Chcesz dowiedzieć się, o której godzinie pieniądze dotrą na konto w PKO BP? A może chcesz sprawdzić, o której godzinie są wysyłane przelewy z tego banku? Sprawdź dokładne godziny sesji przychodzących i wychodzących Elixir w banku PKO BP.

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 17.08.2019
Udostępnij:

Sesja przychodząca – czas, w którym pieniądze powinny być już realnie na koncie odbiorcy w PKO BP.

Sesja wychodząca – czas, w którym pieniądze w banku są wysyłane z rachunku nadawcy w PKO BP.

PKO BP SESJE PRZELEWÓW

PKO BP – sesje przelewów przychodzących

Pieniądze trafią na konto w banku PKO BP o godzinie:

11:30

15:10

17:30

Chcesz wiedzieć, o której dokładnie otrzymasz przelew na konto w PKO BP? Sprawdź nasz kalkulator sesji przelewów.

PKO BP – sesje przelewów wychodzących

Pieniądze zostaną wysłane z konta w banku PKO BP o godzinie:

8:00

11:45

14:30

Prezentowane dane dotyczą Klientów detalicznych. 

Potrzebujesz szybko gotówki? Sprawdź najlepsze oferty:

 

Kredyty online – wypłata nawet w ciągu 1 dnia

 

Pożyczki na dowód – wypłata nawet w ciągu 15 minut

Przelewy PKO Bank Polski – wrzesień 2019

We wrześniu nie obchodzimy żadnych świąt kościelnych i narodowych. Dzięki temu przelewy w systemie Elixir są realizowane normalnie we wszystkie dni robocze (od poniedziałku do piątku). Sprawdź kalendarz przelewów w PKO we wrześniu:

1 września (weekend) – przelewy nie są realizowane
2 – 6 września – przelewy realizowane są normalnie
7 – 8 września (weekend) – przelewy nie są realizowane
9 – 13 września – przelewy realizowane są normalnie
14 – 15 września (weekend) – przelewy nie są realizowane
16 – 20 września – przelewy realizowane są normalnie
21 – 22 września (weekend) – przelewy nie są realizowane
23 – 27 września – przelewy realizowane są normalnie
28 – 29 września (weekend) – przelewy nie są realizowane
30 września – przelewy realizowane są normalnie

W czasie weekendów są natomiast realizowane przelewy między rachunkami w Banku PKO BP oraz przelewy natychmiastowe.


Przelewy PKO BP – pytania

1) Kiedy otrzymam przelew na konto w PKO BP?

Pieniądze są księgowane trzy razy dziennie:

I sesja Elixir: 11:30

II sesja Elixir: 15:10

III sesja Elixir: 17:30 (ostatnia sesja)

Jeżeli czekamy na przelew, to warto sprawdzać rachunek bankowy właśnie w tych godzinach.


2) W jakich godzinach wychodzą przelewy z PKO BP?

Przelewy wychodzą trzy razy dziennie:

I sesja Elixir: 8:00

II sesja Elixir: 11:45

III sesja Elixir: 14:30


3) W jakich dniach realizowane są przelewy Elixir w PKO BP?

Przelewy Elixir realizowane są wyłącznie w dni robocze, czyli od poniedziałku do piątku.


4) Czy przelewy docierają w weekendy?

Nie. W ramach systemu rozliczeniowego Elixir, przelewy nie są realizowane w soboty i niedziele. Wyjątkiem są przelewy wewnętrze (między dwoma rachunkami w PKO BP) lub przelewy natychmiastowe.


5) Czy PKO BP obsługuje przelewy natychmiastowe?

Tak. PKO BP korzysta z systemu przelewów natychmiastowych Express Elixir. Takie rozwiązanie umożliwia otrzymanie pieniędzy przelewem zaledwie w ciągu kilku sekund – także w soboty i niedziele, 365 dni w roku. Aby zlecić taki przelew – bank odbiorcy i bank nadawcy powinny należeć do systemu Express Elixir. Listę wszystkich banków znajdziesz w tym miejscu.


6) W jakiej kwocie realizowane są przelewy Elixir w PKO BP?

Przelewy w systemie Elixir są realizowane w dowolnej kwocie, ale tylko do 1 miliona złotych. Jeżeli chcemy zrobić przelew powyżej tej kwoty, konieczne będzie wykorzystanie przelewu SORBNET.


