Credit Agricole sesje przychodzące i wychodzące

Credit Agricole sesje przychodzące i wychodzące

author
Dominika Byczek
27 lutego 2024
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Kategoria

Chcesz sprawdzić, kiedy przelew wychodzi lub jest dostarczany na konto w banku Credit Agricole? Sprawdź sesje przychodzące i wychodzące Elixir w Credit Agricole.

Sesje Elixir - Credit Agricole

Sesja przychodząca określa czas, w którym pieniądze powinny fizycznie pojawić się na rachunku w Credit Agricole.

Sesja wychodząca określa czas, w którym pieniądze powinny zostać wysłane z rachunku w Credit Agricole.

Credit Agricole sesje przychodzące i wychodzące Elixir:

Edytuj
Numer sesji Sesje przychodzące Sesje wychodzące
I sesja 11:00-12:00 8:00
II sesja 15:00-16:00 12:00
III sesja 17:00-18:00 14:30

Czas przelewu środków, który zostaje wysłany przez firmę pożyczkową, np. w przypadku zaciągania pożyczki na dowód, także uzależniony jest od banku, w którym posiadamy konto.

Przelewy Credit Agricole - kwiecień 2024

W czwartym miesiącu roku – czyli w kwietniu –  mamy tylko jeden dzień, kiedy biura i banki są zamknięte – jest to Poniedziałek Wielkanocny, padający na 1 kwietnia. Tak więc, tylko ten dzień, razem z weekendami, wpłynie na plan sesji Elixir. Poniżej pełny kalendarz sesji Elixir na kwiecień.

1 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny) – przelewy nie są realizowane
2-5 kwietnia – przelewy realizowane są normalnie
6-7 kwietnia (weekend) – przelewy nie są realizowane
8-12 kwietnia – przelewy realizowane są normalnie
13-14 kwietnia (weekend) – przelewy nie są realizowane
15-19 kwietnia – przelewy realizowane są normalnie
20-21 kwietnia– przelewy nie są realizowane
22-26 kwietnia – przelewy realizowane są normalnie
27-28 kwietnia– przelewy nie są realizowane
29-30 kwietnia – przelewy realizowane są normalnie

W czasie weekendów są natomiast realizowane przelewy między rachunkami w Credit Agricole oraz przelewy natychmiastowe (przelewy Express Elixir). Należy pamiętać, że czas przelewu środków pochodzących, np. z pożyczki na raty, także uzależniony jest od banku, w którym posiadamy konto. 

Spis treści:

  1. Sesje Elixir - Credit Agricole
  2. Przelewy Credit Agricole - kwiecień 2024
  3. Przelew do Credit Agricole - jakich danych potrzebujemy?
  4. Godziny księgowania w Credit Agricole - od czego zależą?
  5. Przelewy natychmiastowe w Credit Agricole
Zwiń spis treści

Przelew do Credit Agricole - jakich danych potrzebujemy?

Jeżeli wykonujemy przelew do banku Credit Agricole, potrzebne nam będą podstawowe dane na temat naszego odbiorcy:

  1. nazwa odbiorcy – najczęściej jest to imię i nazwisko, ale może być także nazwa firmy,
  2. numer konta bankowego – czyli pełny numer konta, na który bank wyśle przelew naszych środków (każda cyfra ma w nim znaczenie, dlatego powinniśmy zachować szczególną ostrożność przy jego wprowadzaniu),
  3. kwota przelewu – wskazuje dokładnie, ile pieniędzy trafi do naszego odbiorcy,
  4. tytuł przelewu – teoretycznie zupełnie dowolny, ale warto scharakteryzować w nim rodzaj przelewu.

Godziny księgowania w Credit Agricole - od czego zależą?

Godzina zaksięgowania przelewu na koncie odbiorcy zależna jest od głównie dwóch czynników – od godziny, o której nadawca wysłał przelew oraz od tego, o jakich porach odbywają się sesje Elixir. Znaczenie mają sesje w banku nadawcy, w banku odbiorcy oraz w Krajowej Izby Rozliczeniowej. Każdy przelew musi przejść kolejno przez takie trzy „bramki”.

