logo-ratka

Ratka – opinie

Ocena klientów

4,4

Na podstawie 681 opinii

Oceń usługi:

Pozytywne opinie

578 osoby

Negatywne opinie

103 osoby

Ratka to coraz popularniejsza na naszym rynku pozabankowym firma pożyczkowa, która zajmuje się udzielaniem pożyczek na dowód. Dzięki produktom Ratki Klienci mogą zaciągnąć zobowiązanie na kwotę nawet 150 000 zł z okresem spłaty wynoszącym 120 miesięcy.

Ratka - dlaczego warto?

Produkty Ratki zbierają coraz więcej pozytywnych opinii. Jako największą zaletę Klienci wskazują pierwszą pożyczkę do kwoty 150 000 zł. Oznacza to, że firma pożyczkowa nie dzieli Klientów na nowych i stałych. 

Sprawdź pozostałe zalety pożyczki w Ratce.

 • wysoka kwota kredytu - do 150 000 zł
 • okres spłaty wynosi nawet 120 miesięcy
 • maksymalny wiek pożyczkobiorcy to 80 lat
 • weryfikacja Klienta bez przelewu
 • zasilenie konta bankowego lub wypłata poprzez czek GIRO
 • możliwość posiadania dwóch aktywnych pożyczek
 • łatwy kontakt z biurem obsługi Klienta
 • nie trzeba udowadniać źródła dochodu
 • szybkie odpowiedzi na pytania wysłane na adres poczty elektronicznej

Ratka - dlaczego nie warto?

Oczywiście poza wieloma pozytywnymi opiniami, które zostawiają zadowoleni Klienci, pojawiają się także te negatywne.

Sprawdź co nie podoba się Klientom w produktach firmy Ratka.

 • minimalny wiek pożyczkobiorcy to 20 lat
 • wysokie odsetki w przypadku nieterminowości
 • weryfikacja w bazach dłużników

Wymagania

 • ważny dowód osobisty

 • polskie obywatelstwo

 • zameldowanie w Polsce

 • telefon komórkowy

 • adres e-mail

 • konto w banku

 • stałe dochody

 • zdolność kredytowa

Dane o firmie Ratka – opinie

logo-ratka
 • Nazwa firmy:

  Ratka.pl

 • Adres:

  ul. Aleje Jerozolimskie 123A, 02-017 Warszawa

 • Numer krs:

  0000577778

 • Numer NIP:

  5223040140

 • Numer REGON:

  362678227

 • Infolinia:

  611 100 420

 • E-mail:

  [email protected]

Ratka - dane podstawowe

ul. Aleje Jerozolimskie 123A

02-017 Warszawa

Ratka - najważniejsze informacje o pożyczce

Ratka.pl – oferta

Firma Ratka.pl zajmuje się pośredniczeniem w udzielaniu pożyczek ratalnych i kredytów przez Internet. To od nas zależy, jakie oferty pożyczkowe firma nam zaproponuje. Firma nie pobiera od klientów żadnych opłat za pośredniczenie w udzieleniu finansowania. My składamy wniosek, a konkretne oferty przygotowywane są na nasz numer PESEL. W Ratka minimalna kwota pożyczki wynosi 100 zł a maksymalna może wynosić nawet 150 000 zł. Przyznanie pożyczki zależy w głównej mierze od zdolności kredytowej Klienta.

Kwota pożyczki i okres spłaty w Ratka.pl

Pożyczkę w Ratce możemy wziąć już w kwocie zaledwie 500 zł. Maksymalna kwota przypomina natomiast raczej kwoty dostępne przy kredytach online. Możemy pożyczyć bowiem aż 150 000 zł. Okres spłaty również ma bardzo dużą rozpiętość. Pożyczkę w Ratce możemy bowiem potraktować jak typową chwilówkę i spłacić pożyczkę ją w ciągu miesiąca (1 rata). Maksymalnie okres spłaty może wynosić nawet 120 miesięcy (10 lat). Spłata pożyczki musi przebiegać terminowo. Termin spłaty pożyczki jest zawarty w umówię pożyczkowej.

Niestety kwotę i okres spłaty musimy na stronie Ratka.pl wprowadzić ręcznie. Nie ma typowego kalkulatora pożyczkowego z suwakami, dostępnego na wielu innych stronach pożyczkowych. Możemy także skorzystać z opcji plusa i minusa, ale kwota zwiększa i zmniejsza się przy jednym kliknięciu jedynie o 100 zł, więc zmiana kwoty o kilka tysięcy będzie wymagała od nas kilkudziesięciu kliknięć. W firmie Ratka kwota pożyczki ostatecznie przyznanej zależy oczywiście od pożyczkodawcy.