7) Sesje SORBNET w PKO BP – przychodzące

Przelewy SORBNET są księgowane tylko w dni robocze. Jeżeli przelew został zlecony do godziny 15:00 – otrzymamy go w ciągu kilku minut.

Sprawdź, jak zrobić przelew SORBNET w PKO BP.


8) Sesje SORBNET w PKO BP – wychodzące

Zlecenia przelewów wychodzących systemu SORBNET są przyjmowane w dni robocze, w godzinach od 8:00 do 15:00. Jeżeli dyspozycję złożymy w tych godzinach – pieniądze są przelane tego samego dnia. Zlecenia złożone po godzinie 15-tej, będą zrealizowane w kolejnym dniu roboczym.


9) Jak sprawdzić, czy ktoś faktycznie wysłał nam przelew?

Niestety nie możemy sprawdzić, czy przelew został wysłany z konta nadawcy. Takie dane nie są nigdzie publikowane. Możemy jedynie poprosić nadawcę o przesłanie potwierdzenia zlecenia przelewu na nasze konto. Wszystkie banki udostępniają jednak opcję pobrania takiego potwierdzenia w formacie pdf.


Przelewy natychmiastowe w PKO BP

Od 2017 roku PKO Bank Polski umożliwia dokonywanie przelewów natychmiastowych w systemie Express Elixir, którego operatorem jest Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Przelewy natychmiastowe w PKO Banku Polskim można zlecać w oddziałach i agencjach bankowych, a także przez kanały mobilne: serwis internetowy iPKO oraz aplikację mobilną IKO.

Przelewy natychmiastowe przez wskazane powyżej kanały mogą zlecać Klienci indywidualni, firmy oraz przedsiębiorstwa. Klienci korporacyjni mogą zlecać przelewy natychmiastowe jedynie w oddziałach bankowych.


W jakich godzinach dostępne są przelewy Express Elixir w PKO BP?

Zlecenie i odbieranie przelewów natychmiastowych w PKO BP odbywa się 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok.


Sesje Elixir to system rozliczeń międzybankowych obsługiwany przez Krajową Izbę Rozliczeń. System odpowiada za realizowanie przelewów bankowych w Polsce. Większość instytucji bankowych w naszym kraju dysponuje trzema sesjami wychodzącymi i przychodzącymi. W dni robocze gotówka przelana do innego banku powinna zostać dostarczona tego samego dnia. Inaczej sprawa wygląda w weekendy i święta. Przekazy pieniężne wykonane w te dni internetowo zostaną zaksięgowane dopiero w najbliższym dniu roboczym.

PKO Bank Polski (czyli w pełnym rozwinięciu Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski) to jeden z największych i zarazem najstarszych banków w Polsce. Głównymi Klientami tego banku są Klienci detaliczni, ale bank PKO jest również partnerem dla dużej ilości małych i średnich firm oraz korporacji. Od lat bank ten zajmuje czołową pozycję w rankingach najlepszych i najpopularniejszych banków w całej Polsce. PKO oferuje także aplikację mobilną iPKO, która przoduje pod względem liczby użytkowników.

Źródło: strona banku PKO BP:

https://www.pkobp.pl/bankowosc-elektroniczna/ipko/transakcje/sesje-przychodzace-i-wychodzace-elixir/

http://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/

https://www.kir.pl/o-nas/aktualnosci/za-kilka-dni-majowka-zaplanuj-wazne-przelewy,263.html

Oceń:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Średnia: 3.25 / 5, łącznie 20 ocen
Komentarze (28)

Mam konto walutowe w PKO i nie polecam. Za szybki przelew zapłaciłam 6 euro, a czas oczekiwanie na zaksiegowanie przelewu to ponad 24 godziny. To był przelew walutowy na inne konto walutowe. Dramat.

Tylko nie PKO!, 19 lipca 2019 o 16:38

Przelewu z Francji – nie ma do dzisiaj, pomimo upływu tygodnia!!
PKO to moja największa pomyłka.
Zdecydowanie nie polecam!

najdrozszy bank w PL, wiadomo- musza finansowac rząd

Małgorzata Tysarczyk, 24 maja 2019 o 17:31

Jestem klientka Banku PKO BP i jestem niezadowolona z usług przelewow wogole zagranicznych nigdy nie chcieli mi zrobić takich przelewów pomimo że w internecie piszą że właśnie PKO BP takie przelewy realizują

Żal d*** cebulakom, 4 kwietnia 2019 o 15:30

nie rozumiem wpisów ludzi, którzy czekają długo na przelew wypłaty, a może to wasi pracodawcy lecą w kulki?
nie myśleliście o tym, ze szef mógł miec w 4 literach was i zlecić przelew dzień później bo mu sie nie chciało siezdzieć i klepać przelewy?

