PKO BP spółką roku 2019

PKO BP spółką roku 2019

author
Patryk Byczek
11 stycznia 2020

PKO BP otrzymał od międzynarodowych ekspertów tytuł Bank of the Year 2019 w Polsce. Ubiegły rok był dla instytucji przełomowy. Bank obchodził setną rocznicę działalności, o dwa lata szybciej zrealizował finansowe cele strategiczne, a aplikacja IKO okazała się być najlepszą aplikacją mobilną na świecie.

Ponadto w ubiegłym roku bank wypłacić swoim inwestorom dywidendy w wysokości 1 660 000 000 złotych i zakończył rok z najwyższą, pośród notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółek, kapitalizacją. Na ostatniej sesji GPW w 2019 roku inwestorzy wycenili wartość PKO BP na 43 100 000 000 złotych. Przez trzy kwartały ubiegłego roku instytucja wypracowała największy w całym sektorze finansowym zysk wynoszący ponad 3 300 000 000 złotych. Aktywa banku po trzech kwartałach 2019 roku obijały do 342 000 000 000 złotych. PKO BP na koniec ubiegłego roku obsługiwał ponad 10 900 000 Klientów.

PKO BP polskim “Bank of the Year 2019”

PKO BP już piąty raz otrzymał nagrodę „Bank of the Year in Poland”. Argumentami do przyznania tytuły instytucji były jej działania dotyczące transformacji cyfrowej, takiej jak na przykład rozwój aplikacji mobilnej IKO. Wskazano ponadto na utworzenie Chmury Krajowej, czy wdrażanie i wykorzystywanie technologii blockchain. Eksperci wzięli pod uwagę również współprace ze start-upami i wdrożenie na jej podstawie nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz zmianę sposobu pracy w organizacji podczas zarządzania projektami. Nagroda „Bank of the Year in Poland” jest potwierdzeniem tego, że działania PKO BP doceniane są nie tylko w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju.

IKO – najlepsza bankowa aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna PKO Banku Polskiego jest najpopularniejszą i najczęściej używaną bankową aplikacją mobilną w Polsce. Według statystyk Klienci co pół sekundy płacą aplikacją w Internecie, a logowania do programu są o 60% częstsze, niż logowania do serwisu bankowości internetowej iPKO. W roku ubiegłym ponad 4 000 000 Klientów posiadało aktywną aplikację IKO. To właśnie dzięki Użytkownikom programu i ich ocenom IKO po raz drugi z rzędu zwyciężyło w rankingu brytyjskiego Retail Banker International, który potwierdził fakt, iż IKO od PKO BP jest najlepszą na świecie bankową aplikacją mobilną. Po raz drugi aplikacja wyprzedziła takich światowych gigantów jak:

– JP Morgan Chase,
– Barclays,
– Bank of America.

Aktualnie PKO BP stara się wprowadzić do aplikacji sterowanie głosowe.

PKO BP bankiem ekologicznym

Od 2019 roku PKO BP kontynuuje działania mające poprawić stan środowiska naturalnego. Instytucja przyjęła politykę kredytową w stosunku do sektora energii wysokoemisyjnej. Instytucja poprawiła również swoją pozycję w ratingach ESG, które oceniają działania podejmowane z myślą o środowisku naturalnym, społecznej odpowiedzialności biznesu, a także korporacyjnego ładu. Jednym z najważniejszych działań PKO jest emisja Zielonych Listów Zastawnych, za którą odpowiedzialny jest PKO Bank Hipoteczny. To właśnie ten bank, jako pierwszy w naszym kraju, dołączył do grupy światowych emitentów, którzy posiadają w swojej ofercie papiery wartościowe tego typu. PKO Bank Polski wraz z PKO Bankiem Hipotecznym biorą udział w projekcie, którego celem jest stworzenie ogólnoeuropejskich rozwiązań dla kredytów hipotecznych, które są udzielane na finansowanie domów i mieszkań z uwzględnieniem rozwiązań energooszczędnych.

PKO BP

PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO w trzecim kwartale 2019 roku wyniósł ponad 1 230 000 000 złotych. Pod koniec czwartego kwartału ubiegłego roku grupa wypracowała aktywa na poziomie ponad 342 000 000 000 złotych. Na koniec trzeciego kwartału 2019 roku mobilna aplikacja IKO była aktywna na ponad 4 000 000 urządzeń. Akcje spółki widoczne są GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.


źródło: https://media.pkobp.pl/82874-pko-bank-polski-najcenniejsza-polska-spolka-w-2019-roku

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Szybkie pożyczki Łaziska Górne
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
16 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Łaziska Górne

Mieszkanie Plus w Łowiczu
Ekonomia
author
Patryk Byczek
24 lipca 2017

Mieszkanie Plus w Łowiczu

Rekordowa liczba zastrzeżonych dokumentów
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
29 stycznia 2019

Rekordowa liczba zastrzeżonych dokumentów

Deutsche Bank w Pruszkowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
09 grudnia 2017

Deutsche Bank w Pruszkowie

Pogorszenie kondycji firm – raport NBP
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
24 kwietnia 2019

Pogorszenie kondycji firm – raport NBP

Bank Pekao w Węgierskiej Górce
Oddziały
author
Patryk Byczek
03 lipca 2019

Bank Pekao w Węgierskiej Górce