Jak twierdzi BNP Paribas „fintechy nie mają monopolu na innowacyjność. Banki coraz intensywniej zbroją się w kompetencje technologiczne”. Dowodem na to jest powołanie na członka rady nadzorczej Banku Magdalenę Dziewguć z Google.

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 10.07.2019
Udostępnij:

Magdalenę Dziewguć jest dyrektorem w obszarze rozwoju biznesu dla Chmury Google w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Została powołana na niezależnego członka rady nadzorczej przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie BNP Paribas.

Zdaniem Banku „łączenie kompetencji z obszaru technologii i finansów” jest wręcz wymogiem współczesności. Banki mają w tej dziedzinie pewną przewagę nad fintechowymi startupami. Mogą zaoferować menadżerom odpowiednie zaplecze oraz prestiż związany z pozycją banku na rynku.

„Firmy technologiczne wchodzące na rynek finansowy początkowo wzbudziły obawy i nieufność sektora bankowegoZ czasem, okazało się, że nie są zagrożeniem, tylko motywującym powiewem świeżości, a nierzadko partnerem biznesowym.

Dla nas, pojawienie się na rynku fintechów było dodatkową mobilizacją asumptem do zdynamizowania wprowadzanych zmian technologicznych. Nie chcemy obserwować liderów, tylko wyznaczać kierunki rozwoju.

Cieszę się, że nasza wizja i silna marka są na tyle przekonujące, że potrafimy przekonywać ludzi związanych z technologicznymi gigantami, by dołączali do nas – wskazuje cytowany w komunikacie bankowym Przemek Gdański, prezes Zarządu Banku BNP Paribas.

Szybko rozwijająca się technologia wspiera przedsiębiorców i użytkowników indywidualnych we wszystkich dziedzinach życia. Odpowiednie jej wykorzystanie w bankach to szansa na zwiększenie efektywności i wyjście naprzeciw potrzebom liderów zmieniającego się świata.

Wierzę, że BNP Paribas chce być bankiem pierwszego wyboru dla tej grupy. Mam nadzieję, że moja wiedza i doświadczenie będą wspierać zmiany w tym kierunku – dodaje Magdalena Dziewguć, która właśnie objęła stanowisko członka Rady Nadzorczej Banku.


Magdalena Dziewguć jest absolwentką wielu uczelni o doskonałej renomie: Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Warszawie, a także University of Minnesota/Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończyła także studia podyplomowe w zakresie psychologii.

Swoją karierę w Google rozwija od 2014 roku, kiedy to została powołana na stanowisko dyrektora w obszarze rozwoju biznesu dla Chmury Google w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Obszar ten obejmuje Polskę, Węgry, Czechy oraz Słowację.

Magdalena Dziewguć jest również założycielką fundacji edukacyjnej Digital University oraz Daisy.life.


Źródło:

http://media.bnpparibas.pl/pr/450173/z-google-do-bnp-paribas-magdalena-dziewguc-czlonkiem-rady-nadzorczej-b

Oceń:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Średnia: 0 / 5, łącznie 0 ocen
Komentarze