logo-wonga

Wonga – opinie

Ocena klientów

3,72

Na podstawie 47 opinii

Oceń usługi:

Pozytywne opinie

32 osób

Negatywne opinie

15 osoby

Wonga – najważniejsze informacje

Wonga to bardzo popularna w Polsce firma pożyczkowa, która proponuje swoim Klientom pożyczki na dowód. Maksymalna kwota pożyczki to 20 000 zł z okresem spłatym wynoszącym nawet 48 miesięcy. Sprawdź szczegóły dotyczące produktów Wonga.

Wonga - dlaczego warto?

Pożyczki w Wonga to coraz częściej wybierane przez Polaków produkty pożyczkowe. Klienci wskazują więcej zalet niż wad, np. szczególnie cieszy duża rozpiętość kwot pożyczki oraz okresu spłaty.

Sprawdź pozostałe zalety wskazywane przez Klientów firmy.

 • pożyczka w kwocie od 200 zł do 20 000 zł
 • okres spłaty wynoszący nawet 48 miesięcy
 • częste promocje
 • firma pracuje 7 dni w tygodniu
 • konsultanci codziennie dostępni na czacie

Wonga - dlaczego nie warto?

Oprócz zalet, w każdej firmie Klienci potrafią znaleźć również wady. Sprawdź złe strony pożyczki firmy Wonga, które wskazali Klienci.

 • weryfikacja Klienta w bazach dłużników
 • zdarza się, że pieniądze dochodzą dopiero w kolejnym dniu roboczym

Wymagania

 • ważny dowód osobisty

 • polskie obywatelstwo

 • zameldowanie w Polsce

 • telefon komórkowy

 • adres e-mail

 • konto w banku

 • stałe dochody

 • zdolność kredytowa

Dane o firmie Wonga – opinie

logo-wonga
 • Nazwa firmy:

  Wonga.pl sp. z o.o.

 • Adres:

  ul. Żaryna 2B, 02-593 Warszawa

 • Kapitał zakładowy:

  21 497 000 zł

 • Numer KRS:

  0000412352

 • Numer NIP:

  1132853869

 • Numer REGON:

  146025969

 • Infolinia:

  +48 22 388 88 88

 • E-mail:

  [email protected]

Wonga - dane podstawowe

ul. Żaryna 2B

02-593 Warszawa

 

w dni powszednie od 08:00 do 22:00

w soboty i niedziele od 09:00 do 17:00

Wonga - szczegóły pożyczki

Wonga – opis pożyczki

Wonga to w 100% polska firma, która udziela pożyczek przez Internet. Dotychczas firmie zaufało już ponad 2 000 000 klientów. W firmie Wonga.com można wybrać okres spłaty charakterystyczny dla chwilówek (30 dni), jak i dla pożyczek ratalnych (nawet do 48 miesięcy spłaty). Kwota pożyczki będzie odpowiadała praktycznie każdemu. Można wybierać w przedziale od 200 zł do aż 20 000 zł. To jedna z najkorzystniejszych ofert pożyczkowych na rynku. Całkowita kwota kredytu zależy od parametrów naszej pożyczki. Dla osób z dobrą historią i zdolnością kredytową, przyznanie pożyczki to tak naprawdę formalność. Krótkoterminowe pożyczki chwilówki w firmie są dostępne dla każdego odpowiedzialnego Klienta. Koszty pożyczki możemy poznać już podczas ustalania kwoty oraz okresu spłaty.

Wonga kalkulator

Kto może otrzymać pożyczkę w Wonga?

W firmie Wonga pożyczkę ratalną może otrzymać każda osoba, która:

 • jest pełnoletnia,
 • ma dowód osobisty,
 • ma rachunek bankowy zarejestrowany w Polsce,
 • ma urządzenie z dostępem do Internetu.

