Chcesz sprawdzić, w jakich godzinach przelewy wychodzą z kont w banku Credit Agricole? A może chcesz wiedzieć, o jakiej porze pieniądze są dostarczane do tego banku? Sprawdź sesje przychodzące i wychodzące Elixir w Credit Agricole.

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 12.12.2019
Udostępnij:

Sesja przychodząca określa czas, w którym pieniądze powinny fizycznie pojawić się na rachunku w Credit Agricole.

Sesja wychodząca określa czas, w którym pieniądze powinny zostać wysłane z rachunku w Credit Agricole.

CREDIT AGRICOLE SESJE PRZELEWÓW

Credit Agricole – sesje przelewów przychodzących

Pieniądze trafią na konto w Credit Agricole w godzinach:

11:00-12:00

15:00-16:00

17:00-18:00

Zastanawiasz się, o której pieniądze trafią na Twoje konto w Credit Agricole? Sprawdź kiedy przelew – kalkulator sesji przelewów.

Credit Agricole – sesje przelewów wychodzących

Pieniądze zostaną wysłane z konta w Credit Agricole o godzinie:

8:00

12:00

14:30

Prezentowane dane dotyczą Klientów detalicznych.

Potrzebujesz pilnie gotówki? Sprawdź najlepsze oferty:

 

Kredyty online – wypłata nawet w ciągu 1 dnia

 

Pożyczki na dowód – wypłata nawet w ciągu 15 minut

Przelewy Credit Agricole – styczeń 2020

W styczniu Klienci Credit Agricole muszą się liczyć z pewnymi niedogodnościami dotyczącymi przelewów bankowych. To efekt Nowego Roku oraz uroczystości Objawienia Pańskiego (potocznie zwanego Świętem Trzech Króli), kiedy to zwykłe przelewy w systemie Elixir nie będą realizowane.

Przypomnijmy również, że 31 grudnia odbędą się wyłącznie dwie sesje rozliczeniowe – ostatnia o 13:30. Jeżeli przelew zlecimy po tej godzinie – zostanie rozliczony dopiero w porannej sesji kolejnego dnia roboczego, czyli 2 stycznia 2020 (czwartek).

1 stycznia 2020 (środa) to Nowy Rok i tego dnia przelewy w ramach systemu Elixir nie są realizowane (poza wspomnianymi wyjątkami: przelewy ekspresowe oraz przelewy wewnętrzne). Podobnie jak 6 stycznia, kiedy obchodzimy Święto Trzech Króli.

31 grudnia – tylko dwie sesje rozliczeniowe
1 stycznia – Nowy Rok – przelewy nie są realizowane
2 – 3 stycznia – przelewy realizowane są normalnie
4 – 5 stycznia – (weekend) – przelewy nie są realizowane
6 stycznia – Święto Trzech Króli – przelewy nie są realizowane
7 – 10 stycznia – przelewy realizowane są normalnie
11 – 12 stycznia – (weekend) – przelewy nie są realizowane
13 – 17 stycznia – przelewy realizowane są normalnie
18 – 19 stycznia – (weekend) – przelewy nie są realizowane
20 – 24 stycznia – przelewy realizowane są normalnie
25 – 26 stycznia – (weekend) – przelewy nie są realizowane
27 – 31 stycznia – przelewy realizowane są normalnie

W czasie weekendów są natomiast realizowane przelewy między rachunkami w Credit Agricole oraz przelewy natychmiastowe.

Przelewy Credit Agricole – pytania

1) Kiedy otrzymam przelew na konto w Credit Agricole?

Pieniądze są księgowane trzy razy dziennie:

I sesja Elixir: 11:00 – 12:00

II sesja Elixir: 15:00 – 16:00

III sesja Elixir: 17:00 – 18:00 (ostatnia sesja)

Jeżeli czekamy na przelew, to warto sprawdzać rachunek bankowy właśnie w tych godzinach.


2) W jakich godzinach wychodzą przelewy z Credit Agricole?

Przelewy wychodzą trzy razy dziennie:

I sesja Elixir: 8:00

II sesja Elixir: 12:00

III sesja Elixir: 14:30


3) W jakich dniach realizowane są przelewy Elixir w Credit Agricole?

Przelewy Elixir realizowane są tylko w dni robocze – od poniedziałku do piątku.


