Kategoria B umożliwi prowadzenie trójkołowych motocykli

Kategoria B umożliwi prowadzenie trójkołowych motocykli

author
Patryk Byczek
03 października 2018
Polski rząd wziął za cel ustawę o kierujących pojazdami, a pierwsze efekty działań już widać. Wszystkie kluby podjęły jednogłośną decyzję o tym, że kierowca posiadający prawo jazdy minimum trzy lata, będzie mógł kierować motocyklem trójkołowym.

Bogdan Rzońca z obozu Prawa i Sprawiedliwości podkreślał, że projekt ustawy skierowany jest, przede wszystkim, do osób niepełnosprawnych, którym egzamin na kategorię A mógłby sprawić nie lada trudności.


 

APROBATA KLUBÓW POSELSKICH

Wszystkie kluby poselskie zadeklarowały poparcie, odnosząc się do zmian. Ustawa ma wejść w życie w ciągu 30 dni, od momentu jej ogłoszenia.

Nowoczesna, a szczególnie Mirosław Suchoń uważa, że że projekt jest bardzo dobrym posunięciem, ponieważ mobilność osób niepełnosprawnych ulegnie ogromnej poprawie, dzięki czemu osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami o wiele łatwiej będę mogli, między innymi, szukać, czy dojeżdżać do pracy.

Zmiany w projekcie popiera także klub Kukiz’15, a sam Paweł Szramka uważa, że przepisy, które aktualnie obowiązują, wykluczają wiele osób niepełnosprawnych. Poseł dodał także, że nowe regulacje pozwolą osobą niepełnosprawnym na realizowanie swojej motocyklowej pasji.

Zmiany zostały ocenione przez przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości, Jerzego Paula. Nadchodzące regulacje porównał on do prawa obowiązującego w Stanach Zjednoczonych, gdzie trójkołowe motocykle prowadzone są przez inwalidów wojennych. Ponadto, projekt może poruszyć rynek motoryzacyjny, dzięki czemu popularność trójkołowców wzrośnie.

Polskie Stronnictwo Ludowe – Unii Europejskich Demokratów także popiera zaproponowane zmiany w ustawie. Członek PSL-UED, Kazimierz Kotowski powiedział, że projekt wychodzi naprzeciw oczekiwaniom znacznej grupie społeczeństwa.

Motocykle trójkołowe

Marek Chodkiewicz, wiceminister infrastruktury podał, że na chwile obecną zarejestrowanych jest w naszym kraju mniej więcej 600 motocykli trójkołowych. Jednakże dane nie stwierdzają, jaka część z tychże pojazdów to nieoryginalne, specjalnie złożone (a potrzeby kierującego) maszyny.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

ING Bank Śląski proponuje pożyczki gotówkowe bez prowizji
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
15 lutego 2021

ING Bank Śląski proponuje pożyczki gotówkowe bez prowizji

Santander Bank Polska w Dzierżoniowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
21 maja 2019

Santander Bank Polska w Dzierżoniowie

Kredyt konsolidacyjny Grudziądz
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
31 stycznia 2022

Kredyt konsolidacyjny Grudziądz

Wakacyjne rekordy PKP Intercity
Wpisy
author
Aneta Jankowska
27 września 2018

Wakacyjne rekordy PKP Intercity

Porównaj