Najpierw pieniądze trafiają z konta nadawcy przelewu na sesję w jego banku, stamtąd przechodzą dopiero na sesję w izbie rozliczeniowej, a dopiero ostatecznie trafiają na sesję rozliczeniową w banku odbiorcy i, dopiero na samym końcu, na jego osobiste konto. Szybkość dotarcia przelewu jest zatem zupełnie niezależna od nadawcy – jedynym, o co może on zadbać, to o to, by jak najszybciej zlecić przelew.

Jeżeli zależy nam na ominięciu tradycyjnych godzin księgowania przelewów, możemy skorzystać z systemu Express Elixir, który gwarantuje dotarcie pieniędzy do odbiorcy w trybie niemalże natychmiastowym. Zwykle jednak ten tryb przelewu jest dodatkowo płatny. Jeżeli zależy nam na dodatkowych pieniądzach, które dotrą na nasze konto jak najszybciej, warto zainteresować się ofertami pilnej pożyczki na dzisiaj.

Przelewy natychmiastowe w Credit Agricole

Od 2018 roku Credit Agricole umożliwia dokonywanie przelewów natychmiastowych w systemie Express Elixir, którego operatorem jest Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Przelewy natychmiastowe (przelewy Express Elixir) są dostępne dla posiadaczy kont indywidualnych Credit Agricole: Konto dla Ciebie, Konto dla Ciebie GO!, Konto dla Ciebie VIP, Konto dla Ciebie MOVE! oraz dla Klientów biznesowych: Solista, Sonata, Symfonia oraz Konto Agricole.

W jakich godzinach dostępne są przelewy Express Elixir w Credit Agricole?

Zlecenie i odbieranie przelewów natychmiastowych w Credit Agricole odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach: 6:00 – 22:00 przez 365 dni w roku.

Przelewy Credit Agricole - pytania i odpowiedzi

Pieniądze w Credit Agricole są księgowane trzy razy dziennie:

I sesja Elixir: 11:00 – 12:00

II sesja Elixir: 15:00 – 16:00

III sesja Elixir: 17:00 – 18:00 (ostatnia sesja)

Jeżeli czekamy na przelew, to warto sprawdzać rachunek bankowy Credit Agricole właśnie w tych godzinach.

Przelewy wychodzą trzy razy dziennie:

I sesja Elixir: 8:00

II sesja Elixir: 12:00

III sesja Elixir: 14:30

Sesje Elixir Credit Agricole realizowane są tylko w dni robocze – od poniedziałku do piątku.

Sesje Elixir Credit Agricole nie są realizowane w dni wolne, dlatego przelewy nie dotrą do odbiorców w weekend. Wyjątkiem są przelewy natychmiastowe (przelewy Express Elixir). oraz przelewy między rachunkami w Credit Agricole.

Tak. Credit Agricole korzysta z systemu przelewów natychmiastowych Express Elixir. Takie rozwiązanie umożliwia otrzymanie pieniędzy przelewem zaledwie w ciągu kilku sekund – także w soboty i niedziele, 365 dni w roku. Aby zlecić taki przelew – bank odbiorcy i bank nadawcy powinny należeć do systemu Express Elixir. Listę wszystkich banków znajdziesz w tym miejscu.

Przelewy w systemie Elixir można zlecać w kwocie do 1 miliona złotych. Przelewy powyżej tej kwoty muszą zostać wykonane za pomocą systemu SORBNET.

Przelewy SORBNET są księgowane tylko w dni robocze. Jeżeli nadawca zlecił przelew do godziny 14:30 – odbiorca otrzyma go w ciągu kilku minut.

Zlecenia przelewów wychodzących systemu SORBNET bank przyjmuje w godzinach od 8:00 do 14:30 wyłącznie w dni robocze. Jeżeli dyspozycję złożymy między tymi godzinami – pieniądze są przelane tego samego dnia. Zlecenia złożone po godzinie granicznej będą zrealizowane w najbliższym dniu roboczym.

Niestety w żaden sposób nie możemy sprawdzić, czy przelew rzeczywiście został wysłany z konta nadawcy (takie dane nie są nigdzie publikowane). Możemy jedynie poprosić nadawcę o przesłanie potwierdzenia zlecenia przelewu na nasze konto. Wszystkie banki udostępniają opcję pobrania takiego potwierdzenia w formacie pdf.