4) Czy przelewy docierają w weekendy?

Przelewy Elixir nie dotrą do odbiorców w weekend. Wyjątkiem są przelewy natychmiastowe oraz przelewy między rachunkami w Credit Agricole.


5) Czy Credit Agricole obsługuje przelewy natychmiastowe?

Tak. Credit Agricole korzysta z systemu przelewów natychmiastowych Express Elixir. Takie rozwiązanie umożliwia otrzymanie pieniędzy przelewem zaledwie w ciągu kilku sekund – także w soboty i niedziele, 365 dni w roku. Aby zlecić taki przelew – bank odbiorcy i bank nadawcy powinny należeć do systemu Express Elixir. Listę wszystkich banków znajdziesz w tym miejscu.


6) W jakiej kwocie realizowane są przelewy Elixir w Credit Agricole?

Przelewy w systemie Elixir można zlecać w kwocie do 1 miliona złotych. Przelewy powyżej tej kwoty muszą zostać wykonane za pomocą systemu SORBNET.


7) Sesje SORBNET w Credit Agricole – przychodzące

Przelewy SORBNET są księgowane tylko w dni robocze. Jeżeli nadawca zlecił przelew do godziny 14:30 – odbiorca otrzyma go w ciągu kilku minut.


8) Sesje SORBNET w Credit Agricole – wychodzące

Zlecenia przelewów wychodzących systemu SORBNET bank przyjmuje w godzinach od 8:00 do 14:30 wyłącznie w dni robocze. Jeżeli dyspozycję złożymy między tymi godzinami – pieniądze są przelane tego samego dnia. Zlecenia złożone po godzinie granicznej będą zrealizowane w najbliższym dniu roboczym.


9) Jak sprawdzić, czy ktoś faktycznie wysłał nam przelew?

Niestety w żaden sposób nie możemy sprawdzić, czy przelew rzeczywiście został wysłany z konta nadawcy (takie dane nie są nigdzie publikowane). Możemy jedynie poprosić nadawcę o przesłanie potwierdzenia zlecenia przelewu na nasze konto. Wszystkie banki udostępniają opcję pobrania takiego potwierdzenia w formacie pdf.


Przelewy natychmiastowe w Credit Agricole

Od 2018 roku Credit Agricole umożliwia dokonywanie przelewów natychmiastowych w systemie Express Elixir, którego operatorem jest Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Przelewy natychmiastowe są dostępne dla posiadaczy kont indywidualnych Credit Agricole: Konto dla Ciebie, Konto dla Ciebie GO!, Konto dla Ciebie VIP, Konto dla Ciebie MOVE! oraz dla Klientów biznesowych: Solista, Sonata, Symfonia oraz Konto Agricole.


W jakich godzinach dostępne są przelewy Express Elixir w Credit Agricole?

Zlecenie i odbieranie przelewów natychmiastowych w Credit Agricole odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach: 6:00 – 22:00 przez 365 dni w roku.


Sesje Elixir to system rozliczeń międzybankowych obsługiwany przez Krajową Izbę Rozliczeń. System odpowiada za realizowanie przelewów bankowych w Polsce. Większość instytucji bankowych w naszym kraju dysponuje trzema sesjami wychodzącymi i przychodzącymi. W dni robocze gotówka przelana do innego banku powinna zostać dostarczona tego samego dnia. Inaczej sprawa wygląda w weekendy i święta. Przekazy pieniężne wykonane w te dni internetowo zostaną zaksięgowane dopiero w najbliższym dniu roboczym.

Credit Agricole Bank Polska należy do francuskiej międzynarodowej grupy bankowej. Jest polskim bankiem uniwersalnym mającym na celu głównie przyciągnięcie do siebie Klientów do długotrwałej współpracy. Za profesjonalizm banku odpowiada przeszkolona obsługa zajmująca się prowadzeniem ponad 450 placówek stacjonarnych i niemal 350 biur kredytowych CA Express. Credit Agricole umożliwia Klientom całodobowe kontaktowanie się z obsługą poprzez serwis telefoniczny dostępny w języku polskim, francuskim oraz angielskim. Oferta banku kierowana jest głównie do Klientów indywidualnych, do małych i średnich firmach, a także do rolników i korporacji.

