tutaj pierwszym krokiem do uzyskania kredytu jest pozostawienie bankowi swoich danych kontaktowych. Wpisujemy je na podstronie, do której będziemy przekierowani automatycznie po kliknięciu w banner “złóż wniosek” na samej górze tej strony. Oto, co pojawi się nam przed oczami:

Santander Consumer Bank

Swoje dane osobowe (imię, nazwisko i PESEL) oraz dane kontaktowe (telefon i e-mail) wpisujemy w rubrykach po prawej stronie ekranu. W pierwszej rubryce musimy również podać oczekiwaną kwotę kredytu. Bank, znając nasz PESEL, szybko zweryfikuje, czy jego zdaniem mamy zdolność pozwalającą nam na pożyczenie kwoty, którą wskazujemy i dzięki temu niezwłocznie będzie mógł nam odpowiedzieć, czy jest w stanie udzielić nam takiego kredytu.

Kredyt w Santander krok po kroku

Pierwszym krokiem wnioskowania o kredyt w Santanderze jest, jak już wskazaliśmy powyżej, wypełnienie formularza, dzięki któremu bank skontaktuje się z nami. Co dzieje się później? Jeżeli decyzja kredytowa jest pozytywna, musimy po prostu przyjść do oddziału banku i  odebrać gotówkę. Podobnie jak przy pożyczkach bez zaświadczeń, tak i tu potrzebujemy żadnego zaświadczenia od pracodawcy ani innych dokumentów, ale potrzebujemy dowodu osobistego. On potwierdzi naszą tożsamość przy odbiorze pożyczki.

Korzyści z kredytu w Santander Consumer Banku

Kredyt w Santander Consumer Banku to przede wszystkim duża kwota na dowolny cel. Wiele osób naprawdę chwali fakt, że Santander ma jeden z najwyższych pułapów maksymalnych kwot do kredytu gotówkowego wśród wszystkich banków w Polsce. Ponadto na docenienie zasługuje fakt, iż kredyty udzielane są maksymalnie szybko – wypłata następuje najczęściej jeszcze tego samego dnia.

Atrakcyjny jest również sposób wyboru ilości rat. To bank określa naszą zdolność kredytową i nasze możliwości kredytowania, ale to do nas należy ostatnie słowo w kwestii tego, na ile rat weźmiemy kredyt. Możemy wybrać raty zmienne albo raty stałe.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Po pierwsze – są to dwa niezależne od siebie banki. Santander Bank Polska jest zwykłą instytucją bankową, w której możemy korzystać z pełnej gamy usług i produktów, natomiast Santander Consumer Bank jest jedynie bankiem od kredytów i oszczędzania.

Tak. Jest to całkowicie bezpieczny bank, z oferty którego można korzystać bez żadnych obaw.

Santander Consumer Bank należy do hiszpańskiej grupy Santander, która w Polsce działa od 2001 roku.

Santander sprawdza kredytobiorców w BIK, KRD, BIG InfoMonitor, ERiF.

Weryfikacja danych w Santander Consumer Banku trwa maksymalnie do 48h od momentu przekazania ich przez osobę składającą wniosek lub kuriera.

W spłacie kredytu w Santander Consumer Banku nie można spóźnić się ani jednego dnia. Harmonogram spłat wynika z umowy kredytowej i bezwzględnie musimy go przestrzegać.

Zostaw swoją opinię o Santander Consumer Banku

Santander Consumer Bank możesz ocenić poprzez kliknięcie kciuka w górę lub w dół w poniższym głosowaniu. Zachęcamy do oceny – dzięki temu możesz dać znać innym osobom, czy rzeczywiście warto skorzystać z oferty tej firmy!

Swoim doświadczeniem z Santander Consumer Bankiem możesz podzielić się również w komentarzu. 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Piotr
Piotr
2023-07-03 17:54:41

Ostrzegam . Bank ma oprocentowanie kredytu gotówkowego 79%. Nie dajcie się nabrać . wziąłem 20 tyś PLN do spłaty 39 tyś PLN . Jakaś tragedia.

Nat
Nat
2023-03-29 15:26:19

Nie wydałam złej opinii tylko klikło się przy przewijaniu strony... dziwne że nie można odklikać

wkor.ony
wkor.ony
2023-03-27 21:07:49

No cóż nie wiem jak teraz ale ja borykam się z kredytem hipotecznym we frankach. Z tego co wiem to już takich nie udzielaja Ale przed czym ostrzegam: ciężko z nimi o kontakt i próbę choćby nadplacenia kapitału w celu skrócenia okresu kredytowania. Wogle ciężko o rozmowę i pochylenia się do klienta który od ponad 15 lat bez dnia opóźnienia spłaca. Jeżeli decydujesz się na kredyt to licz się z tym że zostajesz jego finansowym niewolnikiem. Dokładnie przestudiuj umowę. Każdy aneks płatny niestety po twojej stronie. Ja ze swojego doświadczenia nie polecam. Wiem że w innych bankach spłacasz proszę bardzo wakacje kredytowe nadplacanie kapitału. Tu zapomnij. Ale może to tylko moje spostrzeżenia. Tak że należy do Ciebie

G
G
2023-03-18 23:26:21

Już 5 dni mija od rozpoczęcia weryfikacji po wstępnej zgodzie a decyzji nadal brak.

Porównaj