Płatności InPost Pay
inpost pay

Płatności InPost Pay

author
Dominika Sobieraj
21 czerwca 2023

Apple Pay czy Google Pay to znani na całym świecie giganci w dziedzinie płatności online. Do tego grona dołączyć chce InPost, wprowadzający właśnie na rynek własną usługę płatności – InPost Pay. Czy zrewolucjonizuje polski rynek zakupów online? Na czym ma polegać ta nowa metoda płatności? Sprawdzamy.

InPost Pay - innowacja na rynku płatności mobilnych

InPost w ostatnim czasie nieustannie zaskakuje nowościami. Ledwie usłyszeliśmy o Paczkomatach Pro, posiadającym jedno okienko do automatycznego wydawania odpowiedniej paczki przez maszynę, a już firma poinformowała o wprowadzaniu na rynek nowej usługi – InPost Pay.

Sam właściciel, Rafał Brzoska, o nowej propozycji firmy mówi tak: “Według mnie to największa innowacją w InPoście od początku Paczkomatu. […] Wszyscy czekamy na nową usługę, która absolutnie zrewolucjonizuje polski rynek zakupów online”. Na czym polegać ma ta rewolucja?

Na czym polega InPost Pay?

Obecnie o InPost Pay wiemy tyle, że ma być to nowa funkcjonalność dotychczasowej aplikacji InPost. W nowej wersji aplikacji płatność za zakupy ma być dokonywana bezpośrednio z jej poziomu. Ma to pomóc kupującemu w ograniczeniu klikania podczas robienia zakupów w sieci.

Aplikacja ma ponadto pozwalać na wybór ulubionego sposobu płatności i zapamiętywanie go. Do wyboru będą następujące metody płatności:

  • płatność BLIK,
  • płatność kartą debetową,
  • płatność kartą kredytową.

Jeżeli zdecydujemy się na korzystanie z InPost Pay, będziemy przenoszeni do aplikacji InPost tuż po skompletowaniu koszyka zakupowego i przejściu do podsumowania. W aplikacji InPostu będziemy finalizować płatność i wybierać sposób dostawy towaru.

InPost Pay - w jakich sklepach?

Usługa InPost Pay ma być dostępna w sklepach, które zdecydują się na współpracę. Początkowo ta metoda płatności ma być wdrożona w 1500 sklepach, a do końca tego roku – w 800 podmiotach.

Usprawnienie i skrócenie procesu zakupowego ma wpłynąć na lepsze doświadczenia kupujących oraz zwiększenie chęci zakupów poprzez InPost. Już teraz z aplikacji korzysta 11 milionów użytkowników, więc to przede wszystkim z myślą o nich wdrażane są nowe rozwiązania.

InPost Pay - kiedy usługa będzie dostępna?

Nieznana jest póki co data oficjalnego udostępnienia usługi InPost Pay. Póki co opcja ta w ostatnich kilku miesiącach przeszła fazę testów w gronie tzw. “family and friends”, więc można spodziewać się, że jej udostępnienie nastąpi już niedługo. Najwcześniej do implementacji dojdzie w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Jako ciekawostkę możemy wspomnieć, że dyskutowano również nad alternatywną nazwą usługi – InPost Izi, ale zgodnie z obecnie przekazywanymi informacjami jednak InPost Pay będzie ostateczną nazwą usług płatności mobilnych od InPost.

Znak InPost Pay zarejestrowany w Urzędzie Patentowym

To, że InPost Pay niedługo stanie się faktem, potwierdza rejestracja znaku InPost Pay w Urzędzie Patentowym. Znak ten zaklasyfikowano w oprogramowaniu do płatności, terminalach, obsłudze i przetwarzaniu transakcji, w tym bezdotykowych i internetowych. Zgłoszenie rejestracji miało miejsce 9 listopada 2021 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Który bank nie patrzy na wpisy w BIK?
Bez kategorii
autor wpisu
Julia Wierciło
15 września 2023

Który bank nie patrzy na wpisy w BIK?

Kredyt gotówkowy Zambrów
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
13 stycznia 2020

Kredyt gotówkowy Zambrów

Pożyczki bez BIK Luboń
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
28 maja 2022

Pożyczki bez BIK Luboń

Ustawa o Uberze czeka na podpis prezydenta
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
18 maja 2019

Ustawa o Uberze czeka na podpis prezydenta

Czy Komornik może umorzyć zadłużenie ?
Porady
autor wpisu
Sienkiewicz
04 maja 2016

Czy Komornik może umorzyć zadłużenie ?

Oddłużanie gospodarstw rolnych – jak to działa?
Poradnik
autor wpisu
Julia Wierciło
22 marca 2023

Oddłużanie gospodarstw rolnych – jak to działa?

Porównaj