Samoobsługowe sklepy Carrefour będą otwarte w niedziele

Samoobsługowe sklepy Carrefour będą otwarte w niedziele

author
Dominika Sobieraj
05 grudnia 2019

Carrefour otwiera nowe samoobsługowe placówki, które ominą zakaz handlu i będą czynne we wszystkie niedziele. W sklepie będzie zarówno oferta food-to-go (znana z typowych automatów), jak i produkty wymagające przechowywania w lodówce. W samoobsłudze dostępne będą również karmy dla zwierząt i artykuły higieniczne.

Niedziele bez handlu jeszcze teraz nie doskwierają nam w tak dużym stopniu, jak zaczną doskwierać od stycznia 2020 roku. Jest to bowiem pierwszy rok, w którym niedziel z otwartymi sklepami będzie zaledwie 7 w całym roku (już łącznie z niedzielami świątecznymi).

W małych sklepach Carrefour zrobimy zakupy w niedzielę

Do grona sklepów otwartych w każdą niedzielę dołącza Carrefour, który rozpoczyna otwieranie innowacyjnych sklepów samoobsługowych w Polsce. Ich funkcjonowanie w niedziele objęte zakazem handlu będzie w pełni legalne, ponieważ do obsługi sklepu nie będzie zatrudniony żaden pracownik – formuła sklepu przypomina raczej automat z jedzeniem, tylko w dużo większym rozmiarze.

Sklep ma niewielki rozmiar, więc z powodzeniem będzie mógł być lokalizowanych nawet na niewielkich osiedlach. Zaopatrzenie (w razie braków) placówce samoobsługowej będzie zapewniał najbliższy sklep pełnoformatowy (“duże” Carrefoury nie będą jednak nadal czynne w niedziele).

Co kupimy w samoobsługowym Carrefourze?

W samoobsługowych sklepach Carrefour będziemy mogli kupić dużo więcej niż w zwykłym automacie z jedzeniem. Będą to na przykład artykuły świeże:

 • pakowane owoce,
 • pomidory,
 • sałata,

a także pieczywo i masło, czyli podstawowe produkty, z których będziemy mogli przyrządzić śniadanie. W sklepach samoobsługowych sieci Carrefour będą także produkty przechowywane w lodówkach:

 • wędliny,
 • nabiał,
 • ryby,
 • dania gotowe.

W sklepiku znajdą się również inne towary pierwszej potrzeby:

 • herbata,
 • kawa,
 • olej,
 • cukier,
 • ryż,
 • mąka,
 • przyprawy.

Samoobsługowe Carrefoury będą także sprzedawały produkty ekologiczne, takie jak: mleko, hummus, komosa ryżowa. Powodem wprowadzenia takich produktów jest ambicja sieci do demokratyzowania biożywności.

Poza tym w ofercie znajdą się oczywiście produkty ze standardowej oferty food-to-go, np.: napoje, słodycze i gotowe kanapki. W sklepikach samoobsługowych zaopatrzymy się również w podstawowe artykuły higieniczne, a także w karmę dla psa i kota.

Samoobsługowy sklep Carrefour – metody płatności

Ze względu na to, że sklep będzie obsługiwała innowacyjna maszyna, dostępne będą wyłącznie wirtualne formy płatności. Zapłacimy zatem:

 • kartą płatniczą,
 • telefonem lub zegarkiem za pomocą Google Pay lub Apple Pay,
 • kodem BLIK wygenerowanym z aplikacji bankowej.

Wszystkie artykuły będą podawane przez wysięgnik maszynowy. “Maszyny vendingowe są dopasowane do charakteru produktów, podawanych klientom za pomocą wind, gwarantując bezpieczeństwo artykułów nawet tak delikatnych jak jajka” – informuje Carrefour.

Dodatkowe udogodnienia w sklepach samoobsługowych Carrefour

W sklepach samoobsługowych zlokalizowany jest także automat z kawą, którą można kupić na miejscu. Dla Klientów będą także wydzielane osobne miejsca parkingowe.

Od kilku lat intensywnie wdrażamy naszą strategię omnikanałową, by zapewnić klientom możliwość dokonywania zakupów w preferowany sposób oraz doświadczenia zakupowe na najwyższym poziomie. Carrefour kontynuuje swoje innowacyjne podejście do handlu. Sklep Carrefour Express samoobsługowy jest już trzecim nowym formatem uruchomionym w tym roku w Polsce, po Carrefour BIO oraz Supeco.

Przykładem innych rozwiązań, które odpowiadają na wyzwania współczesnego handlu, jest dynamiczny rozwój naszego e-commerce oraz digitalowy hipermarket w CH Atrium Promenada, który stał się ikoną nowoczesnego retailu. Mamy nadzieję, że również nowy format spotka się z uznaniem klientów, a także będzie źródłem inspiracji dla całej branży – wskazuje cytowany w oficjalnym komunikacie Christophe Rabatel, prezes Carrefour Polska.

Samoobsługowe Carrefoury – lista sklepów

Pierwszy sklep zlokalizowany jest w Warszawie przy ulicy Światowida 18. Póki co sieć nie zdradza, gdzie będą postawione kolejne sklepy samoobsługowe.


Źródło:

https://media.carrefour.pl/pr/carrefour-otwiera-w-warszawie-innowacyjny-sklep-samoobslugowy-w-formacie-convenience/474640

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Dobre wyniki sprzedaży kredytów we wrześniu 2019
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
01 listopada 2019

Dobre wyniki sprzedaży kredytów we wrześniu 2019

Kredyt konsolidacyjny Szprotawa
Kredyty miasta
author
Dorota Cholewicka
14 stycznia 2021

Kredyt konsolidacyjny Szprotawa

Alior Bank w Raciborzu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
23 czerwca 2019

Alior Bank w Raciborzu

Umowę z mLeasing podpiszesz przez Skype
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
30 marca 2020

Umowę z mLeasing podpiszesz przez Skype

Kredyt konsolidacyjny Piastów
Kredyty miasta
author
Dorota Cholewicka
17 stycznia 2021

Kredyt konsolidacyjny Piastów

Porównaj