Velo Bank – opinie

Velo Bank – opinie

Ocena klientów

1,64

Na podstawie 1176 opinii

Oceń usługi:

Pozytywne opinie

189 osoby

Negatywne opinie

987 osoby

Opinie o Velo Banku

Velo Bank, jako firma, jest nowym bankiem, który powołano do życia 3 października 2022 roku. Wszystko w ramach przymusowej restrukturyzacji Getin Noble Banku S.A., którą przeprowadził Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Od tego dnia Klienci są obsługiwani właśnie przez Velo Bank, który świadczy takie usługi, jak każdy inny bank działający w Polsce. Klienci mogą korzystać z kont bankowych, pożyczek, kredytów online, lokat, kart kredytowych itp. Bank oczywiście posiada osobne oferty dla Klientów indywidualnych, jak i firm. Sprawdź szczegóły.

Velo Bank - podstawowe dane

Nazwa banku:Velo Bank
Data powstania:3 października 2022
Siedziba banku:Warszawa
Rodzaj banku:uniwersalny
Prezes banku:Adam Marciniak, pełniący obowiązki prezesa zarządu
Forma prawna:spółka akcyjna
KRS:0000991173
NIP:7011105189

Najważniejsze informacje dla Klientów

Velo Bank sesje Elixir

Velo Bank kod SWIFT

Velo Bank kontakt

Na co narzekają Klienci Velo Banku?

Oczywiście są również Klienci, którzy są rozczarowani współpracą z Velo Bankiem i zostawiają negatywne opinie o instytucji. Klienci Velo Banku są niezadowoleni z:

 • lepszych warunków na start, niż dla obecnych Klientów
 • niewielkiej liczby placówek
 • zbyt częsty kontakt ze strony banku w sprawach ewentualnych pożyczek i kredytów
 • prowizji za wypłaty z bankomatów
 • nieprzestrzegania godziny sesji przelewów
 • ogromną papierologią w przypadku korzystania z oferty w oddziale
 • na kojarzenie nowego banku z bankiem Getin Bank

Z czego są zadowoleni Klienci Velo Banku?

Klienci Velo Banku często dzielą się pozytywnymi stronami współpracy z bankiem i w wielu aspektach bardzo doceniają podejście instytucji do Klienta. Klienci Velo Banku są zadowoleni z:

 • czytelnej i prostej aplikacji bankowej
 • przejrzystego konta w bankowości interetowej
 • pomocy, którą niosą pracownicy na infolinii i w oddziałach
 • bogatej oferty banku
 • promocji dla nowych Klientów
 • krótkiego czasu oczekiwania na infolinii
 • prostego interfejsu bankowości internetowej

Wymagania

 • ważny dowód osobisty

 • polskie obywatelstwo

 • zameldowanie w Polsce

 • telefon komórkowy

 • adres e-mail

 • konto w banku

 • stałe dochody

 • zdolność kredytowa

Adres siedziby Velo Banku

Velo Bank

Rondo Ignacego Daszyńskiego 2 C

00-843 Warszawa

Velo Bank - najważniejsze informacje

Historia Velo Banku

Velo Bank to stosunkowo nowy bank, ponieważ powstał 3 października 2022 roku w skutek przymusowej restrukturyzacji Getin Noble Banku S.A., którą przeprowadził Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Wcześniej bank działał pod nazwą Getin Noble Bank.

Oferta Velo Banku

Velo Bank posiada bardzo rozbudowaną ofertę, która jest skierowana do Klientów niemalże w każdej potrzebie. Główną ofertą banku są oczywiście konta bankowe, które Klienci mogą założyć w oddziale banku lub przez Internet. Konta mogą posiadać zarówno osoby dorosłe, jak i nastolatkowie w wieku od 13 do 18 lat oraz osoby w wieku od 18 do 26 lat. Innymi słowy, każdy znajdzie coś dla siebie.

Poza kontami, Velo Bank oferuje również różnego rodzaju kredyty, z których Klienci mogą skorzystać w placówce banku oraz online. Bank udziela również kredyty konsolidacyjne i kredyty samochodowe. Z oferty instytucji można korzystać za pomocą bankowości internetowej.

