SuperGrosz – opinie

Ocena klientów

3,1

Na podstawie 97 opinii

Oceń usługi:

Pozytywne opinie

51 osoby

Negatywne opinie

46 osoby

SuperGrosz – najważniejsze informacje

SuperGrosz to firma pożyczkowa, która oferuje swoich Klientom pożyczki online na raty w kwocie do 15 000 zł. Okres spłaty takiego zobowiązania to nawet 50 miesięcy. Sprawdź produkty, które posiada w swojej ofercie SuperGrosz oraz jak w kilku prostych krokach wziąć pożyczkę.

Dane o firmie SuperGrosz – opinie

 • Nazwa firmy:

  Aiqlabs Sp. z o.o.

 • Adres:

  ul. Inflancka 11/27, 00-189 Warszawa

 • Kapitał zakładowy:

  300 000 zł

 • Numer KRS:

  0000551150

 • Numer NIP:

  5252607460

 • Numer REGON:

  360301004

 • Infolinia:

  22 130 01 11 lub 503 207 707

 • E-mail:

  [email protected]

SuperGrosz - dlaczego warto?

SuperGrosz jest firmą, która zyskuje wśród Klientów coraz większą popularność. Poniżej przedstawiamy listę zalet firmy SuperGrosz, które wskazali Klienci.

 • pożyczka bez zbędnych dokumentów
 • maksymalny okres spłaty to nawet 50 miesięcy
 • pieniądze na koncie nawet w 15 minut
 • możliwość spłaty pożyczki przed terminem
 • pożyczka także dla osób zadłużone
 • całkowity koszt pożyczki poznajemy już w kalkulatorze pożyczkowym

SuperGrosz - dlaczego nie warto?

Jak każdy inny produkt pożyczkowy, SuperGrosz oprócz dobrych stron, ma również te złe, wskazywane przez Klientów. Sprawdź listę minusów oferty SuperGrosz.

 • minimalny wiek pożyczkobiorcy to 21 lat
 • maksymalna kwota pożyczki to 15 000 zł
 • SuperGrosz pracuje wyłącznie w dni robocze

Wymagania

 • ważny dowód osobisty

 • polskie obywatelstwo

 • zameldowanie w Polsce

 • telefon komórkowy

 • adres e-mail

 • konto w banku

 • stałe dochody

 • zdolność kredytowa

SuperGrosz - dane podstawowe

ul. Inflancka 11/27

00-189 Warszawa

 

w dni powszednie od 09:00 do 17:00

w soboty i niedziele: nieczynne

SuperGrosz - szczegóły pożyczki

SuperGrosz to firma pożyczkowa specjalizująca się w szybkich pożyczkach dostępnych przez Internet i przez telefon. Szybkie pożyczki to nieco inny produkt niż krótkoterminowe pożyczki chwilówki –  różnią się przede wszystkim okresem spłaty. Maksymalna kwota pożyczki w tej firmie to aż 15 000 zł, które możemy spłacić w nawet 50 ratach. Wszystkie koszty pożyczki w SuperGroszu są jasno przedstawione jeszcze przed podpisaniem umowy. Możemy je sprawdzić za darmo w kalkulatorze pożyczkowym. Klienci wskazują zalety i wady firmy, lecz powszechnie wiadome jest to, że nie znajdzie się Klient, który będzie zadowolony ze wszystkiego.

SuperGrosz – oferta

Spółka Aiqlabs Sp. z o.o., będąca właścicielem firmy pożyczkowej SuperGrosz, została założona już w 2015 roku z wykorzystaniem tylko polskiego kapitału. SuperGrosz stawia na przejrzystość oferty – oferuje niskie oprocentowanie i umożliwia długi okres spłaty pożyczki, ale w zamian za to oczekuje także przejrzystości od swojego Klienta – dokładnie sprawdza jego zdolność kredytową przed pożyczeniem pieniędzy. Osoby, które nie mają odpowiedniej zdolności, mogą skorzystać z pożyczek bez zdolności kredytowej.

