Credit Agricole sesje przychodzące i wychodzące
Sesje Elixir Credit Agricole

Credit Agricole sesje przychodzące i wychodzące

author
Dominika Sobieraj
31 grudnia 2022

Chcesz sprawdzić, w jakich godzinach przelewy wychodzą z kont w banku Credit Agricole? A może chcesz wiedzieć, o jakiej porze pieniądze są dostarczane do tego banku? Sprawdź sesje przychodzące i wychodzące Elixir w Credit Agricole.

Sesje Credit Agricole - na czym polegają?

Sesja przychodząca określa czas, w którym pieniądze powinny fizycznie pojawić się na rachunku w Credit Agricole.

Sesja wychodząca określa czas, w którym pieniądze powinny zostać wysłane z rachunku w Credit Agricole.

CREDIT AGRICOLE SESJE PRZELEWÓW

Credit Agricole – sesje przelewów przychodzących

Pieniądze trafią na konto w Credit Agricole w godzinach:

11:00-12:00 – I sesja przychodząca Elixir

15:00-16:00 – II sesja przychodząca Elixir

17:00-18:00 – III sesja przychodząca Elixir

Zastanawiasz się, o której pieniądze trafią na Twoje konto w Credit Agricole? Sprawdź kiedy przelew – kalkulator sesji przelewów.

Credit Agricole – sesje przelewów wychodzących

Pieniądze zostaną wysłane z konta w Credit Agricole o godzinie:

8:00 – I sesja wychodząca Elixir

12:00 – I sesja wychodząca Elixir

14:30 – I sesja wychodząca Elixir

Potrzebujesz pilnie gotówki? Sprawdź najlepsze oferty:

Kredyty online – wypłata nawet w ciągu 1 dnia

Pożyczki na dowód – wypłata nawet w ciągu 15 minut

Pożyczki dla zadłużonych – bez weryfikacji w BIK

Przelewy Credit Agricole - marzec 2023

Marzec w tym roku kalendarzowym nie skupia w sobie żadnych świąt, które miałyby jakikolwiek wpływ na realizację sesji Elixir. Wszystkie dni tygodnia są dniami roboczymi, zatem dla wielu osób, pod względem godzinowym w pracy, będzie to naprawdę długi miesiąc. W związku z tym wpływ na realizację sesji Elixir mają wyłącznie weekendy (soboty i niedziele). Poniżej pełny kalendarz sesji Elixir na marzec.

1-3 marca – przelewy realizowane są normalnie
4-5 marca (weekend) – przelewy nie są realizowane

6-10 marca – przelewy realizowane są normalnie
11-12 marca (weekend) – przelewy nie są realizowane
13-17 marca – przelewy realizowane są normalnie
18-19 marca – przelewy nie są realizowane
20-24 marca – przelewy realizowane są normalnie
25-26 marca (weekend) – przelewy nie są realizowane
27-31 marca – przelewy realizowane są normalnie

W czasie weekendów są natomiast realizowane przelewy między rachunkami w Credit Agricole oraz przelewy natychmiastowe (przelewy Express Elixir).

Spis treści:

 1. Sesje Credit Agricole - na czym polegają?
 2. CREDIT AGRICOLE SESJE PRZELEWÓW
 3. Przelewy Credit Agricole - marzec 2023
 4. Elixir Credit Agricole
 5. Przelew do Credit Agricole - jakich danych potrzebujemy?
 6. Godziny księgowania w Credit Agricole - od czego zależą?
 7. Przelewy natychmiastowe w Credit Agricole
 8. Przelewy Credit Agricole - Wasze opinie
Zwiń spis treści

Elixir Credit Agricole

System Elixir, czyli elektroniczny system rozliczeń międzynarodowych, został wprowadzony w 1994 roku przez Krajową Izbę Rozliczeniową. W ramach systemu można realizować przelewy, polecenia zapłaty oraz czeki. Credit Agricole jest aktywnym członkiem systemu Elixir.

Transakcje w ramach systemu Elixir muszą spełniać następujące warunki:

– kwota transakcji to maksymalnie milion złotych,
– walutą transakcji jest polska złotówka,
– banki każdej ze stron należą do systemu Elixir.

Przelewy zlecane w ramach kont w tym samym banku realizowane są poprzez przelew wewnętrzny, czyli docierają z konta na konto natychmiast. W tam przypadku operacje nie są realizowane poprzez system Elixir.

Sprawdź także inne narzędzia: 

Jaki to bank? – rozpoznawanie banku po numerze konta

Kwota słownie – automatyczna zamiana liczb na wyrazy

Przelew do Credit Agricole - jakich danych potrzebujemy?

Jeżeli wykonujemy przelew do banku Credit Agricole, potrzebne nam będą podstawowe dane na temat naszego odbiorcy:

 1. nazwa odbiorcy – najczęściej jest to imię i nazwisko, ale może być także nazwa firmy,
 2. numer konta bankowego – czyli pełny numer konta, na który bank wyśle przelew naszych środków (każda cyfra ma w nim znaczenie, dlatego powinniśmy zachować szczególną ostrożność przy jego wprowadzaniu),
 3. kwota przelewu – wskazuje dokładnie, ile pieniędzy trafi do naszego odbiorcy,
 4. tytuł przelewu – teoretycznie zupełnie dowolny, ale warto scharakteryzować w nim rodzaj przelewu.

