Fitbit Pay i Garmin Pay w Credit Agricole

Fitbit Pay i Garmin Pay w Credit Agricole

author
Alicja Uzarowicz
30 kwietnia 2020

Już od wtorku 28 kwietnia klienci banku Credit Agricole mogą korzystać z dwóch nowych metod mobilnych płatności. Z usług Fitbit Pay i Garmin Pay mogą skorzystać zarówno posiadacze kart wydanych przez Visa, jak i Mastercard. Na czym polegają nowe metody płatności?

Bank Credit Agricole postanowił przygotować dla swoich klientów dwie nowe mobilne metody płatności. Już od wtorku 28 kwietnia klienci spółki mogą korzystać z płatności Fitbit Pay oraz Garmin Pay. Dlaczego bank wdrożył nowe usługi właśnie teraz? Ta decyzja może mieć związek z obecną sytuację epidemiczną.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki na dowód – wypłata nawet w 15 minut

Każda bezgotówkowa metoda płatności skraca istotnie czas trwania zakupów. Co więcej, klient ani sprzedawca nie mają wówczas ze sobą ani z gotówką bezpośredniego kontaktu. O udostępnieniu dwóch nowych metod płatności spółka poinformowała na swojej stronie internetowej.

Obie z tych metod płatności umożliwiają dokonywanie bezstykowych transakcji płatniczych z wykorzystaniem zegarków wyposażonych w chipy NFC. W zależności od modelu i marki naszego smartwatcha, będzie posiadał on technologię płatności Fitbit bądź Garmin. Stąd banki najczęściej wdrażają te metody płatności jednocześnie.

Fitbit Pay i Garmin Pay od czwartku w Credit Agricole

Co więcej, by zrealizować transakcję z wykorzystaniem obu nowych mobilnych metod płatności, nie trzeba mieć przy sobie telefonu. Do dokonania płatności klient nie potrzebuje ponadto połączenia z Internetem. Płatności Fitbit Pay i Garmin Pay pozwalają na dokonanie transakcji dosłownie jednym ruchem ręki nad terminalem.

Sprawdź także: Credit Agricole kontakt infolinia

Jak już wcześniej wspomniano, to, czy klient skorzysta z Fitbit Pay bądź Garmin Pay zależy od technologii, w jaką wyposażony jest jego smartwatch. W przypadku Garmin Pay zegarki, jakie umożliwią płatności to modele Fenix 6, Venu, Vivomove 3, Vivoactive 4, Fenix 5 Plus, jak również niektóre modele Forerunner.

Najtańsze ze wskazanych wyżej zegarków kosztują około 700-800 złotych. Warto pamiętać, że tego rodzaju urządzenia posiadają wiele dodatkowych udogodnień, poza samą funkcją płatności. Co więcej, na wdrażanie obu tytułowych rozwiązań decyduje się większość polskich banków komercyjnych.

Czym różni się Fitbit Pay od Garmin Pay?

W przypadku drugiej nowej mobilnej metody płatności system Fitbit Pay jest bliźniaczy do Garmin Pay. Można ją uruchomić na modelach Charge 3 Special Edition, Ionic, Versa Special Edition oraz Versa 2. Także i ta metoda płatności jest już dostępna w kilku bankach komercyjnych oferujących usługi Polakom.

Uruchomienie usługi jest niezwykle proste. Należy pobrać odpowiednią aplikację ze sklepu Google Play oraz utworzyć w niej portfel. Po dodaniu do niej karty i nadaniu kodu PIN, należy powiązać aplikację z zegarkiem. Teraz wystarczy wpisać PIN przed pierwszą transakcją danego dnia i cieszyć się wygodnymi płatnościami.

Warto pamiętać, że także po ponownym założeniu zegarka lub po 24 godzinach konieczne będzie wpisanie ponownie kodu PIN. Pozwala to na zabezpieczenie naszego zegarka przed użyciem osób trzecich. W każdej chwili można również zakończyć powiązanie z zegarkiem, gdyby na przykład się zagubił.


Źródła:
https://www.credit-agricole.pl/o-banku/aktualnosci/2020/fitbit-pay-i-garmin-pay-juz-w-banku-credit-agricole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Ile zarabia hydrolog?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
27 grudnia 2019

Ile zarabia hydrolog?

Ile zapłacimy za ładowanie aut elektrycznych?
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
20 marca 2018

Ile zapłacimy za ładowanie aut elektrycznych?

Technologia 5G w bankowości
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
24 grudnia 2019

Technologia 5G w bankowości

Kredyt samochodowy Tomaszów Mazowiecki
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
15 listopada 2017

Kredyt samochodowy Tomaszów Mazowiecki

Ile osób korzysta z bankowości przez Internet?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
03 października 2019

Ile osób korzysta z bankowości przez Internet?

Vivus rozkłada 2000 zł na raty
Wpisy
autor wpisu
Pawel-Zdunski
08 lutego 2016

Vivus rozkłada 2000 zł na raty

Porównaj