Nagroda dla Credit Agricole za kampanię z Dawidem Podsiadło

Nagroda dla Credit Agricole za kampanię z Dawidem Podsiadło

author
Patryk Byczek
26 listopada 2018

Główna nagroda konkursu niezależnej kreacji reklamowej Kreatura 2018, jednego z najbardziej cenionych konkursów reklamowych w Polsce, za kampanię reklamową powędrowała do Credit Agricole. W bardzo dużej mierze przyczynił się do tego główny bohater kampanii – Dawid Podsiadło.

Nagrody dla Credit Agricole

Należy zaznaczyć, że najwyższe wyróżnienie dotyczyło kampanii „Uważny bank”, która bez wątpienia miała pokazać, że Credit Agricole jest bankiem, który słucha uwag swoich Klientów i otwiera się na ich potrzeby, wprowadzając jednocześnie nowe rozwiązania.

Ponadto podczas konkursu, Credit Agricole zdobyło także wyróżnienie w kategorii „Film/wideo w Internecie”. Dodatkowo instytucja otrzymała jednocześnie specjalną nagrodę za „mistrzowskie opanowanie formatu video przyszłości”. Chodziło tutaj o krótkie filmiki, których zadaniem było zachęcanie Internautów do obejrzenia całej reklamy podczas pobytu na platformie YouTube.

Nagroda została wręczona podczas oficjalnej gali w Warszawie, która odbyła się 22 listopada bieżącego roku. Odebrali ją przedstawiciele Credit Agricole w składzie:

– Barbara Pijanowska-Kuras – dyrektor zarządzającej komunikacją marketingową i korporacyjną
– Sebastian Wierciński – manager do spraw komunikacji marketingowej

wspólnie z reprezentantami agencji Just:

– Joanną Tokarewicz
– Marcinem Gawęckim
– Klaudią Olejnik.

Dawid podsiadło i kampania

Kampania zyskała miano największej akcji promocyjnej, na którą bank Credit Agricole zdecydował się w ciągu ostatnich lat. Całe przedsięwzięcie wystartowało 1 kwietnia bieżącego roku i trwało trzy miesiące. Bank promował zarówno swój wizerunek, jak i przygotowaną dla Klientów ofertę. Kampanię można było usłyszeć na ponad 200 stacjach radiowych, zobaczyć na blisko 70 kanałach telewizyjnych oraz w Internecie.

Głównym bohaterem akcji promocyjnej był znany polski wokalista Dawid Podsiadło. Muzyk odegrał dobrą rolę w kampanii, ponieważ jak wynika ze statystyk, ponad 80% respondentów biorących udział w badani zna artystę, a 70% z nich darzy go sympatią.

Konkurs Kreatura

Kreatura jest jednym z najbardziej cenionych polskich konkursów ogólnopolskich skierowanych do firm i twórców. Odnosi się do przeprowadzania lub uczestniczenia w realizacji kampanii marketingowych. W konkursie nagradzane są projekty w następujących kategoriach:

Reklama własna
Open
Salon odrzuconych
Design
Film
Materiały promocyjne
Prasa
Outdoor/indoor
Digital
Radio
Event
Ambient
Kampania
Content marketing
Technika
Kampania społeczna/CSR.

Jury oceniające projekty składa się z szanowanych przedstawicieli branży reklamowej w Polsce.

Credit Agricole

Ogólnie rzecz biorąc, grupa wchodzi w skład dziesięciu najpotężniejszych grup finansowych na świecie. Ponadto uważana jest za europejskiego lidera w dziedzinie zarządzania aktywami oraz współpracy banku z firmą ubezpieczeniową (bancassurance). Instytucji zaufało ponad 52 000 000 Klientów na całym świecie. Credit Agricole od ponad 120 lat nie zmienia kierunku swojego działania. Przez cały ten okres grupa skupia się przede wszystkim na Kliencie oraz wspieraniu społeczności lokalnych.

W naszym kraju bank działa i wspiera Polaków od 2011 roku. Aktualnym prezesem CA jest Piotr Kwiatkowski, a stanowisko pierwszego wiceprezesa zajmuje obecnie Olivier Constantin. Poza prezesem, w zarządzie zasiada jeszcze sześciu innych członków. We wrześniu bieżącego roku bank świętował niewielki sukces. To właśnie pod koniec trzeciego kwartału 2018 roku liczba otwartych Kont dla Ciebie przekroczyła 100 000.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bank Pekao w Luborzycy
Oddziały
author
Patryk Byczek
07 lipca 2019

Bank Pekao w Luborzycy

PKO BP w Tuchowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
02 września 2019

PKO BP w Tuchowie

NFC i BLIK w nowej aplikacji BOŚ Banku
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
15 grudnia 2019

NFC i BLIK w nowej aplikacji BOŚ Banku

Ile kosztuje aparat słuchowy?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
01 lipca 2019

Ile kosztuje aparat słuchowy?

mPay już z usługą nadawania paczek
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
26 grudnia 2019

mPay już z usługą nadawania paczek

Dobre wyniki sprzedaży kredytów we wrześniu 2019
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
01 listopada 2019

Dobre wyniki sprzedaży kredytów we wrześniu 2019

Porównaj