Kredyty i konta w Velo Banku

1. Kredyty:

– gotówkowy,
– gotówkowy ze stałą ratą,
– gotówkowy EKO,
– gotówkowy oferta standardowa,
– limit w rachunku,
– autokredyt dla Ciebie,
– samochodowy ze stałym oprocentowaniem,
– samochodowy AutoCash.

2. Konta:

– VeloKonto,
– VeloKonto od 18 do 26 lat,
– VeloKonto Junior od 13 do 18 lat,
– Konto walutowe,
– VeloKonto dla obywateli Ukrainy.

3. Karty płatnicze + płatności:

– płatności BLIK,
– płatności Apple Pay,
– płatności Google Pay,
– płatności SwatchPAY!,
– płatności Garmin Pay,
– karty debetowe (płatności kartą debetową),
– karty kredytowe.

4. Inwestycje + oszczędności:

– fundusze inwestycyjne.

5. Usługi premium:

– VeloKonto Premium,
– Elastyczne Konto Oszczędnościowe,
– Lokata na Nowe Środki,
– Konto oszczędnościowe VeloSkarbonka,
– Indywidualne Konto Emerytalne,
– Lokata Rentierska,
– Lokata Mobilna,
– Konto Oszczędnościowe Premium,
– Lokaty walutowe,
– Lokata Tradycyjna,
– Celowe Konto Oszczędnościowe,
– fundusze inwestycyjne.

Velo Bank w liczbach

Poniżej przedstawiamy podstawowe dane o Velo Banku:

– rok założenia Velo Banku – 2022 rok,
– liczba placówek – 167 (I kwartał 2023 roku).

Warto korzystać z jednego, czy wielu banków?

Oczywiście, że korzystanie tylko z jednego banku może być korzystne, ale jednocześnie może również prowadzić do pewnych ograniczeń. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb Klienta. Z jednej strony, korzystanie tylko z jednego banku może być korzystne, ponieważ daje to większą kontrolę nad finansami. Klient może mieć pełny wgląd w swoje rachunki i historię transakcji, co ułatwia planowanie i zarządzanie budżetem. Ponadto, korzystając tylko z jednego banku, klient może uzyskać lepsze warunki kredytów i innych produktów finansowych, ponieważ często banki oferują promocje i zniżki dla swoich stałych klientów. Dodatkowo, korzystanie tylko z jednego banku może ułatwić życie, ponieważ nie trzeba pamiętać wielu haseł i loginów do różnych serwisów bankowych.

Z drugiej strony, korzystanie tylko z jednego banku może prowadzić do pewnych ograniczeń. Klient może nie mieć dostępu do najlepszych ofert, ponieważ nie sprawdził oferty innych banków. Ponadto, jeśli bank ma problemy finansowe, to klient korzystający tylko z jego usług może być zagrożony utratą swoich środków. W takim przypadku lepiej byłoby mieć środki rozłożone w kilku różnych bankach.

Warto również pamiętać o różnorodności produktów finansowych. Każdy bank ma swoje mocne strony i specjalizuje się w określonych produktach, więc korzystanie z usług wielu banków może zapewnić dostęp do najkorzystniejszych ofert dla klienta.

Podsumowując, warto korzystać tylko z jednego banku, ale równie ważne jest, aby poznać oferty innych banków i zastanowić się nad korzyściami wynikającymi z korzystania z usług wielu banków. Ostatecznie wybór zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji klienta.

Nasza opinia o Velo Banku

Velo Bank to wciąż dosyć popularny bank, którego oferta może zainteresować wielu Klientów. Velo Bank warto docenić za przejrzystą stronę internetowa oraz naprawdę prostą w obsłudze aplikację bankową. Każda z tych bankowości jest dostosowana do Klienta w taki sposób, aby ten mógł z nich korzystać w jak najprostszy sposób.

Na dobre słowo zasługuje również oferta Velo Banku, która także jest dopasowana do każdego Klienta, zarówno indywidualnego, jak i firmowego.

Naszym zdaniem Velo Bank jest bankiem którego ofertą warto się zainteresować. Bank posiada w swojej ofercie dla nowych Klientów, dzięki czemu mogą oni trafić na dodatkowe korzyści, np. przy zakładaniu konta. Pojawiają się jednak negatywne opinie o Velo Banku, w których instytucja jest określana mianem “rozczarowującego banku”. W innych opiniach Klienci radzą innym Klientom zrezygnować z usług Velo Banku i przejście do innej instytucji. Ty sam podejmij swoją decyzję.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Velo Bank to stosunkowo nowy banku, który powstał w październiku 2022 roku w skutek przymusowej restrukturyzacji Getin Noble Banku (Getin Bank).

