Pożyczka gotówkowa Pekao – opinie

Pożyczka gotówkowa Pekao – opinie

Ocena klientów

3,2

Na podstawie 51 opinii

Oceń usługi:

Pozytywne opinie

28 osoby

Negatywne opinie

23 osoby

Pożyczka gotówkowa Pekao - najważniejsze informacje

Pożyczka gotówkowa Pekao jest bardzo popularnym produktem wśród kredytów gotówkowych. Coraz więcej Klientów otwiera się na tego typu oferty, między innymi ze względu na częste promocje. Sprawdź szczegóły produktu Pekao.

Pożyczka gotówkowa Pekao - dlaczego warto?

Pożyczka gotówkowa Pekao to bardzo uniwersalny produkt, z którego Klienci coraz chętniej korzystają. Sprawdź zalety produktu.

 • maksymalna kwota kredytu to 200 000 zł
 • pieniądze na dowolny cel
 • okres spłaty wynosi nawet 10 lat
 • pieniądze na koncie w jeden dzień

Pożyczka gotówkowa Pekao - dlaczego nie warto?

Jak każdy produkt, pożyczka gotówkowa Pekao zbiera także minusy. Sprawdź, jakie wady oferty wskazali Klienci.

 • nie dla osób zadłużonych
 • bank sprawdza BIK
 • produkt wyłącznie dla osób ze zdolnością kredytową

Wymagania

 • ważny dowód osobisty

 • polskie obywatelstwo

 • zameldowanie w Polsce

 • telefon komórkowy

 • adres e-mail

 • konto w banku

 • stałe dochody

 • zdolność kredytowa

Dane o firmie Pożyczka gotówkowa Pekao – opinie

 • Nazwa firmy:

  Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna

 • Adres:

  ul. Grzybowska 53/57, 00-844 Warszawa

 • Kapitał zakładowy:

  262 470 034 zł

 • Numer KRS:

  0000014843

 • Numer NIP:

  5260006841

 • Numer REGON:

  000010205

 • Infolinia:

  +48 22 59 12 232 lub 801 365 365

Pożyczka gotówkowa Pekao - dane podstawowe

ul. Grzybowska 53/57

00-844 Warszawa

Pożyczka gotówkowa Pekao - szczegóły

Okres spłaty i kwota pożyczki w Pekao

W Pekao można pożyczyć pieniądze ze spłatą nawet w ciągu 10 lat. To jeden z najdłuższych okresów kredytowania dostępnych we wszystkich polskich bankach. Kwota pożyczki może być natomiast zdecydowanie wyższa niż w innych bankach – nawet przy produktach kredytowych! Tutaj maksymalna kwota pożyczki może wynosić aż 250 000 zł. Oczywiście przyznanie tak wysokiej kwoty jest zależne od naszej zdolności kredytowej. Jeżeli nasza zdolność na to pozwoli, bank będzie skłonny pożyczyć nam maksymalną oferowaną kwotę.

Dostępny w Pekao okres spłaty jest także zależny od kwoty pożyczki. Dla pożyczek:

 • od 1000 zł do 2999 zł – okres spłaty wynosi od 1 roku do 3 lat,
 • od 3000 zł do 14 999 zł – okres spłaty wynosi do 8 lat,
 • do 15 000 zł do 250 000 zł – okres spłaty wynosi do 10 lat.

Pożyczka Pekao

Jak uzyskać pożyczkę gotówkową w Pekao?

Uzyskanie pożyczki gotówkowej w banku Pekao jest dość proste, choć niektóre osoby mogą poczuć się zawiedzione brakiem pełnej obsługi online. W tym banku proces wnioskowania o pożyczkę nie przypomina typowych wniosków online składanych w firmach pożyczkowych przy pożyczkach pozabankowych. Tutaj wniosek jest bardzo skrócony i składa się właściwie wyłącznie z trzech pól, w których podajemy swoje dane osobowe (imię i nazwisko) oraz dane kontaktowe (numer telefonu).

Następnie bank oddzwania do nas na numer telefonu podany w tym skróconym formularzu. Tak naprawdę cała procedura kredytowa przeprowadzana jest przez telefon. To właśnie telefonicznie podajemy, jaka kwota pożyczki i okres spłaty nas interesują. Nie ma tutaj typowego kalkulatora pożyczkowego, w którym wstępnie możemy oszacować koszty pożyczki. Wszystkiego dowiadujemy się podczas rozmowy telefonicznej.

