Alior Bank wprowadził automatyczną decyzję kredytową

Alior Bank wprowadził automatyczną decyzję kredytową

author
Alicja Uzarowicz
13 października 2019

W swoim najnowszym komunikacie Alior Bank poinformował o wdrożeniu nowej usługi dla klientów firmowych, którzy zaliczani są do sektora małych i średnich przedsiębiorców. W ramach pakietu „Finansowy Biznes” tego rodzaju klienci są w stanie uzyskać odpowiedź na wnioski w sprawie 5 różnych form finansowania w ciągu 20 minut. Usługę określa się automatyczną decyzją kredytową.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie Alior Banku, spółka postanowiła jeszcze bardziej ułatwić proces kredytowy przedsiębiorcom zaliczanym do sektora MŚP. W ramach jednego procesu decyzyjnego mogą oni starać się o udzielenie nawet pięciu różnych form finansowania. Bank wprowadził dla nich automatyczną decyzję kredytową.

Maksymalną kwotę, o jaką przedsiębiorcy z sektora MŚP mogą wnioskować w ramach wdrożonej przez Alior Bank usługi, stanowi 3 mln zł. Czas podejmowania decyzji kredytowej został w przypadku firm z sektora MŚP skrócony do nawet 20 minut. Oferta odparta automatyczną decyzją kredytową nazywa się „Finansowy Biznes”.

W ramach pakietu wspomniana kwota maksymalna może zostać podzielona na kilka form finansowania. Mowa tu o kredycie nieodnawialnym, faktoring, leasing, kartę kredytową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Pozwala to klientom na dużą elastyczność co do przeznaczenia otrzymanych w tym trybie środków pieniężnych.

Oferta z automatyczną decyzją kredytową w Alior Banku

"

W ramach nowej oferty dla firm zwiększyliśmy kwotę finansowania do 3 mln zł, skracając jednocześnie czas decyzji kredytowej nawet do 20 minut. Pieniądze są wpłacane na konto firmy w ciągu 24 godzin od podpisania umowy. Oferta została poszerzona o leasing i faktoring

– powiedział Marek Sołtysiak z Alior Banku, cytowany w komunikacie.

Dalszą część swojej wypowiedzi ekspert poświęcił na wyjaśnienie, że zmiany dokonane w ofercie dla klientów MŚP będą zdecydowanie ułatwiać nawiązywanie współpracy z bankiem przez te podmioty. Co więcej, klienci mają możliwość uzyskania informacji o tym, że mogą skorzystać z propozycji banku podczas jednej wizyty w oddziale.

Nowa oferta zakłada także sporą dozę unowocześnienia. Albowiem poza osobistym dokonaniem weryfikacji, czy możliwe jest skorzystanie z nowej oferty Alior Banku, istnieje opcja załatwienia formalności w siedzibie przedsiębiorcy. Wówczas wniosek składanie i procesowanie wniosku odbywa się za pośrednictwem tabletu doradcy bankowego.

Kto może skorzystać z „Finansowego Biznesu”?

W swoim komunikacie Alior Bank postanowił zaprezentować również najważniejsze wymogi, jakie stawiane są przed klientami w kontekście oferty „Finansowy Biznes”. Najważniejszym warunkiem jest fakt posiadania biznesu w formie małej i średniej firmy, czyli także jednoosobowej działalności gospodarczej.

Co więcej, z oferty skorzystać może również spółka, której właściciel jest osobą fizyczną i która zakończyła rok obrachunkowy składający się z co najmniej 10 miesięcy. Poza warunkami dotyczącymi formy prowadzenia działalności kluczowa jest również odpowiednia dokumentacja.

Należy zatem posiadać uproszczoną dokumentację rejestrowo-finansową, w skład której wchodzi ostatnia deklaracja PIT 36/36L, jak również poświadczenie jej złożenia w Urzędzie Skarbowym. Poza tym wymogi obejmują również roczne i okresowe dokumenty finansowe, jak również zaświadczenie o niezaleganiu wobec ZUS i urzędu skarbowego.


Źródła:
https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2019-10-10-automatyczna-decyzja-kredytowa.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP w Kobylinie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
12 października 2019

PKO BP w Kobylinie

Ile kosztuje Katoflix?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
07 lutego 2021

Ile kosztuje Katoflix?

Santander Bank Polska w Kamiennej Górze
Oddziały
author
Patryk Byczek
21 maja 2019

Santander Bank Polska w Kamiennej Górze

Bank Pekao w Łaskarzewie
Oddziały
author
Patryk Byczek
27 lipca 2019

Bank Pekao w Łaskarzewie

Kiedy zapłacimy najmniej za wakacje w biurze podróży?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
22 września 2019

Kiedy zapłacimy najmniej za wakacje w biurze podróży?

Życzenia Wielkanocne 2017
Blog
autor wpisu
Lukasz_Zubrzycki
14 kwietnia 2017

Życzenia Wielkanocne 2017

Porównaj