MojeID w ING Banku Śląskim

MojeID w ING Banku Śląskim

author
06 czerwca 2019

ING Bank Śląski jako jeden z pierwszych banków w Polsce uruchomił usługę elektronicznego potwierdzania dostępu do usług online. Dostawcą usługi mojeID jest Krajowa Izba Rozliczeniowa.

MojeID to usługa pozwalająca na zdalne potwierdzanie tożsamości za pomocą danych uwierzytelniających banku, czyli loginu i hasła. Dzięki usłudze można bezproblemowo korzystać z usług online świadczonych przez dostawców, którzy korzystają z usługi mojeID.

Potwierdzanie tożsamości online

Dzięki usłudze mojeID wiele tradycyjnych procesów bankowych zostało przyspieszone i uproszczone. Wiele spraw, które dotychczas można było załatwić jedynie poprzez osobistą wizytę w punkcie obsługi klienta albo osobiste umówienie się z kurierem, teraz załatwimy przez Internet.

"

Współcześnie wszystko kręci się wokół cyfryzacji i technologii, również w bankowości. Klientów jednak nie interesują technologie jakie stosujemy, ani systemy czy rozwiązania. Dla nich ważne jest jak to działa. Ma być prosto, szybko, wygodnie i bezpiecznie.

W ING proponujemy właśnie takie rozwiązania. Wdrożenie mojeID to duże udogodnienie dla naszych klientów. Jesteśmy przekonani, że rozwiązanie to ma duży potencjał, aby stać się wiodącym sposobem zdalnej weryfikacji tożsamości dla wielu podmiotów komercyjnych

 – mówi Marcin Giżycki, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego.

MojeID w pełni bezpieczne

Usługa mojeID wyróżnia się szczególnym stopniem bezpieczeństwa przekazywanych danych. Hasła oraz loginy bankowe nie są nigdzie zapamiętywane, a zatem nie musimy martwić się o to, że oprogramowanie wykradnie nasze dane wrażliwe.

Jak skorzystać z usługi mojeID?

Aby skorzystać z usługi mojeID, należy na stronie internetowej dostawcy wybrać usługi, które wymagają potwierdzenia tożsamości. Przy autoryzacji procesu przekazania danych wybieramy opcję dokonania tego w systemie Moje ING.

Za każdym razem, kiedy korzystamy z usługi mojeID, otrzymujemy informację, jakie dane i do kogo są przekazywane. Każdorazowe przekazanie danych wymaga akceptacji ze strony użytkownika.Po potwierdzeniu danych zostaniemy z powrotem przekierowani na stronę dostawcy.

Niższe koszty obsługi Klienta

Usługodawca udostępniający możliwość autoryzacji przekazania danych przez system mojeID może także odnieść korzyść dla siebie i zoptymalizować koszty obsługi Klienta.

"

Aktywnie obserwujemy potrzeby konsumentów w zakresie ich cyfrowych preferencji. Klienci banków chętnie korzystają z szybkich płatności i wygodnych serwisów internetowych.

Teraz dostawcy usług mają rozwiązanie, które umożliwia jednoznaczną, bezpieczną identyfikację klientów z wykorzystaniem systemów bankowych. mojeID to odpowiedź na potrzeby sektora bankowego, usługodawców oraz samych klientów, którzy zyskują łatwy dostęp do usług online

 – mówi Piotr Alicki, prezes Zarządu KIR.

MojeID już w PGNiG

Jak informuje ING Bank Śląski, pierwszym podmiotem komercyjnym, który dołączył do współpracy jako dostawca usług z systemem mojeID, jest PGNiG Obrót Detaliczny. Lista nie jest jednak zamknięta. W przyszłości katalog podmiotów będących usługodawcami w systemie mojeID, ma być rozszerzona o branże:

  • ubezpieczeniową,
  • energetyczną,
  • telekomunikacyjną,
  • usług medycznych,

a docelowo również o portale dedykowane obsłudze administracji publicznej.


Źródło:

https://media.ingbank.pl/informacje-prasowe/926/pr/443484/mojeid-dostepne-w-ing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Profi Credit w Cieszynie
Oddziały
author
15 listopada 2018

Profi Credit w Cieszynie

Open Finance w Szczecinku
Wpisy
author
23 sierpnia 2014

Open Finance w Szczecinku

Wizz Air kontakt – infolinia
Bez kategorii
author
01 lipca 2019

Wizz Air kontakt – infolinia

Nadroda dla PKO BP za wspieranie przedsiębiorców
Bez kategorii
author
13 lutego 2020

Nadroda dla PKO BP za wspieranie przedsiębiorców

Kredyt hipoteczny Oświęcim
Kredyty miasta
author
16 lutego 2022

Kredyt hipoteczny Oświęcim

PKO BP w Jeleniej Górze
Oddziały
author
10 sierpnia 2019

PKO BP w Jeleniej Górze