SYSTEM3000 – giełda długów

SYSTEM3000 – giełda długów

author
Dominika Sobieraj
01 lipca 2020

SYSTEM3000 to internetowa giełda długów i wierzytelności. Dzięki niej możemy bezpłatnie dodać dłużnika i jego dług do bazy danych. Firma wie, że czas to pieniądz, więc dokłada wszelkich starań, by zwiększyć skuteczność działań windykacyjnych i jak najszybciej odzyskać należności przedsiębiorcy.

SYSTEM3000 – co to jest?

SYSTEM3000 to nowoczesna platforma, która pomaga przedsiębiorcom w odzyskiwaniu ich należności. Dzięki platformie możemy zarządzać swoją bazą dłużników oraz bazą wierzytelności, by na bieżąco widzieć, na jakim etapie jest obecnie odzyskiwanie naszych pieniędzy. SYSTEM3000 daje nam narzędzie, które pozwoli nam rozwiązać nasze problemy z dłużnikami unikającymi windykacji.

SYSTEM3000

SYSTEM3000

0 zł za rejestrację

0 zł za dodanie długu i dłużnika

0 zł za wystawienie długu na sprzedaż

149 zł za sporządzenie wysyłki do zapłaty

Kancelarie zrzeszone w ramach SYSTEM3000 mogą także w imieniu przedsiębiorcy wystosować pisma z poleceniem zapłaty oraz zapewnić mu pełne wsparcie w przypadku postępowań sądowych. Celem działania całego systemu jest zaoszczędzenie czasu i stresu przedsiębiorcy.

“Czas jest bezcenną wartością, która dobrze wykorzystana, zapewnia sukces w biznesie” – takie hasło znajdziemy na stronie głównej SYSTEM3000 i jest ono definicją podejścia, które do własnego przedsięwzięcia ma firma. Wszystkie narzędzia, które przygotowała ona dla przedsiębiorców, skupiają się właśnie na tym, by maksymalnie ułatwić im zarządzanie własnymi wierzytelnościami.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Pożyczki dla zadłużonych – także z komornikiem

 

Pożyczki bez baz – tylko aktualne oferty

SYSTEM3000 – oferta

Platforma SYSTEM3000 oferuje trzy podstawowe typy usług:

1) zarządzanie bazą dłużników i wierzytelności,

2) wysyłaniem wezwania do zapłaty,

3) wystawianiem długu na platformie.

źródło: https://www.system3000.pl

1) Możliwość dodania dłużnika i długu

SYSTEM3000 oferuje darmową usługę dodawania dłużnika oraz długu do bazy. Aby tego dokonać, trzeba najpierw zarejestrować się w systemie, a potem przejść do rejestracji dłużnika/długu logując się na swoje konto. Do rejestracji wymagane jest podanie nazwy firmy, adresu e-mail oraz numeru NIP firmy, którą reprezentujemy.

2) Możliwość wysłania wezwania do zapłaty

W ramach płatnej usługi możemy skorzystać z wystawienia w naszym imieniu wezwania do zapłaty. Zostanie ono wystosowane przez jedną z kancelarii współpracujących z SYSTEM3000 (przejdź do System 3000 – kancelarie współpracujące). Kancelarie zapewniają również pełne wsparcie w przypadku postępowań sądowych. Zlecenie wysłania wezwania do zapłaty również wymaga zalogowania się do swojego konta.

3) Możliwość wystawienia długu na platformie

SYSTEM3000 umożliwia również darmowe wystawienie wierzytelności na giełdzie długów. Zwlekający z zapłatą dłużnik jest automatycznie informowany o wystawieniu jego długu na sprzedaż. Wystawienie długu na platformie wymaga uprzedniego dodania go do bazy długów.

Internetowa baza dłużników

Internetowy rejestr dłużników SYSTEM3000 jest publiczny i dostępny dla każdego, także niezalogowanego użytkownika. Znajdziemy go pod adresem: https://www.system3000.pl/gielda_dlugow/.

Automatycznie po wejściu na rejestr zobaczymy listę wierzytelności – na pierwszej stronie są te długi, których wierzyciele dodatkowo zapłacili za to, by były one od razu widoczne.

źródło: https://www.system3000.pl/gielda_dlugow/?term=firma (stan na dzień 30.06.2020)

Pozostałe długi możemy po prostu przeglądać klikając kolejne podstrony lub wyszukując danego dłużnika po nazwie lub fragmencie nazwy, np.:

źródło: https://www.system3000.pl/gielda_dlugow/?term=firma (stan na dzień 30.06.2020)

SYSTEM3000 – cennik

Podsumujmy teraz cały system cen stosowany przez SYSTEM3000. Dodanie dłużnika i długu do systemu jest zupełnie bezpłatne. Za 0 zł możemy również wystawić dług na giełdzie. Koszt otrzymania powiadomienia zaczyna się od 6 zł, a opcja wysłania wezwania do zapłaty w imieniu przedsiębiorcy kosztuje w promocji 149 zł brutto.

