Velo Bank – opinie

Velo Bank – opinie

Ocena klientów

1,89

Na podstawie 170 opinii

Oceń usługi:

Pozytywne opinie

38 osoby

Negatywne opinie

132 osób

Opinie o Velo Banku

Velo Bank, jako firma, jest nowym bankiem, który powołano do życia 3 października 2022 roku. Wszystko w ramach przymusowej restrukturyzacji Getin Noble Banku S.A., którą przeprowadził Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Od tego dnia Klienci są obsługiwani właśnie przez Velo Bank, który świadczy takie usługi, jak każdy inny bank działający w Polsce. Klienci mogą korzystać z kont bankowych, pożyczek, kredytów online, lokat, kart kredytowych itp. Bank oczywiście posiada osobne oferty dla Klientów indywidualnych, jak i firm. Sprawdź szczegóły.

Velo Bank - podstawowe dane

Nazwa banku:Velo Bank
Data powstania:3 października 2022
Siedziba banku:Warszawa
Rodzaj banku:uniwersalny
Prezes banku:Adam Marciniak, pełniący obowiązki prezesa zarządu
Forma prawna:spółka akcyjna
KRS:0000991173
NIP:7011105189

Najważniejsze informacje dla Klientów

Velo Bank sesje Elixir

Velo Bank kod SWIFT

Velo Bank kontakt

Na co narzekają Klienci Velo Banku?

Oczywiście są również Klienci, którzy są rozczarowani współpracą z Velo Bankiem i zostawiają negatywne opinie o instytucji. Klienci Velo Banku są niezadowoleni z:

 • lepszych warunków na start, niż dla obecnych Klientów
 • niewielkiej liczby placówek
 • zbyt częsty kontakt ze strony banku w sprawach ewentualnych pożyczek i kredytów
 • prowizji za wypłaty z bankomatów
 • nieprzestrzegania godziny sesji przelewów
 • ogromną papierologią w przypadku korzystania z oferty w oddziale

Z czego są zadowoleni Klienci Velo Banku?

Klienci Velo Banku często dzielą się pozytywnymi stronami współpracy z bankiem i w wielu aspektach bardzo doceniają podejście instytucji do Klienta. Klienci Velo Banku są zadowoleni z:

 • czytelnej i prostej aplikacji bankowej
 • przejrzystego konta w bankowości interetowej
 • pomocy, którą niosą pracownicy na infolinii i w oddziałach
 • bogatej oferty banku
 • promocji dla nowych Klientów
 • krótkiego czasu oczekiwania na infolinii

Wymagania

 • ważny dowód osobisty

 • polskie obywatelstwo

 • zameldowanie w Polsce

 • telefon komórkowy

 • adres e-mail

 • konto w banku

 • stałe dochody

 • zdolność kredytowa

Adres siedziby Velo Banku

Velo Bank

Rondo Ignacego Daszyńskiego 2 C

00-843 Warszawa

Velo Bank - najważniejsze informacje

Historia Velo Banku

Velo Bank to stosunkowo nowy bank, ponieważ powstał 3 października 2022 roku w skutek przymusowej restrukturyzacji Getin Noble Banku S.A., którą przeprowadził Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Wcześniej bank działał pod nazwą Getin Noble Bank.

Oferta Velo Banku

Velo Bank posiada bardzo rozbudowaną ofertę, która jest skierowana do Klientów niemalże w każdej potrzebie. Główną ofertą banku są oczywiście konta bankowe, które Klienci mogą założyć w oddziale banku lub przez Internet. Konta mogą posiadać zarówno osoby dorosłe, jak i nastolatkowie w wieku od 13 do 18 lat oraz osoby w wieku od 18 do 26 lat. Innymi słowy, każdy znajdzie coś dla siebie.

Poza kontami, Velo Bank oferuje również różnego rodzaju kredyty, z których Klienci mogą skorzystać w placówce banku oraz online. Bank udziela również kredyty konsolidacyjne i kredyty samochodowe,

Kredyty i konta w Velo Banku

1. Kredyty:

– gotówkowy,
– gotówkowy ze stałą ratą,
– gotówkowy EKO,
– gotówkowy oferta standardowa,
– limit w rachunku,
– autokredyt dla Ciebie,
– samochodowy ze stałym oprocentowaniem,
– samochodowy AutoCash.

2. Konta:

– VeloKonto,
– VeloKonto od 18 do 26 lat,
– VeloKonto Junior od 13 do 18 lat,
– Konto walutowe,
– VeloKonto dla obywateli Ukrainy.

3. Karty + płatności:

– płatności BLIK,
– płatności Apple Pay,
– płatności Google Pay,
– płatności SwatchPAY!,
– płatności Garmin Pay,
– karty debetowe,
– karty kredytowe.

4. Inwestycje + oszczędności:

– fundusze inwestycyjne.

5. Usługi premium:

– VeloKonto Premium,
– Elastyczne Konto Oszczędnościowe,
– Lokata na Nowe Środki,
– Konto oszczędnościowe VeloSkarbonka,
– Indywidualne Konto Emerytalne,
– Lokata Rentierska,
– Lokata Mobilna,
– Konto Oszczędnościowe Premium,
– Lokaty walutowe,
– Lokata Tradycyjna,
– Celowe Konto Oszczędnościowe,
– fundusze inwestycyjne.