Velo Bank to polski bank, podobnie jak wcześniej Getin Bank.

Tak. Velo Bank (dawniej Getin Bank) to całkowicie bezpieczny bank, z którego oferty warto skorzystać.

Velo Bank, po restrukturyzacji Getin Noble Banku, należy do BFG oraz ośmiu banków komercyjnych, które na tę okazję stworzyły system ochrony tego typu instytucji.

Sesje Velo Bank:

– wchodzące są realizowane o godzinie: 10:00, 14:00, 17:05,

– wychodzące są realizowane o godzinie: 8:15, 12:15, 14:30.

Dla osób, które chciałby zamrozić swoje środki na koncie oprocentowanym (ponieważ jest to właśnie oprocentowane konto oszczędnościowe), taka oferta jak elastyczne konto oszczędnościowe jest opłacalna.

Nie. zawsze trzeba korzystać z konta osobistego wybierając inne produkty z gamy VeloBanku.

Zostaw swoją opinię o Velo Banku

Velo Bank możesz ocenić w naszym głosowaniu poprzez kliknięcie kciuka w górę lub w dół. Twoja ocena może być bardzo cenna dla innych osób! Dzięki Tobie będą wiedziały, czy warto skorzystać z tej oferty. Swoje doświadczenie w kontakcie z tą firmą pożyczkową możesz także opisać w komentarzu. 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Angelika
Angelika
2024-02-23 22:12:10

Sytuacja sprzed pół godziny: mam założone konto oszczędnościowe na którym miałam kwotę 794,87zł. Przelałam z głównego konta 5.13zł żeby wyrównać sobie na równe 800zl. Po około minucie od odświeżenia nagle na koncie zamiast zobaczyć kwotę 800zł, jest 673,51zł !! Czyli o 126.49zł mniej, w historii widnieje tylko wpłata 5.13zł. Co dziwne 14 lutego czyli nie całe 2 tygodnie temu wpłacałam dokładnie 126.49zł. Dzwoniąc na infolinie Pani patrząc na historie konta nic nie może stwierdzić bo widzi tylko te 673,51 i twierdzi że wcześniej cały czas było 668.38zł i czy mam jakiś dowód na o ze tam było więcej ? Czy ktoś miał taką sytuację że znikały mu pieniądze z konta i nie ma żadnej ewidencji ? 12 lat temu wczesniej w Getinbanku miałam taką sytuację że bank nie zarejestrował w historii 2 transakcji i po złożonej reklamacji nagle się te przelewy w historii znalazły pod pretekstem " błędu systemu". Może teraz też jest "błąd systemu" gdzie wykasowali jakieś transakcje w historii i jak mam udowodnić że na koncie było te 794.87zł ? Jestem w szoku bo po czym takim nie wiem czy chcę wogóle trzymać pieniądze w bankach skoro nie ma ewidencji że zniknają pieniądze z kont i jak tu człowiek ma coś udowodnić ?! Dramat - NIE WPŁACAJCIE DO TRGO BANKU PIENIĘDZY BO TO OSZUŚCI

franek
franek
2024-02-15 16:04:14

Przypadkowo kliknąłem na czerwony 83% i wyskoczyło 84% już cofnąć nie można zróbcie coś z tym bo za ras będzie 100% negatywnych opinii.

St ml
St ml
2024-02-12 19:14:00

Witam próbuje wyjaśnić problem z ratami kred leasing dostałem informację że nie spłacam, moje wpłaty są na bieżąco ,wyjasnianie trwa to już 3 tyg i nie widać końca jestem odsyłany od jednego do drugiego ,brakuje totalnie chęci aby to wyjaśnić ,odnoszę wrażenie jakby komuś na tym zależało .Zupełna katastrofa jeszcze czegoś takiego nie widziałem. Pozdrawiam

Kucharska Gabriela
Kucharska Gabriela
2024-01-12 11:21:58

Koszmarny bank,koszmarna obsługa,jedno okienko czynne,brak poszanowania klienta.

Porównaj