Pożyczki online – ranking

Pożyczki online – ranking

author
Dominika Sobieraj
20 września 2022

Szczegółowe informacja o pożyczkodawcach:

1) Provident

Minimalny okres spłaty pożyczki: 3 miesiące, maksymalny okres spłaty pożyczki: 48 miesięcy, maksymalne RRSO: 576,59%.

2) Wandoo

Minimalny okres spłaty pożyczki: 14 dni, maksymalny okres spłaty pożyczki: 30 dni, maksymalne RRSO: 2146,11%.

3) Smartney

Minimalny okres spłaty pożyczki: 6 miesięcy, maksymalny okres spłaty pożyczki: 96 miesięcy, maksymalne RRSO: 118,97%.

4) Miloan

Minimalny okres spłaty pożyczki: 6 miesięcy, maksymalny okres spłaty pożyczki: 96 miesięcy, maksymalne RRSO: 118,97%.

5) Szybka Gotówka

Minimalny okres spłaty pożyczki: 30 dni, maksymalny okres spłaty pożyczki: 65 dni, maksymalne RRSO: 387%.

6) Aasa

Minimalny okres spłaty pożyczki: 36 miesięcy. Brak maksymalnego okresu spłaty – okres spłaty pożyczki jest stały i wynosi 36 miesięcy (okres spłaty). Maksymalne RRSO: 387%.

7) Vivus

Minimalny okres spłaty pożyczki: 30 dni. Brak maksymalnego okresu spłaty – okres spłaty pożyczki jest stały i wynosi 30 dni (okres spłaty). Maksymalne RRSO: 819,12%.

8) Alfa Kredyt

Minimalny okres spłaty pożyczki: 30 dni. Brak maksymalnego okresu spłaty – okres spłaty pożyczki jest stały i wynosi 30 dni (okres spłaty). Maksymalne RRSO: 1081,20%.

9) Rupi

Minimalny okres spłaty pożyczki: 30 dni. Brak maksymalnego okresu spłaty – okres spłaty pożyczki jest stały i wynosi 30 dni (okres spłaty). Maksymalne RRSO: 688,69%.

10) Pożyczka Plus

Minimalny okres spłaty pożyczki: 10 dni, maksymalny okres spłaty pożyczki: 45 dni, maksymalne RRSO: 2056,86%.

11) Kasa Stefczyka

Minimalny okres spłaty pożyczki: 4 miesiące, maksymalny okres spłaty pożyczki: 120 miesięcy, maksymalne RRSO: 26,68%.

12) SuperGrosz

Minimalny okres spłaty pożyczki: 4 miesiące, maksymalny okres spłaty pożyczki: 50 miesięcy, maksymalne RRSO: 449,13 %.

13) SolCredit

Minimalny okres spłaty pożyczki: 91 dni, maksymalny okres spłaty pożyczki: 120 dni, maksymalne RRSO: 1926,41%.

14) TAKTO Finanse

Minimalny okres spłaty pożyczki: 6 miesięcy, maksymalny okres spłaty pożyczki: 40 miesięcy, maksymalne RRSO: 316.09%.

15) Feniko

Minimalny okres spłaty pożyczki: 7 dni, maksymalny okres spłaty pożyczki: 184 dni, maksymalne RRSO: 289,11%.

16) Cashtero

Minimalny okres spłaty pożyczki: 61 dni, maksymalny okres spłaty pożyczki: 90 dni, maksymalne RRSO: 1926,41%.

17) Wonga

Minimalny okres spłaty pożyczki: 30 dni, maksymalny okres spłaty pożyczki: 48 miesięcy, maksymalne RRSO: 90,94%.

18) Kuki

Minimalny okres spłaty pożyczki: 30 dni. Brak maksymalnego okresu spłaty – okres spłaty pożyczki jest stały i wynosi 30 dni (okres spłaty). Maksymalne RRSO: 2115,69 %.

