Nowy sposób otwierania Konta 360° w Banku Millennium

Nowy sposób otwierania Konta 360° w Banku Millennium

author
Patryk Byczek
14 maja 2021

Bank Millennium poinformował w komunikacie prasowym o wdrożeniu do swojej oferty nowego sposobu otwierania Konta 360° przez Internet. Od teraz Klienci mogą potwierdzić swoją tożsamość za pośrednictwem konta w innym banku. To kolejna opcja otwartej bankowości, z której korzysta Bank Millennium. Sprawdzamy szczegóły.

Nowo wprowadzony przez Bank Millennium proces pozwala Klientom założyć Konto 360° w bardzo prosty sposób, nawet w 15 minut. Klienci potwierdzą swoją tożsamość logując się na posiadane konto w innym banku, za pomocą otwartej bankowości.

Jako pierwsi na rynku wdrożyliśmy proces zakładania konta, który wykorzystuje potencjał usługi dostępu do informacji o rachunku AIS (ang. Account Information Service) w ramach otwartej bankowości. Od października zeszłego roku w podobny sposób mogą zakładać konta firmowe właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych. Teraz udostępniliśmy ten sposób również klientom indywidualnym. Po wprowadzeniu konta na selfie, stwarzamy kolejną, bardzo nowoczesną możliwość założenia rachunku osobistego. Tym samym chcemy jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby wszystkich klientów i dać im wybór najbardziej dogodnej dla nich formy. Obecnie z nowego procesu mogą skorzystać klienci, którzy mają konto w jednym z sześciu innych banków, jednak będziemy go rozwijać o kolejne.

– mówiła cytowana w komunikacie Halina Karpińska, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej.

Najważniejsze informacje dla Klientów:

Bank Millennium księgowanie przelewów

Bank Millennium kontakt z bankiem

Bank Millennium – kod SWIFT, BIC, IBAN

[/sekcja-szara-logo]

Zakładanie konta nową metodą

Aby założyć konto nowo udostępnioną metodą trzeba na elektronicznym wniosku jako formę podpisania umowy wybrać opcję Online oraz wskazać na liście inny bank, w którym mamy konto. W kolejnym kroku należy wpisać podstawowe dane oraz zalogować się na wcześniej wskazane konto, aby zweryfikować tożsamość. Po zapoznaniu się z dokumentami oraz wyrażeniu odpowiednich zgód, należy umowę zatwierdzić hasłem SMS. Aktualnie z usługi skorzystają osoby, które posiadają konto w:

– Alior Banku,
– BNP Paribas,
– ING Banku Śląskim,
– mBanku,
– Pekao SA
– Santander Bank Polska.


Bank Millennium

Bank Millennium jest bankiem komercyjnym z siedzibą w Warszawie. Instytucja świadczy usługi finansowe od około 30 lat. Bank kieruje swoją ofertę zarówno do Klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Bank Millennium jest pierwszym bankiem w Polsce, który wydał kartę płatniczą. Aktualnie bank zatrudnia 5605 pracowników, posiada 345 oddziałów i świadczy usługi blisko 1 838 000 Klientów. Prawie 1 300 000 z nich operuje swoją bankowością przez Internet, a około 888 000 korzysta z bankowości mobilnej. Prezesem zarządu instytucji jest Joao Bras Jorge.


źródło: https://www.bankmillennium.pl/o-banku/centrum-prasowe/informacje-prasowe?p_p_id=newsportlet_WAR_newsportlet&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&_newsportlet_WAR_newsportlet_articleName=konto-osobiste-w-banku-millennium-mo%25C5%25BCna-teraz-za%25C5%2582o%25C5%25BCy%25C4%2587-z-wykorzystaniem-otwartej-bankowo%25C5%259Bci-13.05.2021&news_articleId=29849898

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

100 zł w prezencie od Ferratum
Wpisy
autor wpisu
Marek_Rutkowski
25 listopada 2015

100 zł w prezencie od Ferratum

Mieszkanie dla Młodych – najlepsze kredyty
Wpisy
autor wpisu
Marek_Rutkowski
03 maja 2014

Mieszkanie dla Młodych – najlepsze kredyty

Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości 2019
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
12 marca 2019

Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości 2019

10 największych prywatnych polskich firm
Blog
author
Aneta Jankowska
06 listopada 2017

10 największych prywatnych polskich firm

iKonto w BNP Paribas
Wpisy
autor wpisu
Tadeusz_Miziak
02 lipca 2014

iKonto w BNP Paribas

Porównaj