Nowa usługa Grupy Ferratum

Nowa usługa Grupy Ferratum

author
Aneta Jankowska
11 marca 2019

Grupa Ferratum uruchomiła ofertę dla małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Zainteresowani klienci będą mogli korzystać z usług Ferratum Businnes, czyli z cichego faktoringu.

Ferratum Oyj wprowadza usługę finansową dla małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Na rodzimym rynku pojawiła się nowa marka biznesowa – Ferratum Business, która oferuje klientom usługę cichego faktoringu.

Faktoring polega na wykupieniu przez faktora należności, które mają odroczony termin płatności i zostały wystawione przez faktoranta dla jego odbiorców. Finansowania faktur w formie cichego faktoringu nie wymaga podpisania dokumentu cesji. W tym przypadku kontrahent nie musi wiedzieć o usłudze, z której skorzystała firma.

Finansowanie w Ferratum Business będzie można uzyskać na 30, 60 lub 90 dni dla faktur w wysokości od 4 do 400 tys. zł.

Grupa Ferratum funkcjonuje na polskim rynku już od 2012 roku, gdzie firma stale rozwija swoją działalność w obszarze pożyczek konsumenckich. Tym samym Polska stała się już 9 krajem, w którym klienci będą mogli skorzystać z usług marki Ferratum Business.

Informacje Głównego Urzędu Statystycznego pokazują, że w 2017 roku docelowy segment rynku małych i średnich przedsiębiorstw dla Ferratum Business obejmował w Polsce ponad 2 mln firm z tego sektora. Jak wynika z danych Polskiego Związku Faktorów, całkowity polski rynek finansowania faktur był warty w 2017 roku około 40 miliardów euro.

Co więcej, lata 2016-2017 pokazały wzrost na poziomie 25% w stosunku rok do roku.

Scott Donnelly, Business Unit Director for SME Lending w Grupie Ferratum wyjaśnia, że polski rynek usług finansowania faktur jest niezwykle ciekawy i dynamiczny, ale jednocześnie brakuje na nim ciągle oferty dla nieco bardziej dojrzałych firm z fakturami do 450 tys. złotych.

"

Ferratum Business ma zamiar zmienić ten stan rzeczy, wchodząc na rynek z ofertą dostosowaną do tego segmentu rynku. Widzimy znaczący potencjał w oferowaniu klientom z sektora MŚP elastyczności, jaką daje szybkie i proste finansowanie, zapewniające pokrycie krótkoterminowych potrzeb związanych z utrzymaniem płynności finansowej. Dzięki naszej ofercie firmy będą miały wybór i nie będą zmuszone angażować się w często mniej elastyczne kredyty ratalne. Jednocześnie dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie efektywnie wykorzystać duże ilości danych do dalszego ulepszania naszych zautomatyzowanych procesów underwritingowych – mówi.

GRUPA FERRATUM

To międzynarodowy dostawca bankowości mobilnej, cyfrowych kredytów konsumenckich, a także tych dedykowanych małym firmom, dystrybuowanych i zarządzanych przez urządzenia mobilne. Grupa została założona w 2005 roku, a jej siedziba mieści się w Helsinkach w Finlandii.

Aktualnie Firma Ferratum funkcjonuje już w 25 krajach w całej Europie, w Afryce, Południowej i Północnej Ameryce oraz w regionie Azji i Pacyfiku.


Źródło: https://biznes.newseria.pl/biuro-prasowe/ferratum-business-rusza,b264536299, https://prnews.pl/grupa-ferratum-uruchamia-oferte-dla-msp-polsce-440590

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Polak chętniej zadłuży się na remont niż wyjazd
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
31 lipca 2019

Polak chętniej zadłuży się na remont niż wyjazd

Ile kosztuje akademik w Gdańsku?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
17 sierpnia 2019

Ile kosztuje akademik w Gdańsku?

T-Mobile Usługi Bankowe w Częstochowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
11 marca 2019

T-Mobile Usługi Bankowe w Częstochowie

Santander Consumer Bank Sulęcin
Oddziały
author
Dorota Cholewicka
26 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Sulęcin

Alior Bank w Kwidzynie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
16 maja 2019

Alior Bank w Kwidzynie

Prezes Idea Banku rezygnuje ze stanowiska
Wpisy
author
Patryk Byczek
08 listopada 2018

Prezes Idea Banku rezygnuje ze stanowiska

Porównaj