Kredyt 10 tysięcy – najlepsze oferty

Kredyt 10 tysięcy – najlepsze oferty

Jeśli potrzebujesz sięgnąć po kredyt gotówkowy w wysokości 10 tysięcy złotych, w naszym artykule sprawdzisz, gdzie można go otrzymać oraz na jakich warunkach finansowych. Dodatkowo wskazujemy, jaka musi być wysokość Twoich dochodów, abyś otrzymał kredyt w kwocie 10 000 zł z maksymalnym okresem jego spłaty.

author
Patryk Byczek
27 marca 2023

Kredyt 10 tys. zł – ranking

Spis treści:

  1. Kredyt 10 tys. zł – ranking
  2. Jak otrzymać kredyt na 10 tys. zł?
  3. Kredyt gotówkowy 10 tys. – jakie są warunki?
  4. Kredyt na 10 tys. zł – ile trzeba zarabiać?
  5. Kredyt 10 000 zł – kto może otrzymać?
  6. Kredyt gotówkowy - dokumenty
  7. Kredyt 10 tys. zł – także bez zaświadczeń?
  8. Kredyt 10 000 zł – jaka rata?
  9. Na ile lat można rozłożyć spłatę kredytu?
Zwiń spis treści

Jak otrzymać kredyt na 10 tys. zł?

Klienci mogą bez problemu uzyskać taki kredyt gotówkowy online lub w każdym banku komercyjnym. Wniosek o finansowanie składamy w wybranej wcześniej placówce bankowej. W tym przypadku przysługuje nam pełna dowolność. Obecnie, dzięki opcji wnioskowania o kredyt gotówkowy online możemy uniknąć składania osobistej wizyty w banku, co dodatkowo jest dużym zaoszczędzeniem czasu. W naszym zestawieniu zamieściliśmy takie oferty, które otrzymasz bez wychodzenia z domu – całkowicie online. Jednak najpierw należy bardzo dokładnie przejrzeć ofertę kredytu gotówkowego, który nas interesuje. Na samym początku ważna oczywiście będzie nasza zdolność kredytowa. Banki sprawdzają swoich Klientów także w biurze informacji kredytowej.

Opcja kredytu online jest znacznym udogodnieniem dla Klientów. Wnioskować możemy w całości online, dzięki czemu nie musimy nawet wychodzić z domu. Wystarczy przebywać w miejscu z dostępem do sieci internetowej. Oferty kredytów gotówkowych możemy znaleźć w kilka sekund – w niemalże każdym banku i firmie pożyczkowej. Dodatkową zaletą tej opcji jest fakt, decyzja w sprawie przyznania kredytu pojawia się naprawdę szybko. Zdecydowana większość banków już w momencie wysłania wniosku z podstawowymi danymi osobowymi Klienta ustala wstępnie, czy może on uzyskać takie finansowanie. Czy warto zaciągnąć kredyt gotówkowy? Nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Musimy dobrze znać swój budżet oraz wszystkie za i przeciw i dopiero podjąć decyzję o dodatkowym finansowaniu. Przed wybraniem oferty warto również skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych lub otworzyć kalkulator kredytu gotówkowego.

Tradycyjna forma wnioskowania o kredyt gotówkowy w stacjonarnym oddziale bankowym często wiąże się z dostarczaniem wielu formalności, dlatego Klienci korzystają częściej z możliwości, jaką jest kredyt gotówkowy online.  Jeżeli znalazłeś ofertę kredytu gotówkowego, którą uważasz za atrakcyjną, sprawdź jej szczegóły. Dzięki opcji kredytu online możemy tego uniknąć, za sprawą łatwych procedur, które wymagają od Klienta niezbędnego minimum. Większość banków posiada na swojej stronie intuicyjny kalkulator kredytowy, dzięki któremu możemy oszacować wysokość miesięcznej raty finansowania. Jeżeli orientacyjna kwota kredytu gotówkowego nam odpowiada, przechodzimy do etapu złożenia wniosku. Sprawdź ranking kredytów gotówkowych.