Kwota pożyczki i okres spłaty – SuperGrosz

W firmie SuperGrosz można pożyczyć dowolnie zadeklarowaną kwotę pożyczki. Musi ona jednak mieścić się w przedziale od 1000 zł do 15 000 zł. Okres spłaty pożyczki również można zadeklarować. Na stronie internetowej pożyczkodawcy deklarujemy co prawda liczbę rat, a nie liczbę miesięcy spłaty, ale jedna rata równa się miesięcznemu okresowi spłacania. Całkowity koszt pożyczki zależy oczywiście od wybranych przez nas parametrów zadłużenia.

Najmniejsza liczba rat, jaką możemy wybrać, to 4 raty. Największa to aż 50 rat, czyli 4 lata i 2 miesiące. Jest to jeden z dłuższych okresów pożyczkowych wśród ofert różnych pożyczkodawców w Polsce. Warto wiedzieć, że jeżeli Klient nie będzie spłacał pożyczki na czas, może nastąpić wypowiedzenie umowy pożyczki przez firmę SuperGrosz, a sprawa może zostać skierowana do sądu.

SuperGrosz – wypłata na konto lub na czek GIRO

Pożyczkę ratalną w firmie SuperGrosz mogą otrzymać także te osoby, które nie posiadają konta bankowego. Tradycyjnie wypłata pożyczki wpływa na konto bankowe, ale w tej firmie jest także druga opcja wypłaty. Pożyczka w firmie SuperGrosz to typowa pożyczka na czek GIRO, czyli z wypłatą w placówce Poczty Polskiej.

Z pożyczek z wypłatą na poczcie bardzo często korzystają osoby, które z pewnych przyczyn nie chcą otrzymać pożyczki na konto. Najczęściej powodem takiego działania jest chęć ukrycia faktu pożyczki przed partnerem albo unikanie komornika, który zajął konto bankowe. Wiele osób traktuje pozabankowe pożyczki ratalne z wypłatą przez czek GIRO jak pożyczki z komornikiem.

Kto może wziąć pożyczkę online w Supergrosz?

Pożyczkę online mogą dostać osoby, które:

– ukończyły 21 lat,
– posiadają pełną zdolność do czynności prawnych,
– są obywatelami RP,
– nie są zadłużone.

Nie trzeba przedstawiać potwierdzenia wysokości swoich dochodów. Klient jest natomiast weryfikowany w Biurze Informacji Kredytowej i Biurze Informacji Gospodarczej. Nie jest to więc pożyczka bez baz. Biuro Informacji Kredytowej niemalże natychmiast przesyła firmie wszystkie konkretne dane o Kliencie. Udzielenie pożyczki następuje po złożeniu wniosku i wydanie pozytywnej decyzji pożyczkowej.

SuperGrosz – kontakt, infolinia

SuperGrosz udostępnia Klientom trzy rodzaje kontaktu: telefoniczny, e-mailowy oraz formularzowy. Dane kontaktowe do firmy SuperGrosz znajdziesz poniżej:

 • Numer telefonu SuperGrosz: 22 130 01 11 oraz 503 207 707
 • E-mail SuperGrosz: [email protected]

Formularz zgłoszeniowy wygląda następująco:

Pomoc najszybciej otrzymamy zapewne dzwoniąc na infolinię – kontakt z konsultantem w czasie teraźniejszym z pewnością przyspieszy nam załatwienie sprawy, z którą zadzwonimy. Musimy spodziewać się tego, że w godzinach szczytu czas oczekiwania na połączenie może trwać nawet kilkadziesiąt minut.

Ile kosztuje pożyczka SuperGrosz?

SuperGrosz oferuje niedrogą pożyczkę z maksymalnym RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) 449,13 %. Stali Klienci mogą uzyskać nawet 15 tysięcy zł w ramach pożyczki ratalnej. Spłatę środków można rozłożyć nawet na 50 miesięcy (4 lata i 2 miesiące). SuperGrosz udostępnia kalkulator pożyczkowy, dzięki któremu szybko poznamy wysokość miesięcznej raty.

