Pierwszym polskim bankiem w Huawei AppGallery będzie mBank

Pierwszym polskim bankiem w Huawei AppGallery będzie mBank

author
Patryk Byczek
09 maja 2020

W najnowszym komunikacie mBank poinformował o tym, że mobilna aplikacja instytucji będzie pierwszą polską aplikacją bankową, która pojawi się w Huawei AppGallery.

Huawei AppGallery to mobilny sklep autorski dostępny wyłącznie na urządzeniach marki Huawei.

Rozpoczęliśmy prace nad wprowadzeniem aplikacji mBank do Huawei AppGallery, wkrótce będzie ona dostępna dla naszych użytkowników korzystających zarówno z urządzeń opartych na Google Mobile Services, jak i Huawei Mobile Services. Jest to kwestia kilku najbliższych miesięcy. Pojawienie się na naszej platformie tak ważnego gracza rynku bankowego, jakim jest mBank, to ważny punkt w rozwoju ekosystemu Huawei.

– mówił cytowany w komunikacie Witold Walczak, dyrektor rozwoju ekosystemu w Huawei CBG Polska.

Aplikacja mBanku w Huawei AppGallery

Aplikacja mobilna mBanku będzie pierwszą polską aplikacją bankową, którą gigant umieści w swoim sklepie Huawei AppGallery. Na chwilę obecną na urządzeniach marki Huawei znajduje się ponad 900 polskich aplikacji. Ze statystyk wynika, że każdego miesiąca ze sklepu Huawei AppGallery korzysta ponad 390 000 aktywnych Użytkowników na całym świecie. Sklep jest częścią ekosystemu Huawei Mobile Services, do którego zaliczają się również takie usługi jak:

– Chmura,
– Przeglądarka,
– Motywy.

Kluczem do ekosystemu HMS jest ID Huawei – cyfrowy identyfikator Użytkownika, który umożliwia bardzo szybki i łatwy dostęp do wszelkich usług na urządzeniach marki Huawei.

mBank to ikona mobilności. Aż czterech na pięciu aktywnych klientów korzysta z naszego banku w smartfonie. To wyjątkowa grupa, chętnie korzystająca z nowych technologii, w tym ze smartfonów Huawei. Użytkownicy tej marki to ok 20 proc. wszystkich klientów z aplikacją banku. Dlatego pracujemy nad tym, aby zapewnić im wygodny dostęp do bankowości mobilnej nie tylko dzisiaj, ale i w przyszłości, z wykorzystaniem nowych rozwiązań firmy.

– mówił cytowany w komunikacie Robert Piotr Hibner, dyrektor departamentu kanałów elektronicznych w mBanku.

mBank

mBank jest bankiem uniwersalnym założonym w 1986 roku. Swoją ofertę kieruje do Klientów detalicznych, inwestycyjnych, MŚP, korporacji oraz bankowości indywidualnej. Akcje banku widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1992 roku. mBank jest jednym z najpopularniejszych banków w Polsce. Instytucja wypracowała w trzecim kwartale bieżącego roku skonsolidowany zysk netto na poziomie 285 300 000 złotych. Od 2007 roku działa na polskim, czeskim i słowackim rynku. Prezesem zarządu mBanku jest aktualnie Cezary Stypułkowski.


źródło: https://pl.media.mbank.pl/95435-mbank-bedzie-pierwszym-polskim-bankiem-w-huawei-appgallery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Alior Bank w Żywcu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
11 czerwca 2019

Alior Bank w Żywcu

Umowy zlecenia powinny być oskładkowane – opinia FPP
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
24 lipca 2019

Umowy zlecenia powinny być oskładkowane – opinia FPP

Ekonomia współdzielenia
Ekonomia
author
Halszka Gronek
19 października 2018

Ekonomia współdzielenia

Prezes Alior Banku rezygnuje ze stanowiska
Wpisy
author
Patryk Byczek
13 marca 2018

Prezes Alior Banku rezygnuje ze stanowiska

Coraz większa liczba Klientów ING Commercial Finance
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
08 maja 2020

Coraz większa liczba Klientów ING Commercial Finance

Porównaj