Pożyczka ratalna w Ratka.pl krok po kroku

Wnioskowanie o pożyczkę w firmie Ratka.pl rozpoczyna się od zadeklarowania oczekiwanej kwoty pożyczki oraz okresu spłaty. Następnie klikamy w banner “wnioskuj”. Wtedy otwiera się dodatkowe okno, w którym musimy wprowadzić swoje dane kontaktowe (adres e-mail i numer telefonu) oraz numer PESEL. Trzeba dołożyć wszelkich starań, by PESEL był zapisany poprawnie.

Numer telefonu również musi być poprawny, ponieważ to na ten numer otrzymamy SMS z kodem potwierdzającym rejestrację w serwisie. Na adres e-mail otrzymamy natomiast wszystkie dokumenty związane z zaciągniętą pożyczką lub kredytem. Przed przejściem do formularza pożyczkowego musimy także zaakceptować wszystkie konieczne zgody.

Następnie zostaniemy przeniesieni do formularza, w którym należy uzupełnić swoje dane. Jest to konieczne do zawnioskowania o pożyczkę w Ratka.pl. W formularzu musimy podać kraj swojego urodzenia, imię i nazwisko. Trzeba także wskazać wykształcenie (tu wybieramy spośród następujących opcji: podstawowe, zawodowe, średnie, licencjat, magisterskie, inżynierskie, magister inżynier, doktoranckie, profesura, brak).

W formularzu musimy również wskazać nasz stan cywilny. Wybiera się go z rozwijanej listy, na której widnieją następujące opcje: panna/kawaler, zamężna/żonaty, wdowa/wdowiec, rozwiedziona/rozwiedziony, w separacji, zamężna/żonaty z rozdzielnością, związek nieformalny.

Ponadto wniosek wymaga od nas podania źródła dochodu i zatrudnienia. Wiele osób ucieszy jednak fakt, że firma nie wymaga przedstawienia dokumentów z pracy potwierdzających zarobki. Można więc powiedzieć, że jest to pożyczka bez zaświadczeń. Wśród opcji zatrudnienia do wybrania jest także “bezrobotny“, więc osoby nie posiadające żadnego zatrudnienia również mogą zawnioskować o pożyczkę w Ratka.pl. Po przyznaniu pożyczki następuje podpisanie umowy z firmą, która udziela pożyczek. Staranie się o pożyczkę zbytnio nie różni się między instytucjami pożyczkowymi – wszędzie wygląda to raczej podobnie.

Termin spłaty – możliwość przedłużenia

Ratka.pl daje swoim Klientom możliwość wydłużenia terminu spłaty zobowiązania. O szczegółach najszybciej dowiemy się dzwoniąc na infolinię pożyczkodawcy. Pamiętajmy jednak, że przedłużenie spłaty pożyczki może wiązać się z naliczeniem dodatkowych, często niemałych, opłat. Warto więc przemyśleć taką decyzję. Warto również wiedzieć, że w sytuacji, gdy mamy kłopot ze spłaceniem swojej pożyczki w terminie, warto skontaktować się z infolinią Ratki, aby wspólnie z konsultantem czy doradcą znaleźć najlepsze możliwe wyjście dla obu stron. Najgorszy jest oczywiście brak spłaty lub opóźnienia w spłacie, ponieważ wtedy także czekać na nas mogą dodatkowe koszty pożyczki.

Późniejsze konsekwencje są o wiele bardziej poważne – windykacja czy nawet zasądzenie komornika sądowego do ściągnięcia z nas długu. Działań nie podejmie firma Ratka, ponieważ ta jest wyłącznie pośrednikiem pożyczkowym. Wszelkie kroki względem nas podejmie firma, która finalnie udzieliła nam pożyczki.

Ratka – kontakt, infolinia

Firma Ratka oferuje swoim Klientom dwa kanały kontaktu – infolinia oraz poczta elektroniczna. Dane kontaktowe firmy Ratka.pl podajemy poniżej:

Z jakąkolwiek sprawą najlepiej najpierw zadzwonić na infolinię. Czas oczekiwania zależy oczywiście od pory dnia, ale mamy pewność, że nasza sprawa najprawdopodobniej zostanie załatwiona od razu.

Czy Ratka.pl sprawdza bazy?

Firma Ratka.pl sprawdza potencjalnych Klientów tylko w bazach Biura Informacji Gospodarczej, a zatem w:

 • BIG InfoMonitor,
 • ERIF,
 • KRD.