SuperGrosz kalkulator

Dokładne koszty pożyczek w różnych kwotach możemy sprawdzić samodzielnie w kalkulatorze pożyczkowym dostępnym na stronie internetowej SuperGrosz: https://supergrosz.pl. Wystarczy poruszać suwakami w prawo i lewo, by zmieniać kwotę pożyczki i okres spłaty. Wysokość raty będzie pojawiała się pod kalkulatorem.

Weryfikacja Klienta

Wnioskując o pożyczkę należy liczyć się z tym, że trzeba będzie wykonać – z własnego konta – przelew weryfikacyjny lub przeprowadzić weryfikację za pomocą aplikacji Konto X. Dla firmy ważna jest również zdolność kredytowa Klienta oraz jego wiarygodność kredytowa. SuperGrosz sprawdza Klienta w następujących bazach:

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej,
 • PWIP – Platforma Wymiany Informacji Pożyczkowej,
 • KBIG – Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej,
 • BIG InfoMonior,
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów.

Przykładowe koszty pożyczki

Rata i całkowita kwota pożyczki zależy oczywiście od kwoty pożyczki oraz liczby rat. Pożyczka w wysokości:

 • 1500 zł na okres 6 miesięcy (rata 269 zł) będzie kosztowała 1614 zł,
 • 2500 zł na okres 12 miesięcy (rata 241 zł) będzie kosztowała 2889 zł,
 • 4000 zł na okres 24 miesięcy (rata 225 zł) będzie kosztowała 5402 zł,
 • 6500 zł na okres 30 miesięcy (rata 318 zł) będzie kosztowała 9526 zł,
 • 10 000 zł na okres 36 miesięcy (rata 443 zł) będzie kosztowała 15 928 zł,
 • 12 000 zł na okres 44 miesięcy (rata 483 zł) będzie kosztowała 21 227 zł,
 • 15 000 zł zł na okres 50 miesięcy (rata 564 zł) będzie kosztowała 28 194 zł.

Należy wiedzieć, że rzeczywista roczna stopa oprocentowania RSSO jest zmienna.

Brak spłaty pożyczki – konsekwencje

Pamiętajmy, że podpisując umowę pożyczki z firmą SuperGrosz, własnym podpisem ręczymy, że będziemy spłacać zobowiązanie na czas. W przypadku braku terminowej spłaty możemy spodziewać się – w najlepszym wypadku – nałożenia na nas odsetek karnych, co oczywiście spowoduje wzrost całkowitej kwoty pożyczki. W kolejnym kroku firma wyśle do nas monit, przypominający co tym, że musimy spłacić zobowiązanie. W wiadomości do nas może zostać również dołączona informacja, że w przypadku braku spłaty firma wypowie nam umowę pożyczki.

Jeżeli to nie przyniesie żadnych pozytywnych skutków dla firmy, ta może podjąć współpracę z firmą windykacyjną, która postara się z nas ściągnąć dług. W ostateczności sprawa trafi do sądu, konsekwencją czego może być zasądzony komornik sądowy, który prędzej czy później ściągnie z nas należny dług. Komornika warto się wystrzegać, ponieważ w przyszłości możemy mieć bardzo utrudniony dostęp do jakiegokolwiek dodatkowego finansowania.

Wcześniejsza spłata pożyczki w SuperGrosz

Firma oczywiście zezwala na wcześniejsze spłacenie części lub całości zobowiązania. Wówczas, w przypadku wcześniejszej spłaty, możemy liczyć na pomniejszenie kosztów pożyczki o czas, w którym spłacalibyśmy raty zobowiązania.

Wydłużenie terminu spłaty

SuperGrosz nie daje możliwości wydłużenia terminu spłaty zobowiązania. Jeżeli jednak wiemy, że spłata naszej pożyczki będzie utrudniona, skontaktujmy się z infolinią firmy. Konsultant pomoże nam w tej sytuacji znaleźć najlepsze możliwe wyjście z niej.