Kredyt gotówkowy 10 tys. – jakie są warunki?

Zanim otrzymamy kredyt gotówkowy online na kwotę 10 tysięcy złotych, musimy spełnić kilka warunków. Przede wszystkim bank wymaga od Klienta dostarczenia dokumentów, które potwierdzają jego dochody. Najczęściej możemy je uzyskać w formie zaświadczenia od naszego pracodawcy. Niekiedy takim potwierdzeniem może być również deklaracja podatkowa lub wyciągi z naszego konta bankowego, na których widnieją nasze przychody.

Dodatkowo banki wymagają również okazania najważniejszych danych o Kliencie. Tego typu informacje zawierają się na naszym dowodzie osobistym, dlatego koniecznie musimy posiadać go przy sobie, podczas wnioskowania o kredyt gotówkowy. Musimy również pamiętać o tym, że w zależności od oferty, bank może wymagać również dokupienia dodatkowego ubezpieczenia lub założenia konta. Kredyty gotówkowe też czasami trzeba ubezpieczać.

W niektórych sytuacjach bank wymaga od potencjalnego Kredytobiorcy dostarczenia zgody na pobranie finansowania, którą wyraża współmałżonek. Oczywiście nie jest to warunek, który pojawia się za każdym razem, lecz warto być przygotowanym na taką ewentualność.

W odróżnieniu od pożyczek bez baz, kredyty gotówkowe udzielane w banku wymagają zweryfikowania Klienta w rejestrze zadłużonych. Jest to konieczne, aby bank mógł zweryfikować, czy przyszły Kredytobiorca nie jest obciążony żadnymi zadłużeniami lub opóźnień w spłacaniu innych finansowań. Jeśli chcemy uniknąć potencjalnych zadłużeń, możemy zdecydować się na kredyt konsolidacyjny online.

Kredyt na 10 tys. zł – ile trzeba zarabiać?

Klienci, którzy podejmują decyzję o wzięciu kredytu na kwotę 10 tys. zł są zobowiązani do posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej. W praktyce oznacza to, że Klient musi otrzymywać stałe oraz wystarczające dla określonego banku dochody. Nie można wskazać jednoznacznej kwoty dochodów, którą należy uzyskiwać, aby otrzymać takie finansowanie. Bank oceniając zdolność kredytową Wnioskodawcy bierze pod uwagę również inne informacje, takie jak: ile osób jest na naszym utrzymaniu, czy jaka jest wysokość naszych comiesięcznych zobowiązań. Pożyczka gotówkowa działa bardzo podobnie.

Jak widać, warunki udzielanego kredytu są uzależnione od naszego miesięcznego budżetu. To właśnie do niego bank dopasowuje wysokość raty kredytowej oraz czas spłaty takiego zadłużenia. Wysokość dochodów Klienta w stosunku do raty kredytu regulowana jest przez założenia tak zwanej Rekomendacji T. Jest to rozporządzenie wydane przez Komisję Nadzoru Finansowego, które pomaga w przestrzeganiu właściwych praktyk w sektorze finansowym.

Rekomendacja T zakłada, że wysokość kredytu nie może przekraczać 50-65% przychodów netto, ale górna granica normy może być zastosowana tylko w przypadku osób, których dochody są wyższe od aktualnej średniej krajowej. Od 2013 roku istnieje jednak swoboda w stosowaniu tej zasady. Aktualnie banki mają możliwość dostosowywania wysokości raty do indywidualnych możliwości każdego Klienta.

Kredyt 10 000 zł – kto może otrzymać?

Jeśli chcemy wziąć kredyt w wysokości 10 000 złotych musimy pamiętać o tym, że jest to dodatkowe obciążenie dla naszej sytuacji finansowej. Banki udzielające kredytu stawiają przed Interesantami kilka wymagań, które należy spełnić, aby otrzymać takie finansowanie:

– być pełnoletnia,

– posiadać pełne zdolności do czynności prawnych,

– mieć ważny dowód osobisty,

– posiadać własny numer telefonu, adres e-mail oraz konto w banku,

– mieć odpowiednią zdolność kredytową,

– mieć pozytywną historię kredytową,

– uzyskiwać stałe dochody.