Źródło – strona Credit Agricole:

https://www.credit-agricole.pl/pytania-i-odpowiedzi/konto/w-jakich-godzinach-odbywaja-sie-ksiegowania-sesji-przychodzacych-i-wychodzacych

http://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/

https://www.kir.pl/o-nas/aktualnosci/za-kilka-dni-majowka-zaplanuj-wazne-przelewy,263.html

https://www.kir.pl/o-nas/aktualnosci/bank-credit-agricole-udostepnil-przelewy-natychmiastowe-w-systemie-express-elixir,225.html

Oceń:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Średnia: 3.08 / 5, łącznie 13 ocen
Komentarze (12)
Barbara Studniarek, 20 grudnia 2019 o 13:24

Dlaczego za głupie sprawdzenie salda w bankomacie jest pobierana prowizja I to jest od 5 zł w zwysz to jest porażka nie polecę tego banku nikomu

Znajomi mają przelew już o 9 rano. U mnie godz 15 a kasy nadal brak.masakra i tak z każdym przelewem do mnie.

posiadacz konta od 10 lat zwykłe osobiste., 19 czerwca 2019 o 06:14

Do malkontentów narzekających na”dziwne opłaty” a taryfę i pełny cennik w pdf czytali?Sądząc po opiniach nie.Z smsami tak samo.Zresztą w Polsce żaden bank nie wysyła przelewów autoryzujących za granice… a przynajmniej ja takiego nie znam.Dla mnie jeden z sensowniejszych banków w tym kraju a zwiedziło się już kilka w ostatnich kilkunastu latach … od jeden do 5 zasługują na 4

Jeżeli o mnie chodzi to z czystym sumieniem mogę polecić ten Bank. Aplikacja jak dla mnie poprawna, łatwa w obsłudze, kolorystyka przyjemna dla oka i nie męczy po dłuższym korzystaniu. Strona banku, prosta, lecz w tej prostocie jest siła. Nie widzę potrzeby dodawania nie wiadomo ile zakładek, skoro obecny stan pozwala łatwo i szybko się odnaleźć. Kontakt z Bankiem pozytywnie oceniam. Reklamacje uwzględniane są ekspresowo, zwroty na konto mimo informacji o 30 dniach realizowane są w około 1-2 dni. Jestem klientem od sierpnia 2018 r., wcześniej przez 10 lat byłem w ING, jak oceniam zmianę? Mega pozytywnie. Moja ocena na dzień dzisiejszy 4,5 na 5. Pozdrawiam

Nie jest najgorzej bank się rozwija są płatności blikiem w sklepie blik-przelew na telefon w apkacji mobilnej CA24 logowanie pinem i odciskiem palca. Są płatności NFC telefonem i wszystko wprowadzili w 2019r dopiero bank się rozwija nie które banki tego nie mają. Jeszcze trochę mogli by parę funkcji w banku credit agricole udoskonalić i dodać było by jeszcze lepiej niż jest mam nadzieję że z czasem zrobią wszystko

DRAMAT przez wielkie D… Mam dość po 2 tygodniach…

Bardzo toporny bank, oplaty nie wiadomo skad, niepotrzebne smsy (mam zagraniczny numer i zeby zrobic jakakolwiek transakcje musze pisac do rodziny zeby podali mi kod bo nr zagranicznych nie akceptuja!!!) Ciagle przerwy techniczne itp..

uwielbiam ten bank dzieki niemu pieniadze sa na koncie bardzo szybko pozdrawiam
informajce dobre

Credit agricole – mecze sie juz 10 lat, zaluje ze konto firmowe w nim zalozylem. Interfejs dramat , po 22 niemal codziennie prace konserwacyjne i nie mozna skorzystac, brak wyszukowania po nazwisku. Toporny strasznie interes www. Od lat nic nie usprawniaja, Odradzam bo mozna siwych wlosow dostac. Do tego przelew za granice 100zl oplata a nawet nie informuja o tym przy robieniu przelewu!!!

Hmmm.. To jak to mozliwe ze przelew z tytulu wynagrodzenia dostaje o 14:30~14:50 a przelew idzie z ing???

za mało sesji .karty płatnicze master cart nie honorowane w większosci sklepów w holandii

jest ok potwierdzam