19) Finbo

Minimalny okres spłaty pożyczki: 30 dni. Brak maksymalnego okresu spłaty – okres spłaty pożyczki jest stały i wynosi 30 dni (okres spłaty). Maksymalne RRSO: 2115,69 %.

20) Oros

Minimalny okres spłaty pożyczki: 30 dni. Brak maksymalnego okresu spłaty – okres spłaty pożyczki jest stały i wynosi 30 dni (okres spłaty). Maksymalne RRSO: 2115,69 %.

21) SMART Pożyczka

Minimalny okres spłaty pożyczki: 10 dni, maksymalny okres spłaty pożyczki: 30 dni, maksymalne RRSO: 2067,07%.

22) Kredyt OK

Minimalny okres spłaty pożyczki: 12 miesięcy, maksymalny okres spłaty pożyczki: 36 miesięcy, maksymalne RRSO: 125,08%.

Pożyczki online – szczegóły oferty:

Rodzaj produktu:pożyczki online
Kwota pożyczki: od 100 do 200 000 zł
Spłata: od 1 do 120 miesięcy
Proces online: tak
Wymagany wiek: 18 lat
Szybka wypłata: tak
Kto oferuje: Smartney, SuperGrosz
Prowizja: od 0%
RRSO: od 6,23%

 

Spis treści:

 1. Pożyczki online – na czym polegają?
 2. Kto może otrzymać pożyczkę online?
 3. Pożyczka przez Internet – jak wybrać najlepszą?
 4. Szybkie pożyczki online – kiedy otrzymam?
 5. Zalety pożyczek przez Internet
 6. Pożyczki online – na co zwrócić uwagę?
 7. Podsumowanie
Zwiń spis treści

Pożyczki online – na czym polegają?

Pożyczki online to oferty dostępne w całości przez Internet i bez wychodzenia z domu. Takie produkty oferują zarówno firmy pożyczkowe, jak i część banków. Zdecydowaną większość pożyczek dostaniemy bez zaświadczeń o dochodach.

Oznacza to, że pożyczka online jest normalną ofertą pożyczania, ale uzyskać ją można bez konieczności składania wizyty w stacjonarnej placówce wybranego pożyczkodawcy. Cały proces przejdziemy w 100% online. Wnioskowanie, weryfikacja, kontakt z firmą – wszystko zdalnie.

Klienci chętnie sięgają po tego typu oferty. Trudno się dziwić, gdyż kredyt online i wszelkie usługi dostępne zdalnie w obecnych czasach są bardzo dobrym i wygodnym rozwiązaniem. Warto wiedzieć, że wypłata pieniędzy również odbywa się zdalnie – przelewem na rachunek bankowy. Jest to bowiem pożyczka przez Internet na konto.

Kto może otrzymać pożyczkę online?

Pożyczki przez Internet skierowane są do szerokiego grona odbiorców. W przypadku finansowania online zwykle warunki udzielanie środków są mniej restrykcyjne. Warto jednak pamiętać, że każdy pożyczkodawca ma swoje kryteria, według których ocenia, czy udzielić finansowania danemu Klientowi.

Nie ma jednej uniwersalnej listy wymogów, które trzeba spełniać. Jednak w przybliżeniu można przyjąć, że większość pożyczkodawców udzieli pożyczki online Klientowi, który:

– jest pełnoletni (czasami minimalny wiek to 20/21 lat),

– posiada obywatelstwo Rzeczypospolitej Polskiej,

– posiada pełną zdolność do czynności prawnych,

– ma aktualny dowód osobisty,

– posiada swój rachunek bankowy, numer telefonu i adres e-mail.

W kwestii dokumentów, to każdorazowo wymagany będzie wyłącznie dowód osobisty – dane z tego dokumentu należy obowiązkowo wprowadzić we wniosku pożyczkowym, są to bowiem tak zwane pożyczki na dowód. Co ważne, dowód osobisty musi należeć do nas i nie może być nieważny.

