Strona główna Bez kategorii mBank udostępnia Klientom korporacyjnym zdalne otworzenie rachunku

mBank udostępnia Klientom korporacyjnym zdalne otworzenie rachunku

author
Patryk Byczek
04 maja 2020

W najnowszym komunikacie prasowym mBank poinformował swoich Klientów firmowych o możliwości założenia rachunku zdalnie, bez jakiejkolwiek potrzeby kontaktu osobistego z doradcą.

Nowo wprowadzona możliwość jest całkowicie elektronicznym procesem, dzięki któremu Klienci mogą otworzyć rachunek bankowy oraz uzyskać dostęp do najnowocześniejszego i najbardziej innowacyjnego systemu bankowości stworzonego dla Klientów korporacyjnych – mBank CompanyNet. Wszelkie dokumenty, które są potrzebne do ukończenia procesu wnioskowania o konto, zarówno mBank, jak i Klient podpisuje kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Należy wiedzieć, że Klient może liczyć na mailowe oraz telefoniczne wsparcie doradcy na każdym etapie procesu wnioskowania.

Zdalne wnioskowanie, które wprowadził mBank, skierowane jest do:

– podmiotów powstałych w oparciu o polskie prawo, wpisanych do Krajowego Rejestru Sądowego, osób prawnych i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, lecz posiadających zdolność prawną,

– osób fizycznych i spółek cywilnych, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, wpisanych do CEiDG i reprezentowanych przez osoby posiadające numer PESEL, legitymujących się polskim dowodem osobistym.

To kolejny proces, który zdigitalizowaliśmy w czasie epidemii koronawirusa, dbając o bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników. Pracujemy nad kolejnymi udogodnieniami w bankowości korporacyjnej. Większość operacji klient już może wykonać zdalnie w systemie bankowości internetowej mBank CompanyNet

– mówi Dariusz Nalepa, dyrektor departamentu bankowości transakcyjnej w mBanku.


mBank

mBank jest bankiem uniwersalnym założonym w 1986 roku. Swoją ofertę kieruje do Klientów detalicznych, inwestycyjnych, MŚP, korporacji oraz bankowości indywidualnej. Akcje banku widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1992 roku. mBank jest jednym z najpopularniejszych banków w Polsce. Instytucja wypracowała w trzecim kwartale bieżącego roku skonsolidowany zysk netto na poziomie 285 300 000 złotych. Od 2007 roku działa na polskim, czeskim i słowackim rynku. Prezesem zarządu mBanku jest aktualnie Cezary Stypułkowski.


źródło: https://pl.media.mbank.pl/95078-klienci-korporacyjni-moga-zdalnie-zalozyc-rachunek-w-mbanku

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Jak sprawdzić, czy dowód osobisty jest unieważniony?
Wpisy Inne
author
Halszka Gronek
09 lipca 2018

Jak sprawdzić, czy dowód osobisty jest unieważniony?

Kredyt samochodowy Elbląg
Wpisy Inne
author
Patryk Byczek
06 listopada 2017

Kredyt samochodowy Elbląg

PKO BP w Sępólnie Krajeńskim
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
12 września 2019

PKO BP w Sępólnie Krajeńskim

Ilu emerytów dorabia do emerytury?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
01 lutego 2020

Ilu emerytów dorabia do emerytury?

Ile zapłacimy za nowego iPhona ?
Blog
author
Dominika Sobieraj
16 września 2017

Ile zapłacimy za nowego iPhona ?