Strona główna Wpisy Inne Kategoria B umożliwi prowadzenie trójkołowych motocykli

Kategoria B umożliwi prowadzenie trójkołowych motocykli

author
Patryk Byczek
03 października 2018
Polski rząd wziął za cel ustawę o kierujących pojazdami, a pierwsze efekty działań już widać. Wszystkie kluby podjęły jednogłośną decyzję o tym, że kierowca posiadający prawo jazdy minimum trzy lata, będzie mógł kierować motocyklem trójkołowym.

Bogdan Rzońca z obozu Prawa i Sprawiedliwości podkreślał, że projekt ustawy skierowany jest, przede wszystkim, do osób niepełnosprawnych, którym egzamin na kategorię A mógłby sprawić nie lada trudności.


 

APROBATA KLUBÓW POSELSKICH

Wszystkie kluby poselskie zadeklarowały poparcie, odnosząc się do zmian. Ustawa ma wejść w życie w ciągu 30 dni, od momentu jej ogłoszenia.

Nowoczesna, a szczególnie Mirosław Suchoń uważa, że że projekt jest bardzo dobrym posunięciem, ponieważ mobilność osób niepełnosprawnych ulegnie ogromnej poprawie, dzięki czemu osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami o wiele łatwiej będę mogli, między innymi, szukać, czy dojeżdżać do pracy.

Zmiany w projekcie popiera także klub Kukiz’15, a sam Paweł Szramka uważa, że przepisy, które aktualnie obowiązują, wykluczają wiele osób niepełnosprawnych. Poseł dodał także, że nowe regulacje pozwolą osobą niepełnosprawnym na realizowanie swojej motocyklowej pasji.

Zmiany zostały ocenione przez przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości, Jerzego Paula. Nadchodzące regulacje porównał on do prawa obowiązującego w Stanach Zjednoczonych, gdzie trójkołowe motocykle prowadzone są przez inwalidów wojennych. Ponadto, projekt może poruszyć rynek motoryzacyjny, dzięki czemu popularność trójkołowców wzrośnie.

Polskie Stronnictwo Ludowe – Unii Europejskich Demokratów także popiera zaproponowane zmiany w ustawie. Członek PSL-UED, Kazimierz Kotowski powiedział, że projekt wychodzi naprzeciw oczekiwaniom znacznej grupie społeczeństwa.

Motocykle trójkołowe

Marek Chodkiewicz, wiceminister infrastruktury podał, że na chwile obecną zarejestrowanych jest w naszym kraju mniej więcej 600 motocykli trójkołowych. Jednakże dane nie stwierdzają, jaka część z tychże pojazdów to nieoryginalne, specjalnie złożone (a potrzeby kierującego) maszyny.
 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Komornik Sądowy Edyta Kargul
Wpisy
author
m_szydlowski
11 listopada 2015

Komornik Sądowy Edyta Kargul

Jak działają płatności FingoPay ?
Wpisy Inne
author
Patryk Byczek
09 października 2017

Jak działają płatności FingoPay ?

Ile kosztuje wiza do Chin?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
21 maja 2019

Ile kosztuje wiza do Chin?

Alior Bank w Pieńsku
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
13 czerwca 2019

Alior Bank w Pieńsku

Pożyczki bez zaświadczeń Piła
Wpisy Inne
author
Dominika Sobieraj
21 kwietnia 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Piła

Protest listonoszy – kto doręczy przesyłki?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
03 lutego 2019

Protest listonoszy – kto doręczy przesyłki?