Pożyczka Pekao formularz

Pożyczka w Pekao udzielana jest właśnie w formule “Wypełnij formularz – oddzwonimy”. Co istotne – podczas rozmowy nie będziemy wypytywani, na co przeznaczymy pożyczkę. Możemy przeznaczyć ją na dowolny cel. Wyjątek jest tylko jeden. Nie możemy przeznaczyć pieniędzy z tej pożyczki na spłatę swoich innych zobowiązań w tym banku. Na spłatę swoich zadłużeń można przeznaczyć kredyt konsolidacyjny albo kredyt oddłużeniowy.

Czy Pekao sprawdza bazy?

Pekao musi sprawdzać Klienta w bazach dłużników, ponieważ jest to obowiązek każdego banku. Pekao na tle innych banków sprawdza jednak naprawdę mało baz – zaledwie dwie. Są to:

 • baza BIK (Biuro Informacji Kredytowej),
 • baza ZBP (Związek Banków Polskich).

Sprawdzana nie jest tu zatem popularna baza BIG InfoMonitor oraz bazy ERIF, CRIF i KRD. Oczywiście warto wskazać, że weryfikacja w bazach nie stanowi od razu odmowy pożyczki. Najistotniejsze jest to, jakie dane na nasz temat są w tych bazach wskazane. Jeżeli będą to informacje pozytywne – oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie w uzyskaniu pożyczki. Jeżeli natomiast będą to informacje negatywne, decyzja będzie automatycznie negatywna. Wtedy pozostaje nam jedynie wybór kredytu dla zadłużonych.

Ważnym aspektem przy przyznawaniu pożyczki jest także zdolność kredytowa. Swoją zdolność możemy z reguły poprzeć stałymi zarobkami, najlepiej pochodzącymi z umowy o pracę, umowy o dzieło/zlecenie, emerytury, renty lub działalności gospodarczej. Musimy być gotowi na opcjonalne udokumentowanie naszych dochodów. Jeżeli nie chcemy przechodzić procedury weryfikacji dochodów, możemy skorzystać z pożyczek bez zdolności kredytowej.

Wypłata pieniędzy z pożyczki w Pekao

Pekao deklaruje, że wypłata pożyczki następuje nawet w 1 dzień od podpisania umowy w oddziale. Oznacza to, że pieniądze możemy mieć na koncie już w następnym dniu roboczym. Wypłata zawsze realizowana jest w sposób elektroniczny – przelewem na nasze konto bankowe. Nie ma możliwości uzyskania wypłaty pieniędzy z pożyczki w Pekao w gotówce. Jeżeli zależy nam na wypłacie gotówkowej, powinniśmy zainteresować się pożyczkami w domu Klienta.

Przykład reprezentatywny oferty

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki (RRSO) wynosi 13,78% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 6354 zł, pożyczka zaciągnięta na 35 miesięcy, oprocentowanie zmienne 12,99% w stosunku rocznym, całkowity koszt pożyczki 1 313,42 zł (w tym: odsetki 1 313,42 zł), całkowita kwota do zapłaty 7667,42 zł, płatna w 34 ratach miesięcznych po 219,07 zł, 35. rata wyrównująca 219,04 zł. Kwota udostępniana pożyczkobiorcy 6354 zł. Kalkulacja została podana na podstawie przykładu reprezentatywnego wg stanu na 23.06.2022 r.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Można tego dokonać na dwa sposoby: w oddziale banku lub dzwoniąc na infolinię.

Opisywany kredyt gotówkowy jest dostępny dla Klienta najczęściej w ciagu jednego dnia od momentu zawarcia umowy.

Bank Pekao sprawdza tylko bazy BIK oraz ZBP. Pozostałe bazy nie są sprawdzane.

Maksymalna kwota pożyczki gotówkowej w tym banku to aż 250 000 zł. Spłata takiego kredytu może być rozłożona nawet na 10 lat.

Pożyczkę na 10 000 zł można zaciągnąć w banku Pekao. Inne oferty znajdziesz w rankingu kredytów na 10 000 zł.

Zostaw swoją opinię o pożyczce gotówkowej w Pekao

Pożyczkę gotówkową w Pekao możesz ocenić poprzez kliknięcie kciuka w górę lub w dół w poniższym głosowaniu. Zachęcamy do oceny – dzięki temu możesz dać znać innym osobom, czy rzeczywiście warto skorzystać z oferty tej firmy!

Swoim doświadczeniem z Pekao możesz podzielić się również w komentarzu. 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porównaj