Jedyna rzecz która mnie jeszcze trzyma w PKO to potwierdzenia tranzakcji zdrapkami, ale w końcu znajdę inny bank i tak jak nie kożystam z orlenu tak i zrezygniję z pko i inn

Najlepszy bank w Polsce! Zero problemów, wszystko na czas! Gigant wśród wszystkich. Polecam z całego serca!!

Ślepe kaczki i zdechlaki, 5 grudnia 2018 o 20:22

A mnie swędzi to i owo i nie mam pieniążków na nowy makijaż bo bank leci w kuleczki chyba zainwestuję w lidlu w zdrapeczki…

U mnie to samo przelew w czwartek był z firmy ludzie dostali w tym dniu już kasę a ja czekam dziś poniedziałek kasy nie ma żarty jakieś normalnie..

Izabela Malinowska, 26 listopada 2018 o 12:03

Ludzie juz dawno otrzymali na konta w innych banków opiekuncze,a w PKO BP południe minęłó,a ja nadal nie mam na koncie pieniędzy! Jakaś porażka ten bank!!!

Ten bank to jakaś porażka , zrezygnowałam z ich usług , bo pieniądze są przetrzymywane to po raz a po dwa w innym banku za prowadzenie konta płacę 1 zł plus 60 gr. za ubezpieczenie. PKO bierze za dużą prowizje z korzystania z konta , to nie bank to katastrofa.

Katastrofa tyle czekac na przrlew potrzebne mi sa pieniadze a kurwa czekaja do ostatniej ch2ili zeby wyplacic pieniadxejuz wczoraj do 12tej byly wydlane a jeszczw na knocie ivh nie mam 18 zl za prowadzebie konta smiech na sali za co ja sie pytam… zagraniczne konto kosztuje 1.5 euro na miesiac jebnac tam bombe tylko

przelewy przelewami ale jaki drogi ten bank!! mialam tam konto kilka lat temu i po roku zrezygnowalam bo ciagle naliczali jakies oplaty z abrak wplywu albo nieuzycie karty 10 razy w miesiacu… cyrk na kółkach!!!!

W pko przelewy są ok. Mąż ma w aliorze, tam dopiero są cyrki z sesjami elixir i akceptacją przelewów…

Ostatnio coś się zepsuło w tym banku. Mam tutaj konto od 14 lat i nigdy nie miałam problemów. Teraz na przelewy czekam po kilka dni.
Trzeba się zastanowić nad innym bankiem.

Bez sensu. Zawsze przelew był na czas, obecnie czekam na pensje. Pół firmy mające w innych bankach otrzymało pieniądze już wczoraj. Najgorszy bank!!

zenada !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! przelew wyszedł w piatek po 12 tej …..dzis jest poniedziałek godzina 15:30 i dalej nie ma co za bank !!!!! chyba czas na zmiane !!!

3 sesje, w ciągu dnia – a i tak trzeba czekać do następnego , albo jeszcze dłużej..
PKO – … :((

Tragedia, na kartę do konta czekam już 14 dni, księgowanie to pomyłka, pierwsza sesja 11.30 szkoda, ze nie 21.00 będę musiał zmienić bank, zdecydowanie najgorszy z banków na Polskim rynku finansowym

Masakra na przelew zagraniczny w nok czekam zawsze 5 dni jedna wielka porażka wypłata wysłana 10 go a ja 15 go mam na koncie

Księgowanie obcej waluty nigdy o czasie, porażka!

Maskara banki ………………..

Dramat, ksiegowanie obcej waluty po prostu dramat !

Cały ten bank to porażka księgują przelewy przychodzące jak chcą.

prawda sa na czas przelewy czy z polski lub zagranicy

ok polecam zgadza sie

dobrze ze pojawil sie ten wpis bo wszedzie sa rozbiezne informacje
wszystko ok