Sesje systemu Elixir między bankami są realizowane przez Narodowy Bank Polski trzy razy dziennie:

od 9:30 do 11:00
od 13:30 do 15:00
od 16:00 do 17:30.

Każdy bank ma jednak swoje własne godziny sesje księgowań. W przypadku Credit Agricole, sesje wchodzące są realizowane o godzinie: 11:00-12:00, 15:00-16:00, 17:00-18:00 , a sesje wychodzące o godzinie: 8:00, 12:00, 14:30.

źródło:

https://www.credit-agricole.pl/pytania-i-odpowiedzi/konto/w-jakich-godzinach-odbywaja-sie-ksiegowania-sesji-przychodzacych-i-wychodzacych

http://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/

https://www.kir.pl/o-nas/aktualnosci/za-kilka-dni-majowka-zaplanuj-wazne-przelewy,263.html

https://www.kir.pl/o-nas/aktualnosci/bank-credit-agricole-udostepnil-przelewy-natychmiastowe-w-systemie-express-elixir,225.html

https://pl.wikipedia.org/wiki/Numer_rachunku_bankowego

https://pl.wikipedia.org/wiki/Elixir_(system_rozlicze%C5%84_mi%C4%99dzybankowych)

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

ISZTWAN
ISZTWAN
2023-06-09 09:53:23

Problemy z działaniem aplikacji. Przelew wewnętrzny nie odpalił, mimo włączonej autospłaty. Z dwóch spłat wyznaczonych na ten sam dzień, zadziałala tylko jedn,.

eg
eg
2022-10-25 15:25:56

czekam 2 dni na przelew, masakra a nie bank

×××××××××××
×××××××××××
2022-07-16 07:49:46

W tych czasach zeby czekac cztery dni na przelew

ankaaaa
ankaaaa
2022-02-10 10:46:24

nie mogę dokonać przelewu, ze przekroczony limit dzienny,a limit dzienny mam większy

Adammmmmm
Adammmmmm
2021-11-30 23:39:11

Calo dobowo mozna wybrac i przelac. Na konto i wybrac kiedy chcesz

Podobne artykuły

PKO BP w Tomaszowie Lubelskim

PKO BP jest największym bankiem w Polsce. Sprawdziliśmy placówki i oddziały w Tomaszowie Lubelskim – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
29 lipca 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Pożyczka Ratalska.pl

Ratalska.pl to nowa marka na rynku pozabankowych pożyczek ratalnych. Maksymalna kwota to 10 000 zł, a pieniądze oddajemy nawet w 24 ratach.

author
Patryk Byczek
29 stycznia 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

mBank wstrzymuje reklamę z WOŚP

Jak poinformował portal wirtualnemedia.pl, mBank wstrzymał kolejną odsłonę kampanii dotyczącej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na podjęte przez instytucję kroki wpłynęła tragiczna śmierć Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

author
Patryk Byczek
16 stycznia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

MyTaxi w Poznaniu

Międzynarodowa korporacja taksówkowa powiększa swój zasięg o kolejne lokalizacje w naszym kraju.  Stolica Wielkopolski jest piątą aglomeracją w Polsce, w której czynnie działa aplikacja myTaxi. Nowy przewoźnik na terenie Poznania proponuje swoim Klientom przejazdy promocyjne tańsze o 50%.

author
Patryk Byczek
28 maja 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Ponad 1 mln Klientów Santander Bank Polska założyło Profil Zaufany

Santander Bank Polska poinformował w komunikacie prasowym, że od marca ubiegłego roku do teraz, liczba Klientów, którzy założyli Profil Zaufany z poziomu bankowości elektronicznej SBP wzrosła niemalże podwójnie. Na chwilę obecną ponad milion Klientów posiada dostęp do Profilu Zaufanego, podczas gdy przez wybuchem pandemii było to około 580 00 osób. Sprawdzamy szczegóły.

author
Patryk Byczek
10 lutego 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Banki z większym zyskiem

Komisja Nadzoru Finansowego przeprowadziła badanie sytuacji sektora bankowego w 2016 roku. Jak wynika z analiz, pozostawała ona stabilna, czemu sprzyjało utrzymujące się ożywienie gospodarki oraz środowisko rekordowo niskich stóp procentowych. 

author
Aneta Jankowska
20 czerwca 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.
Porównaj