Warto przejrzeć dostępny w naszym artykule ranking kredytów gotówkowych, ponieważ może on pomóc w podjęciu decyzji. Uzyskanie kredytu w takiej kwocie nie będzie możliwy dla osób, które nie spłacają swoich zobowiązań finansowych w terminie. Klienci, którzy posiadają negatywną historię kredytową mają możliwość wzięcia pożyczki dla zadłużonych.

Kredyt 10 000 zł – najważniejsze informacje:

Wysokość kredytu:10 000 zł
Okres spłaty:do 10 lat
Średnia wysokość raty:111,02 zł
Jakie zarobki: kryterium dochodowe dostosowywane indywidualnie
Oprocentowanie:od 6%
Gdzie dostanę:Kasa Stefczyka, Alior Bank
Dodatkowe zabezpieczenia:nie
RRSO:od 6,16%

Kredyt gotówkowy - dokumenty

Każda decyzja związana z wzięciem kredytu wiąże się z wypełnieniem kilku formalności. W przypadku kredytu gotówkowego na kwotę 10 tys. zł nie ma ich aż tak wiele. Konieczne jest posiadanie aktualnego dowodu osobistego. Jest to niezwykle ważne nawet w przypadku sięgania po pożyczki pozabankowe, które są nazywane są często nawet pożyczkami na dowód.

Do uzyskania kredytu w placówce stacjonarnej lub przez Internet potrzebne są:

– imię i nazwisko osoby wnioskującej,

– dane z dowodu osobistego Klienta (numer i seria, data wydania, data ważności, numer PESEL),

– dokument potwierdzający wysokość miesięcznych dochodów i ich źródło,

– adres zameldowania/korespondencyjny,

– numer telefonu,

– adres e-mail,

– informacje dotyczące wykształcenia i stanu cywilnego.

Dodatkowo potrzebne mogą być szczegółowe informacje dotyczące zarobków i sytuacji finansowej Klienta. Tutaj wyróżnić można takie dane jak:

– umowa lub inny dokument potwierdzający uzyskiwany dochód,

– nazwa stanowiska,

– data zatrudnienia,

– wysokość dochodów,

– NIP, nazwa miejsca zatrudnienia,

– miesięczne koszty utrzymania,

– liczba osób w gospodarstwie domowym,

– wysokość pozostałych zobowiązań finansowych (jeśli takie są).

Kredyt 10 tys. zł – także bez zaświadczeń?

Podstawowym wymogiem, który należy spełniać, jeśli ubiegamy się o kredyt gotówkowy w wysokości 10 00 zł jest okazanie dokumentu, który będzie potwierdzeniem naszych dochodów.W większości przypadków jest to zaświadczenie otrzymane od pracodawcy. W sytuacji, w której nie możemy udokumentować naszych zarobków, możemy mieć problem z uzyskaniem kredytu.

Niestety jeśli nie mamy możliwości okazania dokumentu potwierdzającego dochodów, bank nie udzieli nam takiego finansowania. Wynika to z faktu, że dla banku udzielenie kredytu osobie, która nie może potwierdzić stałego oraz regularnego źródła dochodów, jest zbyt ryzykowne. W takiej sytuacji możemy rozważyć opcję pożyczki bez zaświadczeń, którą możemy otrzymać na podstawie złożonego przez Klienta oświadczenia o dochodach.

Kredyt 10 000 zł – jaka rata?

We wcześniejszej części artykułu wspomnieliśmy, że wysokość raty kredytu jest uwarunkowana kilkoma czynnikami. To właśnie sprawia, że tak trudno jest wyznaczyć jednoznaczną kwotę miesięcznej raty dla kredytu w wysokości 10 tys. zł. Najczęściej rata dostosowywana jest do indywidualnych możliwości Klienta. Warto pamiętać jednak, że wiele banków udostępnia rozwiazanie, jakim jest kalkulator kredytu gotówkowego, który pozwala oszacować mniej więcej wysokość raty na podstawie określonych parametrów (wysokości kwoty i okresu spłaty). Pożyczka gotówkowa posiadająca mniejsze RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) będzie tańsza, czyli tańsze będą koszty kredytu gotówkowego – warto zwrócić na to uwagę.

