Strona główna Bez kategorii Nordic walking z Santander Consumer Bankiem

Nordic walking z Santander Consumer Bankiem

author
Dominika Sobieraj
05 lipca 2019

Już jutro, 6 lipca 2019 roku, odbędzie się Puchar Polski Nordic Walking w Polanicy Zdroju. Jest to piąty przystanek trasy wspieranej przez Santander Consumer Bank.

Zawodnicy Pucharu Polski Nordic Walking już po raz drugi będą gościć w województwie dolnośląskim.

Na linii startu w Legnicy dwa tygodnie temu stanęło aż 300 osób z kijkami w rękach. W sobotę w Polanicy Zdroju odbędzie się piąty etap zawodów, w którym “uczestnicy będą rywalizować o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej”.

Nordic Walking Polanica Zdrój 2019

Start piątego etapu Pucharu Polski Nordic Walking rozpocznie się przy Muszli Koncertowej położonej przy ulicy Zdrojowej.

Pierwszy start zaplanowany jest na godzinę 10:00. Zawodnicy mają do wyboru trzy różne trasy o długości:

  1. 5 km,
  2. 10 km,
  3. 21 km.

Organizatorzy zadbali również o specjalny dystans przewidziany dla najmłodszych uczestników chcących spróbować swoich sił w zawodach w dyscyplinie chodzenia z kijkami. Trasa dla nich ma długość 400 metrów.

Wszystkie zawody organizowane są w podziale na wiek i na płeć zawodników. Każda kategoria jest nagradzana niezależnie od siebie. Nagrody są wręczane bezpośrednio po danej rozgrywce.

Całe wydarzenie jest jedynie składową długofalowej akcji Akademia Zdrowia organizowanej przez Santander Consumer Bank. Z raportu przeprowadzonego przez Akademię Zdrowia wynika, że nordic walkingznajduje się (…) na 3. miejscu pod względem najlepszych dla zdrowia form aktywności według Polaków, ustępując nieznacznie pływaniu i jeździe na rowerze. Z badania wynika również, że nordic walking jako dyscyplinę sportu zna 85% Polaków, a co trzeci choć raz uczestniczył w treningu (7,4% w tej grupie uprawia go regularnie)“.

Nordic walking to nie spacer

Bank zaznacza, że nordic walking nie jest zwykłym spacerem, choć przez laików tej dyscypliny często tak właśnie jest postrzegany. Jeżeli jest wykonywany prawidłowo, angażuje “duże grupy mięśni zarówno dolnej, jak i górnej połowy ciała, co sprawia, że wszechstronnie się rozwijają, a sam marsz poprawia zdrowie i kondycję.  

Ze względu na minimalne ryzyko przeciążenia oraz stabilność, którą dają kijki, jest to sport idealny dla ludzi starszych, otyłych lub borykających się z problemami zdrowotnymi. Może być z powodzeniem uprawiany przez cierpiących na astmę, cukrzycę, osteoporozę, zapalenie stawów, chorobę Parkinsona, stwardnienie rozsiane, obrzęk limfatyczny, chorobę wieńcową lub reumatyzm. Warto jednak przed rozpoczęciem treningów skonsultować się z lekarzem“, jak wskazuje Santander Consumer Bank na swoim blogu.


Źródło:

https://www.santanderconsumer.pl/serwis-prasowy/aktualnosci/czas-na-nordic-walking-w-polanicy,233,1.html

https://www.blog.santanderconsumer.pl/blisko-ciebie/nordic-walking-twoje-kroki-do-zdrowego-i-dlugiego-zycia,1,27.html

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Promocja: „Poczuj swobodę i zyskaj” w Banku Millennium
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
05 lipca 2020

Promocja: „Poczuj swobodę i zyskaj” w Banku Millennium

Kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska
Wpisy Inne
author
Dominika Sobieraj
06 lipca 2019

Kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska

Bank Pekao w Czersku
Oddziały
author
Patryk Byczek
22 lipca 2019

Bank Pekao w Czersku

Jak sklepy będą otwarte w majówkę ?
Wpisy Inne
author
Dominika Sobieraj
27 kwietnia 2018

Jak sklepy będą otwarte w majówkę ?

Złoto powraca do Allegro
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
21 stycznia 2020

Złoto powraca do Allegro

Pożyczki dla każdego
Pożyczki
author
Aleksandra Gościnna
28 października 2021

Pożyczki dla każdego