Pekao rezygnuje z kart kodów jednorazowych

Pekao rezygnuje z kart kodów jednorazowych

author
Patryk Byczek
21 stycznia 2019

Drugi największy bank w Polsce likwiduje karty z kodami jednorazowymi. Bank Pekao poinformował, że Klienci, którzy potwierdzają transakcje za pomocą fizycznych kart z kodami mogą z nich korzystać wyłącznie do 14 sierpnia 2019 roku. Po tym dniu osoby związane z bankiem będą mogły wybrać autoryzację mobilną lub kody SMS.

Należy wiedzieć, że Pekao kart z kodami jednorazowymi nie wydaje już od końca zeszłego roku. W połowie sierpnia wszystkie osoby, które będą zmieniały sposób zatwierdzania transakcji muszą zostawić przynajmniej jeden taki kod. W innym przypadku operacja może nie dojść do skutku.

Zmiana sposobu autoryzacji

Jak informuje Pekao, na chwilę obecną Klienci mogą przejść z kodów jednorazowych wyłącznie na kody SMS. Wszystko dlatego, że autoryzacja mobilna nie jest jeszcze w pełni dostępna. Jednak Klienci będą mogli korzystać z tej funkcji jeszcze w bieżącym kwartale 2019 roku.

Korzystanie z karty kodów jednorazowych polega na tym, że każdą operację bankową przez Internet, która wymagała autoryzacji, zatwierdza się jednym kodem dostępnym pod specjalnym „polem-zdrapką”. Instytucje bankowe odchodzą od tej metody autoryzacji operacji, ponieważ taką kartę należy mieć zawsze przy sobie. Obecnie o wiele bardziej wygodną metodą są na przykład kody SMS. Jest tak głównie dlatego, że telefon komórkowy to urządzenie, które niemalże zawsze mamy przy sobie, dzięki czemu operowanie bankowym kontem internetowym jest o wiele prostsze i wygodniejsze.

Autoryzacja mobilna

Autoryzacja mobilna jest nowym wyznacznikiem trendu wśród instytucji bankowych oraz bankowości internetowej i mobilnej. Na chwilę obecną tę metodę posiadają takie banki, jak:

ING Bank Śląski,
Getin Bank,
mBank,
Euro Bank,
T-Mobile Usługi Bankowe,
Santander Bank Polska,
niektóre banki spółdzielcze.

Usługę stara się również wprowadzić największy bank w Polsce, PKO BP.

Autoryzacja mobilna polega zatwierdzaniu operacji bankowych dokonywanych przez Internet. Usługa polega na tym, że za pośrednictwem aplikacji mobilnej banku Klient otrzymuje powiadomienie push o wykonywanej operacji, którą musi potwierdzić jedynie kodem PIN. Całość trwa do kilku sekund, natomiast nie jest konieczne zapamiętywanie i przepisywanie kodów. Autoryzacja mobilna jest więc alternatywą dla kodów wysyłanych w wiadomościach SMS.

Bank jest w fazie testów nowej, mobilnej autoryzacji w kanałach elektronicznych na zamkniętej grupie . Chcemy być pewni, że nowa metoda spełni oczekiwania naszych klientów. Udostępnienie nowej metody klientom jest planowane do końca pierwszego kwartału 2019 r. Metoda będzie bezpłatna i dostępna zarówno dla nowych jak i dotychczasowych klientów Pekao24” – mówił Tomasz Bogusławski z biura prasowego Banku Pekao.

Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku ubiegłego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


Źródło:

Pekao

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Dorisss
Dorisss
2019-08-09 21:16:26

A co zrobię jak zgubię telefon i nie będzie mnie stać na smartfona,mam zwykły we.potrzeby.???

kola
kola
2019-08-01 19:13:30

Mnie rownież nie podoba się ta zmiana. Czas szukać nowego Banku!

Aga
Aga
2019-07-29 15:37:22

Skończyła mi się karta kodów jednorazowych. A nowej mi nie wysłali!!! Nie mogę zrobić przelewu. Nie chce płacić za smsy do wykonywania przelewów. Zmieniam rachunek.mam dość tego banku

Podobne artykuły

Kredyt gotówkowy Suwałki
Kredyty miasta
author
Dominika Sobieraj
24 grudnia 2021

Kredyt gotówkowy Suwałki

Ministerstwo Finansów ostrzega przez e-mailami do firm
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
29 sierpnia 2019

Ministerstwo Finansów ostrzega przez e-mailami do firm

Mieszkańcy dużych miast z dużym zadłużeniem
Blog
author
Aneta Jankowska
12 listopada 2018

Mieszkańcy dużych miast z dużym zadłużeniem

Żabka otworzy sklep bezobsługowy
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
10 kwietnia 2019

Żabka otworzy sklep bezobsługowy

Benzyna droga, ale najtańsza w Unii Europejskiej
Wpisy
autor wpisu
Natalia Narloch
04 listopada 2018

Benzyna droga, ale najtańsza w Unii Europejskiej

Dobre wyniki społecznego budownictwa czynszowego
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
19 lipca 2019

Dobre wyniki społecznego budownictwa czynszowego

Porównaj