Wypłaty 500+ opóźnione przez strajk pracowników socjalnych?

Wypłaty 500+ opóźnione przez strajk pracowników socjalnych?

author
Aneta Jankowska
26 listopada 2018

Pracownicy socjalni ostrzegają przed protestem. Strajkują, bo oczekują zwiększenia wynagrodzeń za swoją pracę. Ich działania mogą zakłócić terminowość wypłat pieniędzy z Programu 500+.

 

Źródło: https://federacja-socjalnych.pl/index.php/644-dzis-dzien-pracownika-socjalnego-2

Możliwe opóźnienia w wypłacie środków z 500+

Z jednego z największych rządowych programów – Rodzina 500+, korzysta już około 4 milionów dzieci. Pracownicy socjalni w całej Polsce sprawdzają i analizują wnioski potrzebujących rodzin. Poza Rodziną 500+ mają również inne obowiązki, a jak zapewniają ich pensje nie są wystarczająco wysokie.

Domagają się podwyżek i ostrzegają przed strajkiem, który może sparaliżować wspomniany program.

Zgodnie z informacjami, które opublikował Super Express, pracownicy socjalni wystosowali list do Minister Rodziny, Pracy i Polityki Sołecznej, Elżbiety Rafalskiej:

Szykujemy się na zaostrzenie tych działań, ponieważ nie widzimy światełka w tunelu. Chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób w gminach z informacją o przyczynach protestu, a także informacją o planowanym jego zaostrzeniu, które bezpośrednio przełoży się na ciągłość udzielanej pomocy” – czytamy.

Sprawdź, najlepsze pożyczki na 500+

Pracownicy socjalni już na początku września zapowiadali strajki. Do tej pory ich akcje były dosyć delikatne – decydowali się na czarny strój i przypinki informujące o proteście. W niektórych miastach pojawiły się lokalne manifestacje. Niedługo może być jednak inaczej. Jeżeli zdecydują się na strajk, to bardzo prawdopodobne, że pojawią się opóźnienia lub nawet brak realizacji wypłat środków z rządowego programu. W momencie, kiedy pracownicy socjalni przestaną pracować, to wypłaty zostaną wstrzymane.

Postulaty protestujących

21 listopada przypada Dzień Pracownika Socjalnego. Jak czytamy na oficjalnej stronnie Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej, w tym roku obchody tego święta były wyjątkowe, bo odbyły się pod znakiem Ogólnopolskiego Protestu Pracowników Pomocy Społecznej.

Przez cały tydzień jesteśmy ubrani “na czarno”, nosimy plakietki protestacyjne, a dziś również bojkotujemy oficjalne obchody na szczeblu rządowym i wojewódzkim. Mimo braku okazji do świętowania Federacja składa Wszystkim pracownikom wyrazy wdzięczności …“- czytamy na stronie Związku.

Pracownicy socjalni oczekują wyrównania wynagrodzeń w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej z wynagrodzeniami w urzędach gminnych. Dodatkowym rządaniem jest możliwość skorzystania z urlopu wypoczynkowego w wymiarze 10 dni rocznie. Protestujący wspominają również o swoich działaniach w terenie, dlatego domagają się gwarancji osobistego bezpieczeństwa i cyklicznych szkoleń w tej dziedzinie.

Źródła:
https://federacja-socjalnych.pl/index.php/644-dzis-dzien-pracownika-socjalnego-2
https://superbiz.se.pl/wiadomosci/500-plus-wyplaty-moga-byc-opoznione-albo-nie-wyplacone-dlaczego-aa-325u-yNR3-iCLZ.html
https://pikio.pl/500-plus-pracownicy-socjalni-strajk/
https://finanse.wp.pl/pracownicy-socjalni-protestuja-wyplata-500-zagrozona-6320299941927041a

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

T-Mobile Usługi Bankowe we Wrocławiu
Oddziały
author
Patryk Byczek
06 marca 2019

T-Mobile Usługi Bankowe we Wrocławiu

MŚP i Korporacje w Banku Pekao z usługą Qlips
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
21 lipca 2020

MŚP i Korporacje w Banku Pekao z usługą Qlips

Nieetyczne zachowanie finansowe Polaków
Wpisy
author
Patryk Byczek
13 lipca 2018

Nieetyczne zachowanie finansowe Polaków

Inspektorat ZUS w Pyrzycach
Oddziały
author
Patryk Byczek
22 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Pyrzycach

Santander Bank Polska w Kętach
Oddziały
author
Patryk Byczek
26 maja 2019

Santander Bank Polska w Kętach

Premie technologiczne od BGK już jesienią
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
18 lipca 2019

Premie technologiczne od BGK już jesienią

Porównaj