Santander Consumer Bank partnerem Biegu po Nowe Życie

Santander Consumer Bank partnerem Biegu po Nowe Życie

author
Dominika Sobieraj
03 września 2019

Po raz szósty w naszej stolicy odbędzie się wydarzenie, które będzie promowało polską transplantologię. Sponsorem piętnastej edycji Biegu po Nowe Życie jest Santander Consumer Bank.

Tegoroczna edycja Biegu po Nowe Życie odbędzie się po raz pierwszy w Wilanowie. Wydarzenie odbędzie się 7 września na terenie Pałacu Króla Jana. Jubileuszowa, bo piętnasta edycja wydarzenia, rozpocznie się w południe.

W poprzednich latach wydarzenie odbywało się w innych kultowych lokalizacjach Warszawy, między innymi w:

  1. Pałacu Kultury i Nauki,
  2. Parku Świętokrzyskim,
  3. Łazienkach Królewskich.

Na biegu od lat już spotykają się “osoby po przeszczepieniu, sławy polskiej medycyny transplantacyjnej oraz przyjaciele Biegu po Nowe Życie – osoby znane ekranów telewizyjnych, planów filmowych, desek teatralnych, scen muzycznych  i kabaretowych, aren sportowych, i mediów”.

“Naszym marzeniem jest, by warszawski Bieg po Nowe Życie odbywał się w najważniejszych miejscach stolicy. I to marzenie staramy się realizować” – wskazuje cytowany w komunikacie bankowym Arkadiusz Pilarz, dyrektor wydarzenia.

Gospodarzem tegorocznej edycji biegu jest dzielnica Wilanów. Zastępca dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, Artur Buczyński, wskazuje:

“Jesteśmy dumni, że Bieg po Nowe Życie odbędzie się właśnie tutaj, w królewskiej dzielnicy. My bardzo chętnie przyłączamy się do działań, które mają za zadanie uświadomić społeczeństwu jak ważną dziedziną jest transplantologia. Ponadto tegoroczny 15. Bieg po Nowe Życie doskonale wpisze się również w duże święto naszej dzielnicy, Dni Wilanowa“.

Santander Consumer Bank jest partnerem wydarzenia już od dziesięciu lat. “Nasza pięcioletnia współpraca to dla nas powód do dumy, gdyż od lat możemy wspierać tak niezwykłe wydarzenie jak Bieg po Nowe Życie.

To partnerstwo doskonale wpisuje się w nasze działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Dzięki temu wspólnie nie tylko wspieramy Polaków w dbaniu o ich zdrowie, ale także zachęcamy ich do rozmów z bliskimi na temat idei dzielenia się drugim życiem oraz podpisywania świadectw woli ze zgodą na przeszczepienie” – wskazuje Piotr Żabski, Wiceprezes Zarządu Santander Consumer Banku.

Trasa biegu prowadzi przez piękne alejki zespołu pałacowo-parkowego Wilanowa. Wśród gości znajdą się sławy od lat wspierające polską transplantologię. Jak wskazuje Santander Cosnumer Bank, w Warszawie pojawią się między innymi: “Przemysław Saleta, Kamila Kamińska, Szymon Piotr Warszawski, Rafał Cieszyński, Andrzej Młynarczyk, Cezary Trybański, Jacek Kopczyński, Jarosław Boberek, Łukasz Kadziewicz, Jarosław Jakimowicz, Szymon Wydra, Michał Mikołajczak, Marcin Mroczek, Michał Olszański, Rafał Zawierucha, Tomasz Barański, Urszula Dębska, Agnieszka Rylik, Marek Plawgo czy Olga Kalicka”.

“Dzięki zaangażowaniu znanych postaci oraz mediów ten przekaz dociera także do osób zdrowych. To jeden z najważniejszych celów biegu. Organizatorom zależy na tym, by obalać mity dotyczące przeszczepów, uświadamiać ludziom, jak ważne są świadectwa woli i czym tak naprawdę jest transplantacja.

To metoda leczenia, która wymaga pomocy potencjalnych dawców. Niezależnie od tego, czy mowa o przeszczepach rodzinnych czy transplantacjach dla niespokrewnionych osób. W obu przypadkach niezbędna jest jedna podstawowa rzecz: świadomy dawca” – wskazano w komunikacie Santander Consumer Banku.

Wydarzeniu towarzyszyć będą także różne atrakcje. W specjalnym namiocie Biegu po Nowe Życie będzie można natomiast porozmawiać z osobami po przeszczepieniu, a także otrzymać Świadectwo Woli, czyli plastikową kartę, która jest indywidualną zgodą na to, by na wypadek nagłej śmierci służby ratunkowe mogły pobrać nasze narządy do przeszczepu.


Źródło:

https://www.santanderconsumer.pl/serwis-prasowy/aktualnosci/santander-consumer-bank-partnerem-15-biegu-po-nowe-zycie,246,1.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Nowy prezes PZU
Wpisy
author
Aneta Jankowska
24 kwietnia 2017

Nowy prezes PZU

Praca na czarno a komornik
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
11 lutego 2019

Praca na czarno a komornik

Alior Bank w Radzyniu Podlaskim
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
06 czerwca 2019

Alior Bank w Radzyniu Podlaskim

Credit Agricole w Świeciu
Oddziały
author
Patryk Byczek
06 sierpnia 2019

Credit Agricole w Świeciu

Instytucje na straży etyki rynku konsumenckiego
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
03 grudnia 2019

Instytucje na straży etyki rynku konsumenckiego

Porównaj