Kolejna pożyczka w SuperGrosz

Czy możliwe jest posiadanie dwóch pożyczek jednocześnie? Tak. Jest jednak pewien warunek. Drugą pożyczkę możemy otrzymać dopiero po 130 dniach od otrzymania pierwszej pożyczki, jeżeli wszystkie raty spłacamy w terminie. Można zatem posiadać dwie pożyczki jednocześnie.

Jak spłacić pożyczkę w SuperGrosz

Spłata pożyczki jest naprawdę prosta. Należy zalogować się na swoje konto na stronie SuperGrosz, a następnie przejść do Strefy Klienta. W zakładce „Twoje pożyczki” będzie znajdował się przycisk „Spłać”. Wówczas należy podążać zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie urządzenia.

SuperGrosz – podsumowanie

Pożyczka w SuperGroszu pozwala na niską kwotę miesięcznej spłaty, którą możemy uzyskać poprzez rozłożenie kwoty aż na 50 rat. Koszty pożyczki zależą od kwoty oraz okresu spłaty pożyczki. Firma dba o Klienta na każdym etapie brania przez niego pożyczki, więc nie musimy obawiać się niepowodzeń – w każdej chwili możemy skorzystać z opieki telefonicznej profesjonalistów z obsługi telefonicznej. Do dyspozycji Klienta są również pracownicy na czacie SuperGrosza. Pamiętajmy, że zapytania o historię Klienta trafiają do biura informacji kredytowej, więc weryfikacja w bazach dłużników ma miejsce.

Głównym atutem pożyczki udzielanej przez SuperGrosz jest to, że z pożyczki tej mogą skorzystać osoby, które nie korzystają z Internetu lub zwyczajnie boją się tej formy zawierania umowy. Dla nich firma oferuje możliwość złożenia wniosku pożyczkowego przez telefon. Pożyczki w SuperGroszu są więc niemalże tak wygodne jak pożyczki prywatne. Wypłata kwoty pożyczki w tej firmie może nastąpić poprzez przelew na konto lub w placówce Poczty Polskiej w formie gotówkowej. Należy jednak wiedzieć, że przyznanie pożyczki zależy w głównej mierze od pozytywnej oceny zdolności kredytowej. Czy możliwa jest wcześniejsza częściowa spłata kapitału? O tę informację należy dopytać w Biurze Obsługi Klienta. Warto wiedzieć, że SuperGrosz organizuje promocje dla Klientów. Przypadku spełnienia warunków promocji, Klient może przystąpić do ulg proponowanych przez firmę.

Przykład reprezentatywny

Produkt promocyjny Pożyczka „Super promocja”

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania w przypadku spełnienia warunków promocji (RRSO): 38,52% dla całkowitej kwoty pożyczki 4 500 zł, czas obowiązywania umowy 35 miesięcy, spłata w 35 ratach miesięcznych po 201,93 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 20.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 2 567,56 zł, w tym: prowizja 0,00 zł, odsetki 2 567,56 zł. Całkowita kwota do zapłaty 7 067,56 zł (stan na dzień 10.02.2023).

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania w przypadku niespełnienia warunków promocji (RRSO): 52,69% dla całkowitej kwoty pożyczki 4 500 zł, czas obowiązywania umowy 35 miesięcy, spłata w 34 ratach miesięcznych po 201,93 zł rata, rata 35. w kwocie 1 961,37 zł, oprocentowanie zmienne 20.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 4 326,99 zł, w tym: prowizja 1 759,43 zł, odsetki 2 567,56 zł. Całkowita kwota do zapłaty 8 826,99 zł (stan na dzień 10.02.2023).

Produkt Pożyczka „Standard”

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 59,62% dla całkowitej kwoty pożyczki 4 500 zł, czas obowiązywania umowy 32 miesięcy, spłata w 32 ratach miesięcznych po 250,93 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 20.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 3 529,67 zł, w tym: prowizja 1 646,31 zł, odsetki 1 883,36 zł. Całkowita kwota do zapłaty 8 029,67 zł (stan na dzień 10.02.2023).

