Visa Debit Gold do Konta Przekorzystnego Pekao S.A.

Visa Debit Gold do Konta Przekorzystnego Pekao S.A.

author
31 grudnia 2019

Jak udało się odkryć redaktorom portalu cashless.pl, Bank Pekao S.A. proponuje złotą kartę płatniczą Visa Debit Gold również do Konta Przekorzystnego. Dotychczas okazję skorzystania z oferty mieli tylko posiadacze Konta Świat Premium. Jakie bonusy wiążą się z ofertą i jak rozpocząć korzystanie ze złotej karty?

Bank Pekao S.A. postanowił w ostatnim czasie rozszerzyć działanie oferty Visa Debit Gold. Dotychczas złotą kartą mogli posługiwać się bowiem tylko posiadacze Konta Świat Premium. Jak doniósł portalowi cashless.pl jeden z tamtejszych czytelników, już teraz mogą się o nią starać również osoby z Kontem Przekorzystnym.

Informację na temat rozszerzenia oferty złotej karty można było uzyskać już w czerwcu bieżącego roku. W cenniku Konta Przekorzystnego pojawiła się wówczas nowa pozycja – Visa Debit Gold właśnie. Jak jednak donosi cashless.pl, kartę klienci mogą już teraz zamawiać, co dotychczas było niemożliwe.

Jakie są warunki posiadania karty i dla której grupy klientów Banku Pekao S.A. jej posiadanie nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami? Odpowiedź na te oraz inne pytania związane z nową ofertą spółki znajdują się poniżej.

Visa Debit Gold z Kontem Przekorzystnym Pekao S.A.

Aby uniknąć opłaty z tytułu posiadania złotej karty przy Koncie Przekorzystnym w Banku Pekao S.A., wystarczy być klientem poniżej 26. roku życia. Osoby, które ten wiek już przekroczyły są obciążane przez bank opłatą za kartę w wysokości 9,99 złotych każdego miesiąca. Także i tej opłaty można jednak uniknąć.

Albowiem opłata za kartę nie jest naliczana w przypadku dokonania w miesiącu przynajmniej czterech płatności bezgotówkowych z wykorzystaniem Visa Debit Gold albo innej karty wydanej przez Bank Pekao S.A. Warto podkreślić, że może to być również karta kredytowa.

Z wielką łatwością można również uniknąć dodatkowych opłat związanych z wypłatami z bankomatów. Docelowo wysokość tej opłaty wynosi 5 zł zarówno w przypadku wypłaty z bankomatu w Polsce, jak i na świecie. Aby być zwolnionym z tego rodzaju opłat wystarczy zapewnić wpływ na rachunek w wysokość minimum 5 tys. złotych miesięcznie.

Visa Debit Gold – warunki i opłaty

Klientom osiągającym wysokie dochody w ciągu miesiąca zdecydowanie bardziej opłaca się w przypadku Konta Przekorzystnego wybrać kartę Visa Debit Gold od Mastercard. Klient bowiem w przypadku tej drugiej karty, domyślnie dodawanej do tego rodzaju rachunku, płaci za wypłatę z bankomatu równowartość 2 proc. transakcji, nie mniej jednak niż 5 złotych.

Aby uniknąć opłat w przypadku karty Mastercard wystarczy bowiem dokonać minimum dwóch transakcji bezgotówkowych tą kartą oraz zapewnić miesięczny wpływ na konto na poziomie przynajmniej 500 złotych. Visa Debit Gold jest ponadto doskonałym rozwiązaniem dla klientów, którzy często płacą za granicą.

Albowiem złota karta płatnicza pozwala na przykład na dokonywanie transakcji walutowych, które rozliczane są po kursie organizacji płatniczej. Co więcej, transakcje tego rodzaju nie są obarczone dodatkowymi prowizjami. Karta Visy do tego konta pełni rolę tak zwanej rewolucyjnej karty Mastercard.

Dzięki rozszerzeniu oferty swojego najpopularniejszego rachunku o kartę drugiego dostawcy, Bank Pekao S.A. dołączył do grupy nadal nielicznych banków, które dają swoim klientom wybór dostawcy karty. Dotychczas można dokonać wyboru pomiędzy Visą i Mastercard między innymi w PKO Banku Polskim, mBanku oraz Santanderze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Ile zarabia ratownik wodny?
Bez kategorii
author
06 stycznia 2020

Ile zarabia ratownik wodny?

Promocja: 100 zł na start od Nest Banku dla firm
Promocje bankowe
author
23 sierpnia 2018

Promocja: 100 zł na start od Nest Banku dla firm

Bank Spółdzielczy w Wodzisławiu sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
20 września 2019

Bank Spółdzielczy w Wodzisławiu sesje przychodzące i wychodzące

Kolejna marka polskiego fintechu dołączyła do Bancovo
Bez kategorii
author
14 listopada 2019

Kolejna marka polskiego fintechu dołączyła do Bancovo

Jak otrzymać historię rachunku w T-Mobile Usługach Bankowych?
Bez kategorii
author
13 maja 2019

Jak otrzymać historię rachunku w T-Mobile Usługach Bankowych?

Bank BNP Paribas podczas Forum Ekonomicznego
Bez kategorii
author
05 września 2019

Bank BNP Paribas podczas Forum Ekonomicznego