W innych bazach dłużników firma swoich Klientów nie sprawdza. Pamiętajmy jednak, że jeżeli firma oszacuje zbyt wysoki poziom ryzyka niespłacenia pożyczki w terminie stwierdzonego na podstawie informacji zebranych w procesie rozpatrywania wniosku, pożyczka może nie zostać nam przyznana. Ratka sprawdza Klientów na rzecz odpowiedzialnych kredytów i kredytobiorców, ponieważ firma wychodzi z założenia, że najlepiej jest pożyczać rzetelnym Klientom.

Weryfikacja tożsamości w firmie Ratka.pl

Większość firm udzielających pożyczki ratalne oferuje weryfikację tożsamości poprzez przelew weryfikacyjny. Ta firma udziela natomiast pożyczek bez przelewów weryfikacyjnych.Tutaj weryfikacji tożsamości przeprowadzana jest w zupełnie inny sposób.

Potwierdzenie tożsamości następuje poprzez wizytę kuriera w miejscu wskazanym przez Klienta. Kurier w dogodnym dla nas czasie dostarczy nam do podpisu dokumenty i jednocześnie potwierdzi zgodność danych wskazanych we wniosku z danymi z naszego dowodu osobistego. Poprzez takie rozwiązanie firma chce zmniejszyć ryzyko wyłudzenia pożyczki lub kradzieży danych osobowych. Biorąc kolejną pożyczkę w tej samej firmie, czasami ponowna weryfikacja nie jest wymagana.

Wypłata nie tylko przelewem na konto

Firma Ratka oferuje Klientom więcej sposobów wypłat pieniędzy, aniżeli wyłącznie przelew na konto. Pożyczkobiorcy mają do dyspozycji, oprócz przelewu tradycyjnego:

wypłatę na czek GIRO – to rozwiązanie pozwala otrzymać pieniądze bez posiadania konta w banku. Klient odbiera pieniądze w wybranej placówce pocztowej, wcześniej podając pracownikowi kod z wiadomości SMS. Taka wypłata niestety kosztuje 13 złotych.

przelew ekspresowy BlueCash – to rozwiązanie pozwoli na otrzymanie środków w ciągu 3 godzin, licząc od momentu podpisania umowy z firmą pożyczkową. Ta usługa też jest płatna – 3 złote.

Ile pożyczek jednocześnie?

Ten pożyczkodawca pozwala na wzięcie drugiej pożyczki w momencie, gdy pierwsza pożyczka jest spłacona przynajmniej w połowie. Klient może mieć zatem więcej niż jedną aktywną pożyczkę. Warto jednak, przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu drugiego finansowania, przemyśleć dokładnie swój budżet, aby nie stać się ofiarą tzw. spirali zadłużenia, która może przynieść naprawdę sporo kłopotów.

Nazwa firmy:Ratka.pl
Rodzaj produktu:pożyczka na raty
Kwota pożyczki:500 - 150 000 zł
Spłata:1 - 120 miesięcy
Darmowa pierwsza pożyczka:nie
Wniosek online:tak
Sposób wypłaty:przelew
Kiedy otrzymam:nawet w 1 dzień
RRSO: 17,26%

Ratka - pytania i odpowiedzi

Ratka to serwis internetowy udostępniający kredyty i pożyczki na raty. Serwis ten jest bardzo pozytywnie oceniany w wielu rankingach.

Firma nie sprawdza rejestru BIK. Sprawdza natomiast Klientów w bazach dłużników BIG (Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor, ERIF lub KRD).

Nie, Ratka.pl zwykle nie dzwoni do pracodawcy i nie kontaktuje się też w żaden inny sposób.

W firmie Ratka możemy wziąć pożyczkę w kwocie od 500 zł do 150 000 zł. Raty pożyczki rosną wraz z kwotą pożyczki.

Okres spłaty w firmie Ratka.pl może wynosić maksymalnie nawet 120 miesięcy (czyli 10 lat).

Tak, firma chwali się, że jej pożyczki cechują się wysoką przyznawalnością. Aż 80% wniosków rozpatrywanych jest pozytywnie.

Zostaw swoją opinię o Ratce

Pomóż innym w podjęciu decyzji i daj znać, czy jesteś zadowolony z usług Ratki, czy też nie. Wystarczy, że klikniesz kciuk w dół lub w górę – głosy zliczają się na bieżąco.

Swoim doświadczeniem z usługami Ratki możesz podzielić się również w komentarzu. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Anon
Anon
2023-07-07 14:11:22

Nie polecam

ANna
ANna
2023-03-13 16:36:48

.

Porównaj