OnkoPlan – polisa w PKO BP

OnkoPlan – polisa w PKO BP

author
Halszka Gronek
07 czerwca 2018
PKO Bank Polski wprowadza na rynek nowe ubezpieczenie. OnkoPlan ma zapewnić szerokie wsparcie finansowe i medyczne w razie zachorowania na nowotwór. Sprawdziliśmy szczegóły oraz warianty nowej polisy. 

Setki tysięcy Polek i Polaków każdego roku otrzymują diagnozę choroby nowotworowej. Oprócz skomplikowanej i wymagającej wielu poświęceń terapii, choroba ta niesie ze sobą spore wydatki finansowe.
 

Koszty związane z leczeniem oraz zapewnieniem sobie i swym bliskim odpowiedniej opieki mogą przerosnąć nawet dobrze sytuowanych Polaków. Dlatego PKO Bank Polski wyszedł na przeciw wymaganiom czasów i wprowadził na rynek specjalną polisę OnkoPlan.
 

To wyjątkowe ubezpieczenie oferuje pełne wsparcie w razie zachorowania na nowotwór złośliwy zdiagnozowany po raz pierwszy w trakcie trwania polisy. Co istotne, ochrona ta obejmować ma także zachorowanie na nowotwór in situ, czyli nowotwór przedinwazyjny, nazywany także nowotworem stopnia 0 (z wyjątkiem raka skóry).


 

Onkologiczny program antykryzysowy

Jak wyjaśnia dyrektorka Departamentu Rozwoju Oferty Ubezpieczeń, Danuta Gołaszewska, OnkoPlan ma być rodzinnym programem antykryzysowym na wypadek zachorowania na raka. Dzięki skorzystaniu z planu ubezpieczeniowego Banku PKO BP można liczyć na pomoc nie tylko finansową, lecz także medyczną oraz rodzinną. 
 

Zakres świadczeń OnkoPlanu jest, jak przedstawia dyr Gołaszewska, swoistym parasolem, jaki ma ochronić zarówno chorego, jak i jego rodzinę – zapewniając chociażby opiekę dla nieletnich i niesamodzielnych na czas leczenia. Nowa Polisa PKO BP ma także umożliwić stworzenie odpowiednich warunków do spokojnego przeżywania i prowadzenia zaawansowanej kuracji medycznej. 
 


 

Wariant Komfort

Polisa jest dostępna we wszystkich oddziałach PKO Banku Polskiego dla klientów Bankowości Osobistej i Prywatnej w trzech wariantach. Pierwszy z nich to wariant Komfort.
 

Plan Komfort zapewnia 70 tys. złotych ubezpieczenia. Świadczeniem dodatkowym jest tzw. „druga opinia medyczna”, czyli weryfikacja diagnozy, przeprowadzona przez specjalistów współpracujących z PKO BP, z przedstawieniem dostępnych możliwości leczenia. 
 

Plan Komfort zapewnia także pakiet „PKO Pomoc Medyczna”, czyli specjalistyczną pomoc psychoonkologa oraz dietetyka, a także opiekę nad dziećmi w trakcie kuracji.

Wariant Premium 
Plan Premium zapewnia sumę ubezpieczenia równą 40 tys. złotych. Dodatkowymi świadczeniami, tak samo jak w przypadku wariantu Komfort, są: „druga opinia medyczna” oraz „PKO Pomoc medyczna”. 
 

Ponadto wariant Premium zapewnia świadczenie „PKO Opieka Medyczna za granicą”, które pokryje koszty leczenia w rekomendowanym zagranicznym szpitalu aż do 1 mln euro. Dodatkowo polisa zapewni transport oraz zakwaterowanie poza krajem – nie tylko dla chorego, lecz i jego bliskich lub dawców. 
 

Warto także dodać, że w przypadku zaistnienia konieczności zakupu w Polsce leków, jakie zapisane zostały już po hospitalizacji za granicą, ubezpieczony może otrzymać specjalną refundację nawet do 100 tys. zł.
 


 

Wariant Premium Plus

Plan Premium Plus zapewnia wszystkie świadczenia zawarte w wariancie Premium, jednak oferuje sumę ubezpieczenia zwiększoną aż do 100 tys. złotych.

Tak więc decydując się na plan Premium Plus, możemy liczyć na „drugą opinię medyczną”, „PKO Pomoc Medyczną”, „PKO Opiekę Medyczną za granicą” oraz nawet 100 tysięcy złotych refundacji polskich leków w przypadku hospitalizacji za granicą. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bank Pekao w Mławie
Oddziały
author
Patryk Byczek
06 sierpnia 2019

Bank Pekao w Mławie

Linia kredytowa – co to jest?
Poradnik
autor wpisu
Dorota Cholewicka
08 października 2022

Linia kredytowa – co to jest?

Lombardy w Tychach
Lombardy
author
Patryk Byczek
03 stycznia 2023

Lombardy w Tychach

Promocja: „Premia z Kontem 360°” w Banku Millennium
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
03 maja 2020

Promocja: „Premia z Kontem 360°” w Banku Millennium

Kobiety przedsiębiorcy – raport BIK
Blog
author
Aneta Jankowska
15 marca 2018

Kobiety przedsiębiorcy – raport BIK

Porównaj