Ponad połowa firmowych Klientów Nest Banku zakłada konto online

Ponad połowa firmowych Klientów Nest Banku zakłada konto online

author
05 sierpnia 2020

Nest Bank poinformował w komunikacie prasowym, że w pierwszym półroczu bieżącego roku ponad połowa rachunków firmowych i blisko 60% rachunków indywidualnych założono przez Internet. Instytucja podaje, że trend wzrostowy w tym zakresie Bank i Klienci utrzymują nieprzerwanie od 2018 roku.

Nest Bank informuje, że zainteresowanie usługami online, a w tym zdalnym otwieraniem rachunków bankowych, wzrosło na skutek epidemii COVID-19.

Na chwilę obecną w Nest Banku konto firmowe można otworzyć dla własnej działalności gospodarczej całkowicie przez Internet, wykorzystując do tego:

– przelew weryfikacyjny, który należy zrealizować z własnego konta osobistego,
– wideorozmowę,
– wizytę w oddziale.

W przypadku kont dla spółek oraz fundacji i stowarzyszeń wniosek o konto można złożyć przez Internet, natomiast umowę Bank dostarczy Klientowi za pośrednictwem kuriera. Tylko w pierwszej połowie 2020 roku ponad 50% rachunków firmowych i blisko 60% indywidualnych w Nest Banku założono przez Internet.

W 2018 roku 54% kont indywidualnych i firmowych w Nest Banku założono online. Ten trend utrzymał się przez cały 2019 rok i obserwujemy go również obecnie. W czasie pandemii COVID-19 udział kont firmowych zakładanych online zwiększył się z 48% w pierwszym kwartale do ponad 54% w drugim kwartale tego roku. W przypadku klientów indywidualnych ten udział wzrósł z 55% do ponad 62%. Do tej pory jedną z najpopularniejszych metod zdalnego potwierdzania tożsamości był przelew weryfikacyjny, jednak coraz dynamiczniej wzrasta udział wideoweryfikacji. Niecały miesiąc temu uruchomiliśmy możliwość założenia konta w procesie wideo również dla jednoosobowych firm. Od momentu wdrożenia przy 1/5 kont firmowych zakładanych online potwierdzenie weryfikacji następuje w procesie wideo, a najwyższy udział dzienny wynosił 39%.Obecnie pracujemy nad alternatywnymi metodami potwierdzania tożsamości opartymi o usługę AIS wprowadzoną w ramach PSD2. Dzięki temu klient posiadający konto w innym banku będzie mógł otworzyć u nas rachunek i potwierdzić tożsamość przez bankowość elektroniczną.

– mówi Agnieszka Porębska-Kość, Członek Zarządu Nest Banku.

Jasne jest, że sytuacja wywołana epidemią koronawirusa bardzo mocno wpłynęła na zwiększenie zainteresowania kanałami online, a w szczególności wśród Klientów, którzy do tej pory w ogóle z kanałami zdalnymi nie mieli do czynienia.

W marcu odnotowaliśmy wyraźny wzrost liczby klientów firmowych, którzy aktywowali co najmniej jeden kanał elektroniczny. Porównując dane miesiąc do miesiąca, w marcu przybyło nam prawie 6% klientów firmowych, którzy rozpoczęli bankowanie online. Również w kolejnych miesiącach odnotowaliśmy wyraźny wzrost aktywacji dostępów do kanałów elektronicznych dla firm. Porównując dane na koniec czerwca ze statystykami z końca lutego liczba firm aktywnych w kanałach elektronicznych wzrosła nam o 18%. Dla klientów indywidualnych ten odsetek wyniósł ok. 10%.

– mówił cytowany w komunikacie Piotr Stankiewicz, Dyrektor Departamentu Produktów Transakcyjnych i Depozytowych w Nest Banku.


Nest Bank

Nest Bank to założony w 1995 roku bank uniwersalny. Na początku działał pod nazwą FM Bank SA, lecz w 2013 roku doszło do fuzji z Polskim Bankiem Przedsiębiorczości SA, w wyniku czego powstał FM Bank PBP SA. Działał on pod dwiema markami handlowymi:

– BIZ Bank,
– Bank Smart.

W listopadzie 2016 roku miał miejsce rebranding i obie marki zastąpiono jedną nową nazwą – Nest Bank. Głównym produktem Nest Banku jest Nest Konto. Jego cechą charakterystyczną jest całkowity brak opłat za posiadanie konta i wykonywanie podstawowych operacji bankowych.


źródło: https://nestbank.prowly.com/104868-juz-ponad-50-klientow-firmowych-nest-banku-zaklada-konto-online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki Łódź
Pożyczki miasta
author
22 stycznia 2022

Pożyczki Łódź

Pożyczki bez zaświadczeń Świdnik
Pożyczki miasta
author
05 sierpnia 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Świdnik

Ile zarabia przedszkolanka?
Bez kategorii
author
16 grudnia 2019

Ile zarabia przedszkolanka?

Autopay i sieć Play łączą siły
Bez kategorii
author
13 marca 2020

Autopay i sieć Play łączą siły

Kredyt konsolidacyjny Starogard Gdański
Kredyty miasta
author
24 stycznia 2022

Kredyt konsolidacyjny Starogard Gdański