TAKTO Finanse znika z rynku
Firma pożyczkowa TAKTO Finanse poinformowała na swojej stronie internetowej oraz w wiadomości e-mail o tym, że kończy swoją działalność i wraz z dniem 15 lutego 2023 roku przestaje przyjmować nowe wnioski pożyczkowe. Sprawdzamy szczegóły.
TAKTO Finanse nie udzieli już pożyczki
W komunikacie wysłanym drogą mejlową możemy przeczytać:
“Informujemy, że Grupa B2Holding, której częścią jest Takto Finanse Sp. z o.o., podjęła decyzję o zakończeniu działalności operacyjnej spółki Takto.
Decyzja jest spowodowana zmianami w prawie dotyczącym kredytów konsumenckich, czego konsekwencją są spadające marże. Dodatkowym elementem są rosnące koszty finansowania. Powoduje to, że spodziewane stopy zwrotu w przyszłości będą nieakceptowalne dla B2Holding.
Co równie istotne, B2Holding chce skoncentrować się na swoich głównych kompetencjach, jakimi są zarządzanie wierzytelnościami i windykacja i umacniać swoją pozycję w tym obszarze.
Z dniem dzisiejszym Takto kończy przyjmowanie wniosków pożyczkowych. Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian.”
Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:
Pożyczki na raty – wypłata nawet w 1 dzień
Pożyczki bez zaświadczeń – minimum formalności
Z kolei na stronie internetowej, w górnej jej części, możemy przeczytać następującą informację:
“Szanowni Państwo,
informujemy, że Grupa B2Holding, której częścią jest Takto Finanse Sp. z o.o., podjęła decyzję o zakończeniu działalności operacyjnej spółki Takto. Z dniem 15.02.2023 r., Takto kończy przyjmowanie wniosków pożyczkowych.
Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.”
Dotychczasowi Klienci
Klienci, którzy posiadają pożyczkę w TAKTO Finanse, muszą zalogować się do swojego Panelu Klienta, aby znaleźć wszystkie zaktualizowane informacje odnoszące się do posiadanego zobowiązania finansowego w TAKTO.
Firma postanowiła zakończyć działalność w związku ze zmieniającym się prawem, w oparciu o które firma nie potrafiłaby utrzymać swojej działalności na takim poziomie, jaki sobie założyła. Mowa oczywiście o najnowszej wersji ustawy antylichwiarskiej, która obniżyła maksymalne, tzw. pozaodsetkowe koszty pożyczek do 45%. Eksperci twierdzą, że obniżka do takiego poziomu powoduje, że udzielanie pożyczek konkretnym grupom Klientów stanie się nieopłacalne. Eksperci już jakiś czas temu komentowali, że ustawa antylichwiarska przyczyni się do zamknięcia wielu firm pożyczkowych – TAKTO Finanse jest najprawdopodobniej początkiem tej lawiny.
Dodaj komentarz