Velo Bank w liczbach

Poniżej przedstawiamy podstawowe dane o Velo Banku:

– rok założenia Velo Banku – 2022 rok,
– liczba placówek – 167 (I kwartał 2023 roku),

Nasza opinia o Velo Banku

Velo Bank to wciąż dosyć popularny bank, którego oferta może zainteresować wielu Klientów. Velo Bank warto docenić za przejrzystą stronę internetowa oraz naprawdę prostą w obsłudze aplikację bankową. Każda z tych bankowości jest dostosowana do Klienta w taki sposób, aby ten mógł z nich korzystać w jak najprostszy sposób.

Na dobre słowo zasługuje również oferta Velo Banku, która także jest dopasowana do każdego Klienta, zarówno indywidualnego, jak i firmowego.

Naszym zdaniem Velo Bank jest bankiem którego ofertą warto się zainteresować. Bank posiada w swojej ofercie dla nowych Klientów, dzięki czemu mogą oni trafić na dodatkowe korzyści, np. przy zakładaniu konta. Pojawiają się jednak negatywne opinie o Velo Banku, w których instytucja jest określana mianem “rozczarowującego banku”. W innych opiniach Klienci radzą innym Klientom zrezygnować z usług Velo Banku i przejście do innej instytucji. Ty sam podejmij swoją decyzję.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Velo Bank to stosunkowo nowy banku, który powstał w październiku 2022 roku w skutek przymusowej restrukturyzacji Getin Noble Banku.

Velo Bank to polski bank, podobnie jak wcześniej Getin Bank.

Tak. Velo Bank to całkowicie bezpieczny bank, z którego oferty warto skorzystać.

Velo Bank, po restrukturyzacji Getin Noble Banku, należy do BFG oraz ośmiu banków komercyjnych, które na tę okazję stworzyły system ochrony tego typu instytucji.

Sesje Velo Bank:

– wchodzące są realizowane o godzinie: 10:00, 14:00, 17:05,

– wychodzące są realizowane o godzinie: 8:15, 12:15, 14:30.

Zostaw swoją opinię o Velo Banku

Velo Bank możesz ocenić w naszym głosowaniu poprzez kliknięcie kciuka w górę lub w dół. Twoja ocena może być bardzo cenna dla innych osób! Dzięki Tobie będą wiedziały, czy warto skorzystać z tej oferty. Swoje doświadczenie w kontakcie z tą firmą pożyczkową możesz także opisać w komentarzu. 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Viki
Viki
2023-03-15 15:23:26

Beznadzieja. Kolejki i odsyłają od jednej obslugujacej,.Nawet nie ma mozliwosci przejscia do innego oddzialu, bo takiego nie ma

Cejlon
Cejlon
2023-03-12 22:39:03

Ogólna ocena pozytywna ale zmiana strony bankowej internetowej to droga przez mękę. Najpierw przestały działać systemy do logowania przeniesione z Getin Banku. Odtworzenie logowania przez infolinię niemożliwe bo kto by pamiętał jakieś kody identyfikacyjne nadane prawie 10 lat wstecz. Jeśli ktoś niema możliwości odczytania SMS (ja nie miałem) przez internet nie dokona czynności odzyskująch kody do logowania. Błędne koła się zamykają. Po zalogowaniu szczęście nie trwało długo w ciągu dwóch dni dwukrotnie zmieniła się główna strona logowania. Teraz nastąpiła stabilizacja miejmy nadzieję, że bank w końcu opanował część elektroniczną. Co trzyma klientów przy Velo Banku ? Oprocentowanie obecnie 8%, tylko kilka banków ma podobne. Banki wymyśliły chytrą sztuczkę oprocentowanie na nowe środki, klienci pozakładali po dwa trzy konta i pomiędzy nimi transferują swoje oszczędności mając zawsze nowe środki. Wniosek Bankowcy z tymi nowymi środkami i logiką w nich zawartą jesteście na poziomie dzieci bawiących się w piaskownicy, choć należy zauważyć, że one często przewyższają Was intelektem.

Teresa
Teresa
2023-03-09 21:39:27

Co to za bank? Kiedy zakładam lokate to elegancko internetowa strona działa ale kiedy np. chcę zmienić odnawialność na „nie” to strona udaje że nie rozumie. Jeżeli zmienię odwrotnie to jakoś strona działa. Lokaty niby dobrze oprocentowane ale łatwo założyć a przy próbie zerwania znowu strona staje się nieczynna. Nie warto z tym Bankiem się zadawać bo na infolinii też Ci nie pomogą.

NIEZADOWOLONY KLIENT
NIEZADOWOLONY KLIENT
2023-03-01 12:33:46

UWAŻAJCIE Najgorszy bank z jakim miałam do czynienia. Nie informują klienta o wykonywanych czynnościach czy zmianach. Wycofując lokaty dostałam propozycję na zatrzymanie środków - wysokie oprocentowanie. Zostawiłam część ale zapomnieli dodać że prowizji i opłat przywalą tyle, że połowę odsetek zabiorą.

wiesłw
wiesłw
2023-02-28 11:06:24

Najgorszy bank z jakim się spotkałem. Założyłem konto przez internet do którego nie mogłem się zalogować. Cały czas po pierwszym logowaniu i zmianie hasła ze startowego na własne pojawiała sie informacja błędny login lub hasło.co było nieprawdą. 2 razy z tym w oddziale banku i nikt nie potrafił mi pomóc więc odstąpiłem od umowy i myślę że pozbyłem sie problemu. Nigdy więcej welobanku!

Porównaj