Istotny jest także fakt, że ostateczny koszt naszego finansowania zależy jest od kilku innych czynników, a są nimi:

– oprocentowanie,

– prowizja bankowa,

– dodatkowe opłaty (najczęściej ubezpieczenia).

Pamiętajmy, że najtańszy kredyt gotówkowy to nie ten, którego rata będzie najniższa. Najtańszy kredyt gotówkowy to taki, którego całkowita kwota do spłaty będzie jak najniższa. Warto zatem skorzystać z kalkulatora kredytów gotówkowych, ponieważ ten przybliży nam wszelkie koszty danego zobowiązania.

Na ile lat można rozłożyć spłatę kredytu?

Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od indywidualnej sytuacji finansowej Klienta. W sytuacji, w której wybierzemy dłuższy okres spłacania kredytu, tym niższa będzie wysokość comiesięcznej raty. Pożyczka gotówkowa ma swoje parametry, na które należy zwracać uwagę.

Zdecydowana większość banków udzielająca kredytu gotówkowego w kwocie 10 tysięcy złotych oferuje długi czas spłaty, który wynosi aż 10 lat. To oznacza, że Klient może rozłożyć spłacanie zadłużenia na 120 miesięcy. Z racji tego, że kredyty gotówkowe, a raczej ratę kredytu opłacamy co miesiąc, nasze finansowanie może zostać rozłożone aż na 120 rat.

Gdzie dostaniemy kredyt na 10 000 zł?

Kredyt gotówkowy na 10 000 zł uzyskać można w wielu bankach komercyjnych w Polsce. Finansowanie otrzymać można w pełni bez wychodzenia z domu – przez Internet. Zwróć uwagę na nasz ranking kredytów gotówkowych, które są dostępne w całości online.

Pieniądze uzyskać można w bardzo krótkim czasie. W przypadku kredytów online formalności zredukowane są bowiem do zupełnego minimum, dzięki czemu proces ubiegania się o kredyt jest bardzo krótki.

Czy można wziąć kredyt 10 tys. na 10 lat?

Kredyt na 10 000 zł jest zobowiązaniem w wysokiej kwocie. Jednak w wielu bankach uzyskanie takich pieniędzy jest dostępne. Co ważne, środki otrzymać można nawet bez wychodzenia z domu. Obecnie większość ofert dostępna jest bowiem w całości online. Oznacza to, że proces wnioskowania, weryfikacji Klienta oraz wypłaty środków odbywa się w całości zdalnie. Pożyczka gotówkowa jest jednym z najpopularniejszych produktów finansowych, dlatego warunki są dostosowywane do Klientów.

Kredyt na 10 000 zł to kredyt gotówkowy, który przeznaczyć można w każdym celu. Może to być więc remont, zakup samochodu, czy większa inwestycja. Tak naprawdę dla kredytodawcy nie cel wykorzystania uzyskanych pieniędzy nie będzie miał większego znaczenia. Dużo bardziej istotna jest natomiast zdolność i historia kredytowa Klienta. Czas spłaty wynosi do 120 miesięcy, czyli 10 lat. Każdy ranking kredytów gotówkowych posiada oferty, które przekierowują do kalkulatora kredytowego danej instytucji. Warto tam zajrzeć, aby poznać wstępne koszty kredytu. Możemy się dowiedzieć, który produkt to tzw. tani kredyt gotówkowy. Tani kredyt to taki, gdzie rzeczywista roczna stopa oprocentowania jest jak najniższa. Przyjęło się mówić, że im wyższa rzeczywista roczna stopa oprocentowania, tym droższy będzie kredyt w całkowitym rozliczeniu.

