PKO BP zwycięzcą European Leadership Awards 2019

PKO BP zwycięzcą European Leadership Awards 2019

author
Patryk Byczek
05 kwietnia 2019

Największy bank w Polsce, PKO BP, zwyciężył w kategorii Innovation Leader podczas konkursu European Leadership Awards 2019. Instytucję doceniono za dynamiczny cyfrowy rozwój usług i produktów, współpracę ze środowiskiem, silny rozwój kanałów mobilnych oraz wdrożenie rozwiązań wykorzystujących nowe technologie.

W polskim sektorze bankowym PKO BP uważany jest za lidera technologicznego. Instytucja regularnie wynajduje i wdraża nowoczesne rozwiązania, dzięki którym odnosi sukcesy biznesowe. Bank buduje przewagę nad konkurencją wykorzystując przede wszystkim potencjał technologiczny, który wykracza poza możliwości konkurencji.

Operator Chmury Krajowej

PKO BP powołał do działania Operatora Chmury Krajowej w 2018 roku. Działa to jak platforma prawna i technologiczna, która stymuluje rozwój innowacji w polskich przedsiębiorstwach. Operator umożliwi również optymalizację procesów ściśle związanych z budowaniem nowoczesnej administracji publicznej. PKO jako pierwszy dostosował technologię blockchain do niezmienności dokumentów przesyłanych drogą elektroniczną oraz potwierdzania autentyczności. Największy bank w Polsce dzięki platformie „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” poszukuje i udoskonala rozwiązania dostarczane przez fintechy i start-upy.

PKO BP – lider polskiej bankowości

PKO BP jest liderem polskiej bankowości, który posiada 25% udziałów w rynku. Aplikacja mobilna IKO bije w Polsce i na świecie rekordy popularności. Aktualnie liczba aktywnych aplikacji na urządzeniach mobilnych Polaków wynosi 3 300 000. Tylko w czwartym kwartale 2018 roku Użytkownicy aplikacji wykonali z jej poziomu ponad 28 000 000 transakcji mobilnych.

Warto wiedzieć, że w rankingu przeprowadzonym przez brytyjski magazyn Retail Banker International 2019 IKO uznano najlepszą aplikacją mobilną na świecie. Narzędzie wyprzedziło tym samym aplikacje takich firm jak Bank of America, Capital One, czy JP Morgan.

PKO BP

Bank jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO w 2017 roku wyniósł ponad 3 104 000 000 złotych. złotych. Pod koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku grupa wypracowała zysk na poziomie ponad 1 042 000 000 złotych. W roku ubiegłym PKO BP odnotował 3 741 000 000 złotych skonsolidowanego zysku netto. Oznacza to wynik o 20,5% wyższy od wyniku odnotowanego w roku poprzednim. W 2018 roku roku bank posiadał łącznie 1155 oddziałów, z czego 1113 to oddziały detaliczne i 42 oddziały korporacyjne. Bank dysponuje ponadto 577 agencjami. Klienci PKO BP mogą korzystać z 3133 bankomatów oraz 1054 wpłatomatów. Akcje spółki widoczne są GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.


Źródło:

PKO BP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Idea Bank – kody SWIFT/BIC oraz IBAN
Banki
author
Dominika Sobieraj
07 grudnia 2018

Idea Bank – kody SWIFT/BIC oraz IBAN

Visa dołącza do programu „Bezgotówkowa Japonia”
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
02 sierpnia 2019

Visa dołącza do programu „Bezgotówkowa Japonia”

Bank Gospodarstwa Krajowego kontakt infolinia
Banki
author
Dominika Sobieraj
07 maja 2019

Bank Gospodarstwa Krajowego kontakt infolinia

Koniec wzrostu płac w Polsce?
Wpisy
autor wpisu
Natalia Narloch
23 października 2018

Koniec wzrostu płac w Polsce?

Santander Consumer Bank Tomaszów Mazowiecki
Oddziały
author
Dorota Cholewicka
24 lipca 2021

Santander Consumer Bank Tomaszów Mazowiecki

Nest Bank Suwałki
Oddziały
author
Patryk Byczek
07 sierpnia 2018

Nest Bank Suwałki

Porównaj