LOT zawiesza loty na kolejny miesiąc

LOT zawiesza loty na kolejny miesiąc

author
Dominika Sobieraj
03 maja 2020

Wszystko wskazuje na to, że samolotami nie polecimy jeszcze długo. Przewoźnicy są jednak ostrożni w deklaracjach dotyczących konkretnych dat i stopniowo przedłużają okres zawieszenia lotów. LOT póki co wstrzymuje rejsy do 31 maja – o miesiąc dłużej, niż pierwotnie planowano.

LOT – kiedy przywróci połączenia?

“W nawiązaniu do niestabilnej sytuacji na międzynarodowych rynkach lotniczych oraz licznych obostrzeń związanych z przemieszczaniem w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, Zarząd PLL LOT podjął decyzję o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych” – czytamy na stronie przewoźnika. Loty póki co wstrzymano do dnia 31 maja.

LOT to niejedyny przewoźnik, który podjął decyzję o wydłużeniu zawieszenia rejsów. Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że takie obwieszczenie wystosował także Wizz Air.

Lotów nie będzie co najmniej do 31 maja

Spółka wystosowała także oficjalny komunikat w tej sprawie i podała go do informacji publicznej za sprawą Polskiej Agencji Prasowej.

“Decyzja zarządu PLL LOT odwołująca loty do 31 maja br. podyktowana jest przede wszystkim licznymi ograniczeniami w zakresie ruchu biznesowo-turystycznego, obowiązującymi na terenie Unii Europejskiej i innych krajów, w tym m.in. restrykcyjnymi obostrzeniami nakładanymi na podróżnych z zagranicy” – wyjaśnia w decyzji LOT.

Możemy więc rozumieć, że dopóki obostrzenia związane z zamknięciem granic między państwami będą obowiązywać, dopóty spółka będzie utrzymywała całkowite wstrzymanie lotów. O wszystkich zmianach w tej decyzji Klienci mają być informowani na bieżąco.

Brak obsługi lotnisk dodatkowym utrudnieniem

Problem leży jednak nie tylko w samym otwarciu granic, ale także w możliwościach organizacji całego przelotu. Do poprawnego funkcjonowania lotów ważne są bowiem restrykcje np.: dotyczące maksymalnej liczby pasażerów w samolocie (gdzie przestrzeń jest przecież znacznie ograniczona).

Istotny jest również fakt, czy i w jakim stopniu w danym kraju umożliwiona jest praca na lotniskach – do obsługi lotu konieczne jest bowiem funkcjonowanie całej lotniskowej infrastruktury (hali przylotów, odlotów, odprawy, a także kontroli celnej).

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki na dowód – wypłata nawet w 15 minut

“Na bieżąco szacujemy potencjał dla wznowienia połączeń pasażerskich i tworzymy scenariusze związane z popytem na konkretne kierunki podróży. W związku z niestabilną sytuacją na rynkach międzynarodowych i intensywnymi działaniami prewencyjnymi w zakresie COVID-19, jest jeszcze za wcześnie na wskazywanie konkretnych terminów wznowienia połączeń pasażerskich PLL LOT” – informuje LOT w komunikacie przesłanym PAP.


Źródło:

https://www.lot.com/pl/pl/zawieszenie-ruchu-lotniczego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

ZUS oddział w Częstochowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
29 sierpnia 2019

ZUS oddział w Częstochowie

Bank Pekao w Tomaszowie Mazowieckim
Oddziały
author
Patryk Byczek
12 lipca 2019

Bank Pekao w Tomaszowie Mazowieckim

ING Bank Śląski wyróżniony za Robo-dradcę Investo
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
24 czerwca 2021

ING Bank Śląski wyróżniony za Robo-dradcę Investo

ING Księgowość z nową formą rozliczania firmy
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
21 lutego 2020

ING Księgowość z nową formą rozliczania firmy

6,4 mln zł kary dla Raiffeisen Bank Polska
Wpisy
author
Patryk Byczek
15 września 2018

6,4 mln zł kary dla Raiffeisen Bank Polska

Porównaj