Nazwa firmy:SuperGrosz
Rodzaj produktu:pożyczka na raty
Kwota pożyczki:1000 - 15 000 zł
Okres spłaty:4 - 50 miesięcy
Darmowa pierwsza pożyczka:nie
Wniosek online:tak
Sposób wypłaty:przelew lub czek GIRO
Kiedy otrzymam:nawet w 1 dzień
RRSO: 38,53%

SuperGrosz - najczęstsze pytania i odpowiedzi

Tak. W przypadku firmy SuperGrosz weryfikacja w bazach dłużników to podstawowe działania sprawdzające Klientów. Firma korzysta z danych BIK, BIG, ERiF. W innych firmach pożyczkowych dostępne są pożyczki bez BIK.

Tak. Firma SuperGrosz pozwala swoim Klientom na posiadanie dwóch pożyczek jednocześnie. Drugą pożyczkę można wziąć po 130 dniach od momentu pierwszej pożyczki, jeżeli Klient spłaca raty w terminie.

Nie. SuperGrosz na żadnym etapie udzielania pożyczki nie kontaktuje się z pracodawcą pożyczkobiorcy. Jest to więc typowa pożyczka bez weryfikacji telefonicznej.

Tak. Zgodnie z obowiązującym prawem SuperGrosz ma obowiązek zwrócić prowizję i koszty pożyczki w przypadku wcześniejszej spłaty zobowiązania.

Pożyczkodawca wskazuje 3 podstawowe warunki, które trzeba spełnić, by otrzymać pożyczkę. Musimy:
 • być obywatelem RP,
 • mieć co najmniej 21 lat,
 • wypełnić wniosek pożyczkowy.

Trzeba mieć również dowód osobisty, ponieważ pożyczka w SuperGroszu to pożyczka na dowód, która wymaga podania danych z tego dokumentu.

Informacja o przyznaniu pożyczki przychodzi SMS-em oraz zostaje wysłana na nasz adres e-mailowy.

Tak, nie trzeba posiadać konta w banku, by wziąć pożyczkę w firmie SuperGrosz. Pieniądze można otrzymać w formie wypłaty gotówkowej w dowolnej placówce Poczty Polskiej (jest to zatem tzw. pożyczka na czek GIRO).

Tak. W SuperGrosz jest możliwa wcześniejsza spłata przyszłych rat. Klient może również dokonać wcześniejszej całkowitej spłaty pożyczki.

Zostaw swoją opinię o SuperGrosz

Super Grosz opinie Klientów:

Firmę SuperGrosz możesz ocenić poprzez kliknięcie kciuka w górę lub w dół w poniższym głosowaniu. Zachęcamy do oceny – dzięki temu możesz dać znać innym osobom, czy rzeczywiście warto skorzystać z oferty tej firmy!

Swoim doświadczeniem z firmą pożyczkową SuperGrosz możesz podzielić się również w komentarzu. 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Roman
Roman
2023-03-07 12:47:53

AIQLABS Sp. z o.o. to oczywiście super grosz - ludziska omijać szerokim łukiem. Wszyscy inni tylko nie oni....

Roman
Roman
2023-03-07 12:46:37

uznaje za praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów działania przedsiębiorcy AIQLABS Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie polegające na stosowaniu w umowach kredytu konsumenckiego zawieranych od 31 marca 2020 r., pozaodsetkowych kosztów kredytu, o których mowa w art. 36a ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. z 2019 r. poz. 1083 ze zm.), przekraczających maksymalne pozaodsetkowe koszty kredytu nakłada na przedsiębiorcę AIQLABS Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie : 1. karę pieniężną w wysokości 980.740 zł

Alan
Alan
2023-03-07 10:35:15

Chcą mnie oszukać na zwrocie prowizji. Podsuwają ugodę w której mam obowiązek zrzec się części należnych mi pieniędzy. Inaczej nie oddadzą kasy. Omijać szerokim łukiem a tak naprawdę zgłaszać do UOKiK i rzecznika finansowego. Wspólnie pokonamy wszelkie patologie na rynku finansowym tym bardziej że spółka była już potężnie ukarana finansowo za szwindle.

Porównaj