Godziny księgowania w Credit Agricole - od czego zależą?

Godzina zaksięgowania przelewu na koncie odbiorcy zależna jest od głównie dwóch czynników – od godziny, o której nadawca wysłał przelew oraz od tego, o jakich porach odbywają się sesje Elixir. Znaczenie mają sesje w banku nadawcy, w banku odbiorcy oraz w Krajowej Izby Rozliczeniowej. Każdy przelew musi przejść kolejno przez takie trzy „bramki”.

Najpierw pieniądze trafiają z konta nadawcy przelewu na sesję w jego banku, stamtąd przechodzą dopiero na sesję w izbie rozliczeniowej, a dopiero ostatecznie trafiają na sesję rozliczeniową w banku odbiorcy i, dopiero na samym końcu, na jego osobiste konto. Szybkość dotarcia przelewu jest zatem zupełnie niezależna od nadawcy – jedynym, o co może on zadbać, to o to, by jak najszybciej zlecić przelew.

Jeżeli zależy nam na ominięciu tradycyjnych godzin księgowania przelewów, możemy skorzystać z systemu Express Elixir, który gwarantuje dotarcie pieniędzy do odbiorcy w trybie niemalże natychmiastowym. Zwykle jednak ten tryb przelewu jest dodatkowo płatny.

Przelewy Credit Agricole - pytania i odpowiedzi

Pieniądze w Credit Agricole są księgowane trzy razy dziennie:

I sesja Elixir: 11:00 – 12:00

II sesja Elixir: 15:00 – 16:00

III sesja Elixir: 17:00 – 18:00 (ostatnia sesja)

Jeżeli czekamy na przelew, to warto sprawdzać rachunek bankowy Credit Agricole właśnie w tych godzinach.

Przelewy wychodzą trzy razy dziennie:

I sesja Elixir: 8:00

II sesja Elixir: 12:00

III sesja Elixir: 14:30

Sesje Elixir Credit Agricole realizowane są tylko w dni robocze – od poniedziałku do piątku.

Sesje Elixir Credit Agricole nie są realizowane w dni wolne, dlatego przelewy nie dotrą do odbiorców w weekend. Wyjątkiem są przelewy natychmiastowe (przelewy Express Elixir). oraz przelewy między rachunkami w Credit Agricole.

Tak. Credit Agricole korzysta z systemu przelewów natychmiastowych Express Elixir. Takie rozwiązanie umożliwia otrzymanie pieniędzy przelewem zaledwie w ciągu kilku sekund – także w soboty i niedziele, 365 dni w roku. Aby zlecić taki przelew – bank odbiorcy i bank nadawcy powinny należeć do systemu Express Elixir. Listę wszystkich banków znajdziesz w tym miejscu.

Przelewy w systemie Elixir można zlecać w kwocie do 1 miliona złotych. Przelewy powyżej tej kwoty muszą zostać wykonane za pomocą systemu SORBNET.

Przelewy SORBNET są księgowane tylko w dni robocze. Jeżeli nadawca zlecił przelew do godziny 14:30 – odbiorca otrzyma go w ciągu kilku minut.

Zlecenia przelewów wychodzących systemu SORBNET bank przyjmuje w godzinach od 8:00 do 14:30 wyłącznie w dni robocze. Jeżeli dyspozycję złożymy między tymi godzinami – pieniądze są przelane tego samego dnia. Zlecenia złożone po godzinie granicznej będą zrealizowane w najbliższym dniu roboczym.

Niestety w żaden sposób nie możemy sprawdzić, czy przelew rzeczywiście został wysłany z konta nadawcy (takie dane nie są nigdzie publikowane). Możemy jedynie poprosić nadawcę o przesłanie potwierdzenia zlecenia przelewu na nasze konto. Wszystkie banki udostępniają opcję pobrania takiego potwierdzenia w formacie pdf.

Sesje systemu Elixir między bankami są realizowane przez Narodowy Bank Polski trzy razy dziennie:

od 9:30 do 11:00
od 13:30 do 15:00
od 16:00 do 17:30.

Każdy bank ma jednak swoje własne godziny sesje księgowań. W przypadku Credit Agricole, sesje wchodzące są realizowane o godzinie: 11:00-12:00, 15:00-16:00, 17:00-18:00 , a sesje wychodzące o godzinie: 8:00, 12:00, 14:30.

Przelewy natychmiastowe w Credit Agricole

Od 2018 roku Credit Agricole umożliwia dokonywanie przelewów natychmiastowych w systemie Express Elixir, którego operatorem jest Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Przelewy natychmiastowe (przelewy Express Elixir) są dostępne dla posiadaczy kont indywidualnych Credit Agricole: Konto dla Ciebie, Konto dla Ciebie GO!, Konto dla Ciebie VIP, Konto dla Ciebie MOVE! oraz dla Klientów biznesowych: Solista, Sonata, Symfonia oraz Konto Agricole.