Przeważnie firmy pożyczkowe nie wymagają, dostarczania szeregu dokumentów, najczęściej wystarczające jest oświadczenie o zarobkach, czyli informacja o wysokości dochodów oraz ich źródle. Będzie to więc dobra oferta także dla osób, które są zainteresowane pożyczkami bez zaświadczeń. Rzadko zdarza się także, aby firma wymagała dostarczenia z konta bankowego. Pożyczanie w firmach pozabankowych to minimum formalności.

Pożyczka przez Internet – jak wybrać najlepszą?

W Internecie obecnie znaleźć można naprawdę sporą liczbę ofert pożyczkowych. To z pozoru dobra wiadomość, jednak wśród tylu ofert bardzo łatwo się zagubić. Najważniejsze jest, aby najpierw samodzielnie określić kwotę, którą chcemy pożyczyć oraz okres spłaty, który będzie dla nas odpowiedni. W następnej kolejności można rozglądać się za konkretnymi ofertami. Przydatne wówczas mogą być rankingi ofert, które zawierają informacje o najważniejszych parametrach pożyczki.

Porównanie kilku ofert jednocześnie pozwolić nam może na wybór tej, która będzie dla nas najlepsza. Ranking pożyczek online znajdziesz również na górze naszego wpisu. Wiele ofert charakteryzuje krótki czas spłaty, znajdują się jednak także pożyczki na raty, których spłatę możemy rozłożyć na dłuższy okres niż miesiąc, a dzięki temu wysokość raty może być łatwiejsza do udźwignięcia dla naszego budżetu. Warto brać takie kwestie pod uwagę, gdyż wcale nie tak trudno popaść w długi. W przypadku, gdy mamy już kilka aktywnych zobowiązań skorzystać można także z kredytu konsolidacyjnego online, który pozwoli nam zamienić wszystkie raty w jedną, wygodniejszą do spłaty.

Jednym z najważniejszych parametrów pożyczki jest więc całkowita kwota do spłaty. Dlatego warto sprawdzać wysokość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania, czyli RRSO. Wskaźnik ten informuje nas bowiem o całkowitych kosztach finansowania w skali roku. Dla innych istotnym szczegółem podczas wyboru oferty może być z kolei weryfikacja Klientów w rejestrach dłużników. Klienci z negatywną historią kredytową także mają szansę na uzyskanie pieniędzy, gdyż część firm ma w swojej ofercie także pożyczki dla zadłużonych.

Szybkie pożyczki online – kiedy otrzymam?

Pożyczanie online gwarantuje naprawdę sprawny proces pożyczkowy, niektóre firmy oferują nawet pożyczki bez baz, a więc rezygnują z weryfikacji Klienta w rejestrach dłużników. W ten sposób czas oczekiwania na decyzję o przyznaniu pożyczki będzie znacznie krótszy.

Oferty finansowania bez wychodzenia z domu sprawdzają się szczególnie w przypadku osób, które potrzebują zastrzyku dodatkowej gotówki “na już”. Musimy pamiętać jednak o tym, iż środki wypłacane są przelewem na konto, a nie w rzeczywistej gotówce. Takie rozwiązanie ma natomiast sporo zalet.

Największym plusem wypłat przelewem na konto Klienta jest to, że znacznie skraca to czas oczekiwania na pieniądze. Środki mogą trafić na nasz rachunek bankowy już nawet w ciągu 15 minut od uzyskania pozytywnej decyzji kredytowe – również w nocy.

Szybkie pożyczki pozwalają uzyskać dodatkowe środki do wydania na dowolny cel w każdym momencie, w których będziemy ich potrzebować. Czas oczekiwania na przelew uzależniony jest już tylko od sesji ELIXIR danego banku. Oznacza to, że jeśli mam konto w tym samym banku, co pożyczkodawca, to pieniądze uzyskać możemy właściwie natychmiastowo.

