Polscy ambasadorzy Team Visa na Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie Tokyo 2020

Polscy ambasadorzy Team Visa na Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie Tokyo 2020

author
Patryk Byczek
09 marca 2020

Trzech polskich sportowców dołączyło do grona ambasadorów Team Visa na Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie Tokyo 2020. Poznajmy ich bliżej!

Operator Visa jest światowym liderem płatności globalnych, a jednocześnie Globalnym Partnerem Technologii Płatniczych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokyo 2020 roku. Światowy gigant ogłosił, że to ambasadorów Team Visa na Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie Tokyo 2020 dołączają trzej polscy sportowcy: Amelia Bródka, Katarzyna Kozikowska, Marcin Dzieński. Tym samym dołączyli oni do pozostałych ambasadorów, w skład których wchodzi siedemdziesięciu pięciu olimpijczyków i paraolimpijczyków z czterdziestu sześciu różnych państw świata.

Polscy ambasadorzy Team Visa Tokyo 2020

Marcin Dzieński

Marcin Dzieński, specjalizujący się we wspinaczce sportowej, to zdobywca Pucharu Świata oraz wielokrotny medalista Mistrzostw Europy w swojej dziedzinie. Marcin Dzieński w 2016 roku jak-pierwszy polski wspinacz zdobył tytuł mistrza świata.

Amelia Bródka

Amela Bródka to dwukrotna mistrzyni Europy w jeździe na deskorolce. Ambasadorka tegorocznych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokyo w 2012 roku stała się współzałożycielką organizacji non-profit – Exposure. Organizacja działa na rzecz umocnienia pozycji dziewcząt i kobiet organizując między innymi:

imprezy i wydarzenia deskorolkowe,
zbiórki pieniężne dla ofiar przemocy domowej.

W 2016 roku organizacja Exposure zaczęła prowadzić program Skate Rising skierowany głównie do młodzieży. Celem wydarzenia jest budowanie w młodych ludziach empatii i niesienie pomocy innym. Dodatkową zaletą programu jest wsparcie i umocnienie pozycji kobiet, które jeżdżą na deskorolce.

Katarzyna Kozikowska

Katarzyna Kozikowska to obecna mistrzyni europejska w parakajakarstwie. W wieku trzynastu lat u Pani Katarzyny zdiagnozowano nowotwór w kolanie. Choroba doprowadziła do konieczności amputowania prawej nogi. Po skończeniu rehabilitacji, Katarzyna Kozikowska na poziomie zawodowym zaczęła zajmować się pływaniem, konsekwencją czego było zdobycie kilku medali na Mistrzostwach Świata Juniorów. Do uczestnictwa w zawodach parakajakarskich dołączył w 2017 roku.

Visa jest jednym z najdłużej wspierających Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie partnerów. Cieszymy się, że możemy pomagać wspaniałym polskim sportowcom, którzy nieustannie przekraczają swoje granice – w zgodzie z duchem Visa i Igrzysk Olimpijskich. Visa wspiera działania na rzecz wzmacniania pozycji kobiet oraz ich stałego rozwoju zarówno w biznesie, jak i sporcie. Cieszymy się, że w Team Visa są dwie Polki. Z satysfakcją wspieramy wszystkich sportowców z Team Visa, którzy przygotowują się do rywalizacji podczas największych Igrzysk Olimpijskich w historii.

– mówiła Katarzyna Jezierska, dyrektor marketingu Visa w Europie Środkowo-Wschodniej.


źródło grafiki: Visa

Team Visa

Team Visa powstał w 2000 roku i od tamtej pory związał w sobie blisko pięciuset sportowców. Program dąży do zapewnienia sportowcom wsparcia, zasobów oraz narzędzi, dzięki którym mogą realizować marzenia na polu sportowym oraz każdym innym, nie biorąc pod uwagę sytuacji życiowej oraz miejsca pochodzenia. Visa pomaga sportowcom również na drodze finansowej i szkoleniowej. Sportowcy nie są wybierani wyłącznie na podstawie imponujących osiągnięć i wyników sportowych. Kryteriami są również charakter oraz doświadczenia osobiste sportowca. Wybrane osoby to jednostki kierujące się wartościami i priorytetami promowanymi przez markę Visa, to znaczy: równością płci, przedsiębiorczością, czy oddziaływaniem na społeczeństwo. Team Visa jak najdokładniej stara się oddać ideę ponadnarodowej reprezentacji tworzonej przez połączoną społeczność wokół takich wartości, jak między innymi:

szacunek,
równość,
akceptacja,
partnerstwo.

Visa ponadto udziela wsparcia programowi Japońskiego Komitetu Paraolimpijskiego, dzięki któremu osoby osiadające kartę Visa w Japonii mogą finansowo wspierać sportowców. Kwota przekazana przez takie osoby w okresie od 25 sierpnia 2019 roku do 31 grudnia 2020 roku, za pośrednictwem strony programu na oficjalnej stronie internetowej JPC, wpłacona zostanie na rzecz paraolimpijczyków


źródło: https://www.visa.pl/o-korporacji-visa/newsroom/press-releases.2978313.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Podwyżki w Poczcie Polskiej
Aktualności
author
Patryk Byczek
24 lipca 2018

Podwyżki w Poczcie Polskiej

Pożyczki bez zaświadczeń Strzelin
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
23 grudnia 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Strzelin

Wideoweryfikacja podczas otwierania konta w ING
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
13 kwietnia 2020

Wideoweryfikacja podczas otwierania konta w ING

Jak bezpiecznie korzystać z bankomatu
Blog
autor wpisu
m_szydlowski
01 lutego 2017

Jak bezpiecznie korzystać z bankomatu

e-Podpis dla firm w Alior Banku
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
01 maja 2020

e-Podpis dla firm w Alior Banku

Pandamoney wśród najpopularniejszych stron
Wpisy
autor wpisu
m_szydlowski
11 lutego 2015

Pandamoney wśród najpopularniejszych stron

Porównaj