W jakich godzinach dostępne są przelewy Express Elixir w Credit Agricole?

Zlecenie i odbieranie przelewów natychmiastowych w Credit Agricole odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach: 6:00 – 22:00 przez 365 dni w roku.

Sesje Elixir to system rozliczeń międzybankowych obsługiwany przez Krajową Izbę Rozliczeń. System odpowiada za realizowanie przelewów bankowych w Polsce. Większość instytucji bankowych w naszym kraju dysponuje trzema sesjami wychodzącymi i przychodzącymi. W dni robocze gotówka przelana do innego banku powinna zostać dostarczona tego samego dnia. Inaczej sprawa wygląda w weekendy i święta. Przekazy pieniężne wykonane w te dni internetowo zostaną zaksięgowane dopiero w najbliższym dniu roboczym.

Credit Agricole Bank Polska należy do francuskiej międzynarodowej grupy bankowej. Jest polskim bankiem uniwersalnym mającym na celu głównie przyciągnięcie do siebie Klientów do długotrwałej współpracy. Za profesjonalizm banku odpowiada przeszkolona obsługa zajmująca się prowadzeniem ponad 450 placówek stacjonarnych i niemal 350 biur kredytowych CA Express. Credit Agricole umożliwia Klientom całodobowe kontaktowanie się z obsługą poprzez serwis telefoniczny dostępny w języku polskim, francuskim oraz angielskim. Oferta banku kierowana jest głównie do Klientów indywidualnych, do małych i średnich firmach, a także do rolników i korporacji.


Ile kosztuje przelew w Credit Agricole?

Klienci Credit Agricole mogą zlecić przelew krajowy Elixir na własny rachunek w Credit Agricole zupełnie za darmo, natomiast w przypadku przelewu na rachunek w innym banku opłata wyniesie 3 zł od przelewu. Przelewy krajowe ExpressElixir wykonywane są z kolei w za opłatą 10 zł od jednej transakcji.

Jeszcze inaczej prezentuje się cennik opłat w przypadku przelewów w bankowości elektronicznej za pomocą systemu SORBENT. Wysokość opłaty za taką usługę uzależniona jest bowiem od wysokości przelewanej kwoty. Dla przelewów w kwotach mniejszych niż 1 mln zł opłata wyniesie 30 zł, natomiast w przypadku kwot równych lub wyższych od 1 mln zł 15 zł od przelewu.

Przelewy Credit Agricole - Wasze opinie

Chcesz podzielić się swoją opinią na temat przelewów w Credit Agricole? Możesz to zrobić dodając poniżej komentarz. Przelew nie dotarł na konto w Credit Agricole? Podziel się swoją historią.

źródło:

https://www.credit-agricole.pl/pytania-i-odpowiedzi/konto/w-jakich-godzinach-odbywaja-sie-ksiegowania-sesji-przychodzacych-i-wychodzacych

http://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/

https://www.kir.pl/o-nas/aktualnosci/za-kilka-dni-majowka-zaplanuj-wazne-przelewy,263.html

https://www.kir.pl/o-nas/aktualnosci/bank-credit-agricole-udostepnil-przelewy-natychmiastowe-w-systemie-express-elixir,225.html

https://pl.wikipedia.org/wiki/Numer_rachunku_bankowego

https://pl.wikipedia.org/wiki/Elixir_(system_rozlicze%C5%84_mi%C4%99dzybankowych)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

eg
eg
2022-10-25 15:25:56

czekam 2 dni na przelew, masakra a nie bank

×××××××××××
×××××××××××
2022-07-16 07:49:46

W tych czasach zeby czekac cztery dni na przelew

ankaaaa
ankaaaa
2022-02-10 10:46:24

nie mogę dokonać przelewu, ze przekroczony limit dzienny,a limit dzienny mam większy

Adammmmmm
Adammmmmm
2021-11-30 23:39:11

Calo dobowo mozna wybrac i przelac. Na konto i wybrac kiedy chcesz

Podobne artykuły

IKEA Szczecin – kontakt, godziny otwarcia
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
24 stycznia 2022

IKEA Szczecin – kontakt, godziny otwarcia

Rośnie zadłużenie małych firm w ZUSie
Wpisy
author
Patryk Byczek
26 września 2018

Rośnie zadłużenie małych firm w ZUSie

Ile zarabia historyk?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
28 września 2019

Ile zarabia historyk?

Platforma goodie bije kolejne rekordy
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
27 sierpnia 2021

Platforma goodie bije kolejne rekordy

Jak zastrzec kartę w Eurobanku?
Banki
author
Patryk Byczek
13 października 2017

Jak zastrzec kartę w Eurobanku?

Inspektorat II ZUS w Łodzi
Oddziały
author
Patryk Byczek
18 sierpnia 2019

Inspektorat II ZUS w Łodzi

Porównaj