Zalety pożyczek przez Internet

Pożyczanie przez Internet ma sporo zalet. Jedną z nich jest duża dostępność ofert darmowych, czyli takich, przy których oddajemy dokładnie tyle samo, ile pożyczyliśmy. Warto jednak pamiętać o rozwadze, nie powinnyśmy podejmować pochopnej decyzji o pobraniu pożyczki. W ten sposób można bowiem łatwo wpaść spiralę zadłużenia, dla której ratunkiem może być na przykład kredyt oddłużeniowy.

Niektóre firmy akceptują również wnioski osób z niskimi dochodami lub takimi, które niekoniecznie pochodzą z tytułu wykonywanej pracy. W takiej sytuacji do czynienia będziemy mieć z kredytem dla bezrobotnych.

Najczęściej wskazywane plusy pożyczek online to:

 • Duża dostępność ofert
 • Bez wychodzenia z domu
 • Minimum formalności
 • Pierwsza darmowa pożyczka
 • Krótki proces pożyczkowy
 • Także dla zadłużonych
 • Szybkie wypłaty
 • Na dowolny cel

Pożyczki online – na co zwrócić uwagę?

Poza wspomnianymi już kwestiami, takimi jak kwota, okres spłaty czy RRSO, istotne jest również to, skąd chcemy pożyczyć środki. Warto pamiętać bowiem o tym, że na rynku nie brakuje również oszustów, którzy w prosty sposób próbować nas oszukać. Z tego powodu musimy zachować dużą ostrożność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpiecznego pożyczania przez Internet.

Przede wszystkim należy korzystać tylko z ofert sprawdzonych firm pożyczkowych, wpisanych do Rejestru instytucji pożyczkowych prowadzonego przez KNF. Unikać natomiast powinnyśmy pożyczek prywatnych dostępnych w serwisach ogłoszeniowych oraz pożyczek pod zastaw nieruchomości lub ruchomości.

Pamiętajmy również o tym, aby nie podpisywać umowy, której zapisów nie rozumiemy. W przypadku, gdy któryś z warunków umowy jest niezrozumiały, warto skonsultować go z prawnikiem lub konsultantem na infolinii. A co najważniejsze – każdorazowo upewniajmy się, że pożyczka to rzeczywiście konieczność, a nie pochopnie podjęta decyzja.

Podsumowanie

1. Pożyczkę online uzyskać można w firmach pożyczkowych i niektórych bankach.
2. Maksymalna kwota pożyczki wynosi aż 200 000 zł.
3. Maksymalny okres spłaty to 120 miesięcy (10 lat).
4. Pożyczki są dostępne także dla osób zadłużonych.
5. Środki wykorzystać można na dowolny cel.
6. Większość pożyczek otrzymamy w całości przez Internet.
7. Do otrzymania pieniędzy najczęściej nie są wymagane zaświadczenia.
8. Środku wypłacane są przelewem na rachunek bankowy.
9. Do złożenia wniosku potrzebne są dane z dowodu osobistego.
10. Pożyczka wypłacona będzie w ciągu 1 dnia roboczego od pozytywnej decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Raport „Doing Business” – Polska spadła o 6 pozycji
Wpisy
autor wpisu
Natalia Narloch
05 listopada 2018

Raport „Doing Business” – Polska spadła o 6 pozycji

Santander Consumer Bank Koluszki
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
25 lipca 2021

Santander Consumer Bank Koluszki

Ministerstwo podpisało umowę ze Związkiem Dużych Rodzin
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
31 sierpnia 2019

Ministerstwo podpisało umowę ze Związkiem Dużych Rodzin

Kredyt konsolidacyjny Bełżyce
Kredyty miasta
autor wpisu
Dorota Cholewicka
16 stycznia 2021

Kredyt konsolidacyjny Bełżyce

PZU na pierwszym miejscu rankingu jakości danych
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
19 lutego 2019

PZU na pierwszym miejscu rankingu jakości danych

Kredyt gotówkowy Trzebnica
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
08 stycznia 2020

Kredyt gotówkowy Trzebnica

Porównaj