Kredyt gotówkowy na 10 tysięcy zł - pytania i odpowiedzi

Wszystko zależy od oferty kredytodawcy oraz okresu spłaty. Rata kredytu 10 tysięcy zł na 60 miesięcy będzie wynosiła między 220 a 320 zł.

10 tysięcy zł możemy pożyczyć w banku lub w firmie pożyczkowej.

Tak. Pod warunkiem, że pożyczamy z bezpiecznego miejsca –  z banku czy sprawdzonej firmy pożyczkowej. Do niebezpiecznych rozwiązań należą pożyczki prywatne.

Tak. Każdy kredyt, który weźmiemy w banku, jest widoczny w BIK.

Nie. Zdolność kredytowa jest wymagana, aby otrzymać kredyt w banku.

Maksymalne oprocentowanie kredytu gotówkowego wynosi, zgodnie z kodeksem cywilnym, 20,5%.

Nie. Są to dwa różne produkty, które posiadają całkowicie różne warunki kredytowania.

Tani kredyt gotówkowy to takie zobowiązanie, którego całkowita kwota do spłaty będzie jak najniższa. Klienci mogą zaciągnąć kredyt gotówkowy, który jest dosyć tani, np. w Santander Consumer Bank, Santander Bank Polska czy w Alior Bank. Warto przed wybraniem danego produktu przejrzeć porównywarki kredytów gotówkowych.

Tak. Jeżeli przygotujemy nasz budżet na dodatkowy wydatek, a sam kredyt weźmiemy w sprawdzonym banku to takie finansowanie jest jak najbardziej bezpieczne.

author
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Podobne artykuły

Kredyt samochodowy Żnin

Szukasz kredytu, który pomoże Ci kupić nowy samochód? Jeżeli tak, to bardzo dobrze trafiłeś. Poniżej znajdziesz spis ofert kredytów samochodowych, które są dostępne w Żninie. Maksymalna kwota pożyczki, to nawet 500 000 zł.

author
Patryk Byczek
20 grudnia 2017
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Promocja: „Powrót do szkoły z Decathlon” w Getin Banku

Getin Bank wystartował z bardzo prostą promocją skierowaną od młodych Klientów. Za otworzenie Konta Proste Zasady Junior można zgarnąć bon o wartości 50 złotych do sklepu Decathlon. Promocja trwa do 31 grudnia 2019 roku.

author
Patryk Byczek
22 sierpnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Od 5 listopada możemy złożyć wniosek o nowy paszport

Każdy, kto dnia wczorajszego złożył lub złoży wniosek o przyznanie paszportu, będzie mógł liczyć na wydanie dokumentu według nowego, jubileuszowego wzoru. Sprawdziliśmy, na czym polega owa zmiana w paszportach i czy wyrobienie nowego dokumentu będzie konieczne.

author
Halszka Gronek
06 listopada 2018
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Bank Spółdzielczy w Chłopicach sesje przychodzące i wychodzące

Chcesz sprawdzić, o której godzinie pieniądze dotrą na konto w Banku Spółdzielczym w Chłopicach ? A może chcesz wiedzieć, o jakiej porze przelew zostanie realnie wysłany z konta w tym banku? Sprawdź sesje przychodzące i wychodzące Elixir w Bank Spółdzielczym Chłopice.

author
Patryk Byczek
16 września 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Skutery elektryczne ING Banku Śląskiego

60 skuterów elektrycznych ING wyjechało dziś, to jest 22 sierpnia bieżącego roku, na warszawskie ulice. Partnerem kolejnej akcji banku jest firma Jeden Ślad, dzięki której Klienci mogą korzystać z sieci elektrycznych skuterów miejskich.

author
Patryk Byczek
22 sierpnia 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Bank Pekao w Mszczonowie

Bank Pekao jest jednym z największych banków detalicznych w Polsce. Jeden z jego oddziałów mieści się w Mszczonowie – sprawdzamy godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę placówki.

author
Patryk Byczek
25 lipca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj