Credit Agricole z przelewami BLIK na telefon

Credit Agricole z przelewami BLIK na telefon

author
Patryk Byczek
18 marca 2019

Credit Agricole poinformował swoich Klientów w oficjalnym komunikacie o fakcie dodania usługi przelewów BLIK na numer telefonu. Dzięki wprowadzonemu rozwiązaniu Użytkownicy aplikacji CA24 mogą w najszybszy sposób przelewać pieniądze do Klientów siedmiu innych banków.

W związku z tym, że przelewy BLIK na telefon stają się coraz bardziej popularne, banki decydują się wprowadzać to rozwiązanie do swoich bankowości mobilnych. Największymi atutami tegoż sposobu przelewania pieniędzy jest to, że nadawca nie musi znać numeru rachunku odbiorcy – wystarczy jedynie numer telefonu.

W ubiegłym roku użytkownicy BLIKA zrealizowali ponad 5 milionów takich transakcji, obecnie obserwujemy masową adopcję rozwiązania przez użytkowników aplikacji bankowych. Jesteśmy przekonani, że klienci Credit Agricole docenią szybkość i wygodę tego innowacyjnego rozwiązania” – mówił prezes Polskiego Standardu Płatności, Dariusz Mazurkiewicz.

Przelew BLIK na numer telefonu

Użytkownicy bankowych aplikacji mobilnych chcący korzystać z przelewów BLIK na telefon muszą powiązać swój numer telefonu komórkowego z kontem w banku. W prosty sposób można tego dokonać z poziomu aplikacji bankowej. Informacja z dokonanej operacji automatycznie trafia do systemu BLIK, dzięki czemu podczas wykonywania przelewu na dany numer telefonu bank nadawcy w prosty sposób może sprawdzić, czy numer odbiorcy przelewu jest przypisany do jakiegokolwiek rachunku bankowego. Najważniejsze w przelewach na telefon jest to, że przelewy docierają w zaledwie kilka/kilkanaście sekund. Dodatkowo nie ma znaczenia w jakich bankach konta posiadają zarówno nadawca, jak i odbiorca przelewu.

Jak wykonać przelew BLIK na telefon w bankowości CA24:

1. Uruchom aplikację CA24 Mobile i wybierz opcję BLIK.
2. Wybierz „Przelew na telefon BLIK”.
3. Z listy odbiorców wybierz kontakt, przy którym widnieje logo BLIK lub ręcznie wpisz numer telefonu odbiorcy.
4. Zatwierdź transakcję mobilnym kodem PIN.

Banki z przelewami BLIK na telefon

Przelewy na telefon BLIK na chwilę obecną umożliwia siedem banków działających w Polsce:

– Alior Banku,
– Banku Millennium,
Credit Agricole,
– ING Banku Śląskim,
– mBank,
– PKO Banku Polskim,
– Santander Banku.

W roku ubiegłym Polacy zrealizowali ponad 91 000 000 transakcji BLIKiem. Oznacza to prawie trzykrotny wzrost transakcji względem roku poprzedniego. Łączna wartość dokonanych w ubiegłym roku transakcji wyniosła ponad 12 000 000 000 złotych. Jeszcze w 2017 roku było to zaledwie 4 500 000 000 złotych. Polacy w 2018 roku:

nieco ponad 66 200 000 razy płacili BLIKiem w Internecie,
około 14 600 000 razy wypłacali i wpłacali BLIKiem pieniądze w bankomatach i wpłatomatach,
5 180 000 razy zlecali przelew BLIKi na telefon,
5 040 000 razy płacili BLIKiem w terminalach płatniczych.

Credit Agricole

Credit Agricole wchodzi w skład dziesięciu najpotężniejszych grup finansowych na świecie. Ponadto uważana jest za europejskiego lidera w dziedzinie zarządzania aktywami oraz współpracy banku z firmą ubezpieczeniową (bancassurance). Instytucji zaufało ponad 52 000 000 Klientów na całym świecie. Credit Agricole od ponad 120 lat nie zmienia kierunku swojego działania. Przez cały ten okres grupa skupia się przede wszystkim na Kliencie oraz wspieraniu społeczności lokalnych.

W naszym kraju bank działa i wspiera Polaków od 2011 roku. Aktualnym prezesem CA jest Piotr Kwiatkowski, a stanowisko pierwszego wiceprezesa zajmuje obecnie Olivier Constantin. Poza prezesem, w zarządzie zasiada jeszcze sześciu innych członków. Pod koniec koniec trzeciego kwartału 2018 roku liczba otwartych Kont dla Ciebie przekroczyła 100 000.


Źródło:

Credit Agricole
alebank.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Biuro paszportowe w Środzie Wielkopolskiej
Biura paszportowe
author
Aleksandra Gościnna
14 lipca 2022

Biuro paszportowe w Środzie Wielkopolskiej

Pożyczka na oświadczenie w Banku Pocztowym
Wpisy
autor wpisu
Pawel-Zdunski
17 listopada 2015

Pożyczka na oświadczenie w Banku Pocztowym

Santander Bank Polska w Sokółce
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
25 czerwca 2019

Santander Bank Polska w Sokółce

Firmy pożyczkowe chcą wiedzieć więcej o Klientach
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
28 października 2013

Firmy pożyczkowe chcą wiedzieć więcej o Klientach

Credit Agricole w Krapkowicach
Oddziały
author
Patryk Byczek
22 lipca 2019

Credit Agricole w Krapkowicach

Porównaj