Konkurs plastyczny Poczty Polskiej i BOŚ
Trzecia edycja konkursu plastycznego „Przywróćmy tradycyjne sady” organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska i Pocztę Polską już wystartowała. Chętnie do wzięcia udziału mogą się zapisywać do 19 marca 2019 roku.
Konkurs dotyka tematyki ratowania starych gatunków drzew owocowych, czego konsekwencją może być różnorodność biologiczna polskiej przyrody.
Zgłoszenia do konkursu
Na oficjalnej stronie konkursu podano, że zgłoszenia do konkursu przyjmowane są wyłącznie do 19 marca 2019 roku. Rejestrować się mogą wszystkie domu kultury oraz szkoły, które posiadają wyznaczonego koordynatora. Głównym celem konkursu jest przygotowanie okolicznościowego znaczka pocztowego.
Koordynator powinien zorganizować konkurs na terenie placówki, która zgłosiła swój udział. Ponadto koordynator musi zaznajomić młodzież z historią znaczka pocztowego oraz rolą, którą obecnie odgrywa. Młodzież musi również poznać tematykę odnoszącą się stricte do tradycyjnych sadów oraz powiększania różnorodności biologicznej.
Pierwszym etapem jest konkurs wewnętrzny, który wytypuje trzy najlepsze prace przygotowane na terenie danej placówki. Następnie ich skany należy przesłać do Fundacji Banku Ochrony Środowiska za pomocą dedykowanej platformy konkursowej. Ostatecznym terminem zgłaszania prac jest 14 maja 2019 roku.
Adresatami konkursu są:
– klasy 4-8 szkół podstawowych, szkoły gimnazjalne oraz średnie,
– młodzież w wieku od 10 do 19 lat,
– domy kultury,
– opiekunowie lub nauczyciele, którzy wcielą się w rolę Koordynatorów konkursu.
Prace konkursowe
Prace plastyczne mają przedstawiać ilustrację o wymiarach 25 centymetrów na 18,5 centymetra ściśle związaną z hasłem „Przywróćmy tradycyjne sady”. Obrazek ma przedstawiać przede wszystkim sady, w których uprawia się stare odmiany drzew owocowych. „Myśląc o tradycyjnych sadach należy zwrócić przede wszystkim uwagę na: cechy drzew starych odmian (jabłoni, grusz, śliw, czereśni, wiśni, brzoskwiń), naturalne metody uprawy, wprowadzanie roślin towarzyszących, sojuszników, sposoby walki z szkodnikami i chorobami” – podano na stronie konkursu.
Pracę należy przygotować własnoręcznie dowolną techniką, z wyłączeniem przestrzennej. Oznacza to, że na kartce A4 w orientacji pionowej można użyć na przykład farb, ołówków, kredek, mazaków, czy pisaków.
Warto wiedzieć, że na stronie konkursu w zakładce Pomoc dostępny jest szablon pracy oraz wszelkie potrzebne informacje potrzebne do jej stworzenia.
źródło grafiki: oczamimlodych.pl
Nagrody w konkursie
Komisja oceniająca przejrzy wszystkie przesłane prace i wybierze trzy z nich, które otrzymają nagrody główne oraz 10 z nich, które zostaną wyróżnione.
Nagrody główne:
– wydanie jesienią trzech znaczków pocztowych w formie arkusika trzyznaczkowego w nakładzie wynoszącym 100 000 sztuk,
– nagrody rzeczone o wartości 1000 złotych dla każdego zwycięskiego projektu.
Wyróżnienia:
– nagrody rzeczone o łącznej wartości 7000 złotych przyznawane uczestnikom konkursu i Koordynatorom Placówek.
Dodatkowo warto wspomnieć, że imiona i nazwiska laureatów konkursu znajdą się na znaczkach wydanych przez Pocztę Polską.
Poczta Polska
Poczta Polska jest od 2009 roku jednoosobową spółką Skarbu Państwa, świadcząca różne usługi. W placówkach odbierzemy i nadamy przesyłki pocztowe, podejmiemy i odbierzemy pożyczki na czek GIRO, założymy konto bankowe, skorzystamy z ubezpieczenia. Poczta Polska, można powiedzieć, jest obecnie instytucją wielobranżową. Aktualnie w Polsce funkcjonuje blisko 7500 placówek i połączonych z PP punktów. Według statystyk, z usług PP korzysta ponad 90% Polaków. Na Poczcie Polskiej można wypłacić pożyczki na czek GIRO.
Bank Ochrony Środowiska
Bank Ochrony Środowiska jest bankiem komercyjnym działającym od 1991 roku. W 1997 roku akcję instytucji notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W swojej działalności bank wspiera Klientów korporacyjnych, których przedsięwzięcia są ściśle związane z ochroną środowiska. Dla Klientów indywidualnych instytucja tworzy coraz to nowsze i bardziej innowacyjne produkty bankowe, do których dołącza tak zwane „zielone korzyści”. Te pozwalają wypracować zysk dla ich osobistych finansów. Prezesem zarządu BOŚ Banku jest Bogusław Białowąs.
Dodaj komentarz