Wysyłka pisemnego powiadomienia o sprzedaży długu kosztuje natomiast 29 zł, a za publikację długu na pierwszej stronie giełdy długów trzeba zapłacić 16 zł. Poniżej prezentujemy cennik SYSTEM3000 w formie tabeli.

rejestacja i utrzymanie konta

0 zł

dodanie dłużnika do bazy

0 zł

dodanie długu do bazy

0 zł

wystawienie długu na sprzedaż

0 zł

wiadomość SMS do dłużnika

o wystawieniu długu na sprzedaż

6 zł

wysyłka pisemnego powiadomienia

o sprzedaży długu

29 zł

publikacja długu na pierwszej stronie

giełdy długów

16 zł

sporządzenie oraz wysyłka wezwania

do zapłaty przez Adwokata/Radcę

149 zł

Dlaczego warto skorzystać z giełdy długów?

Z giełdy długów warto korzystać głównie z dwóch powodów – przede wszystkim dla własnego interesu, bo wystawiając czyjś dług do publicznej wiadomości możemy przyspieszyć jego działania zmierzające do uregulowania należności, a po drugie dla interesu innych potencjalnych kontrahentów, by wiedzieli oni, z kim nie warto podpisywać umów.

Każda niespłacona wierzytelność przez daną firmę jest potencjalnym sygnałem ostrzegawczym, że kiedy firma ta nawiąże współpracę z nami, również może należności nie uregulować.

SYSTEM3000 – kontakt, infolinia

Z SYSTEM3000 możemy skontaktować się przez telefon, e-mail oraz przez formularz kontaktowy. Podajemy najważniejsze dane kontaktowe w poniższej ramce.

Numer telefonu łączy nas bezpośrednio z konsultantem, nie ma żadnego centrum przekierowań, w którym musimy wybierać konkretne klawisze na klawiaturze numerycznej naszego telefonu w zależności od wybranego tematu rozmowy.

SYSTEM3000 – formularz kontaktowy

Kontakt z firmą SYSTEM3000 możemy nawiązać również poprzez formularz kontaktowy. Formularz wypełniamy pod adresem: https://www.system3000.pl/kontakt/, czyli w zakładce “kontakt” na głównej stronie internetowej SYSTEM3000. W formularzu podajemy nasze imię, nazwisko, nazwę firmy oraz adres e-mail. Wiadomość wprowadzamy w oknie “treść wiadomości”.

Po wpisaniu wiadomości wystarczy już tylko wyrazić zgodę na przetwarzanie naszych danych (RODO). Odpowiedź przyjdzie na nasz adres e-mailowy.

Jak dodać dłużnika do giełdy długów?

Aby dodać dłużnika do giełdy długów, musimy wykonać kolejno cztery proste kroki:

1) Rejestrujemy swoją firmę na portalu.

2) Dodajemy dłużnika do bazy danych.

3) Wybieramy kancelarię i zawiadamiamy dłużnika o podjętych działaniach.

4) Zlecamy windykację i wystawiamy dług na sprzedaż na giełdzie długów.

System 3000 – kancelarie współpracujące 

Z SYSTEM3000 współpracują obecnie dwie kancelarie adwokackie:

PARTNER Artur Person
Kancelaria Radcy Prawnego
Inżynierska 23
81-512 Gdynia

Kancelaria Radca Prawny
Magdalena Bełza – Rojkowska
Chodkiewicza 19c/21
85-065 Bydgoszcz


Źródło:

https://www.system3000.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Izabela Łukaszewicz
Izabela Łukaszewicz
2020-10-23 16:12:01

Skorzystałam parokrotnie z usług firmy SYSTEM 3000 i w większości przypadków postępowanie tej firmy zakończyło się sukcesem i zwrotem zaległych należności od moich niesumiennych kontrahentów .

Podobne artykuły

Jak wypłacać pieniądze Blikiem z bankomatu?
Poradnik
autor wpisu
Dorota Cholewicka
29 listopada 2022

Jak wypłacać pieniądze Blikiem z bankomatu?

Bank Spółdzielczy w Sawinie sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
22 września 2019

Bank Spółdzielczy w Sawinie sesje przychodzące i wychodzące

Konta bez wychodzenia z domu
Wpisy
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
18 września 2015

Konta bez wychodzenia z domu

Kredyt samochodowy Gryfice
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
18 grudnia 2017

Kredyt samochodowy Gryfice

Expander w Gdyni
Wpisy
autor wpisu
m_szydlowski
27 stycznia 2015

Expander w Gdyni

Rogate Ranczo z wolontariuszami Banku Millennium
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
19 lipca 2019

Rogate Ranczo z wolontariuszami Banku Millennium

Porównaj