Pożyczki udzielane są na podstawie tych kilku warunków. Wonga nie wymaga od potencjalnych Klientów nic więcej. Firma ta jest znana z tego, że nie wymaga wielu formalności od swoich Klientów. Można powiedzieć, że jest to typowa pożyczka na dowód, ponieważ to właśnie dane z dowodu osobistego są kluczowe dla wypełnienia wniosku pożyczkowego i przejścia weryfikacji tożsamości.

Oprócz tego potrzebne nam będzie też nasze konto bankowe (na nie zostanie wypłacona pożyczka ratalna). Ważne jest, by konto należało tylko do nas, nie może mieć współwłaścicieli. Potrzebny nam będzie także telefon komórkowy – posłuży do weryfikacji naszej tożsamości.

Wonga wymagania

Jakie bazy sprawdza Wonga?

Wonga weryfikuje Klienta w bazie BIK (Biuro Informacji Kredytowej) oraz we wszystkich bazach współpracujących, czyli:

1) ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A.,
2) Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A.,
3) Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A,,
4) Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej S.A.

Jak więc widać, weryfikacja w bazach dłużników ma miejsce w przypadku pożyczki w Wonga. Osoby posiadające negatywne wpisy w tych bazach powinny raczej zainteresować się pożyczkami z komornikiem.

Jak otrzymać pożyczkę w Wonga – poradnik krok po kroku

Wnioskowanie o pożyczkę w Wonga składa się z kilku kroków. Kolejno:

1. W kalkulatorze pożyczkowym na stronie Wonga.com wybieramy kwotę pożyczki i okres spłaty.

2. Wypełniamy wniosek pożyczkowy naszymi danymi osobowymi.

3. Weryfikujemy swoją tożsamość poprzez zalogowanie się na swoje konto bankowe i wysłanie przelewu na kwotę 10 gr.

4. Czekamy na decyzję pożyczkową.

5. Akceptujemy umowę.

6. Czekamy na wypłatę środków.

Cały proces wnioskowania o pożyczkę w Wonga może zająć nam nie więcej niż 15 minut. Decyzja pożyczkowa przedstawiana jest natychmiastowo – chyba że złożymy wniosek poza godzinami pracy firmy, wtedy na decyzję poczekamy do następnego dnia roboczego, maksymalnie do godziny 9:00. Firma oferuje minimalny okres spłaty pożyczki wynoszący 30 dni, w związku z czym pożyczkę w Wonga można zaliczyć do kategorii “pożyczka spłacana jednorazowo“.

Wonga – kontakt, infolinia

Z firmą pożyczkową Wonga najszybciej możemy skontaktować się przez telefon. Dzwonimy pod numer +48 22 388 88 88 w godzinach pracy infolinii. Doradcy dostępni są przez cały tydzień w określonych godzinach. Od poniedziałku do piątku obsługują infolinię od 8:00 do 22:00, a w weekendy w godzinach 9:00-17:00. Wonga to jedna z tych firm pożyczkowych, które mają najlepiej zorganizowaną infolinię.

Telefon: +48 22 388 88 88

poniedziałek – piątek: 8:00 – 22:00
sobota – niedziela: 9:00 – 17:00
(z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy)

Do firmy Wonga możemy również napisać wiadomość e-mail. Wysyłamy ją na adres [email protected]. Wiadomość można wysyłać całodobowo, w dowolnym dniu, ale odpowiedź przyjdzie w godzinach pracy obsługi klienta.

Wonga – logowanie

Logowanie się do swojego konta na stronie Wonga jest bardzo proste. Wystarczy kliknąć w duży banner “zaloguj się”, widniejący na górze strony.

Wonga logowanie

Następnie w procesie logowania należy podać tylko nasz adres e-mail lub PESEL oraz wpisać odpowiednie hasło. Po kliknięciu “zaloguj się” proces powinien zakończyć się pomyślnie. W razie potrzeby możemy skorzystać z opcji zmiany hasła.

Wonga logowanie

Pamiętajmy, że wzięcie pożyczki to duże zobowiązania, a w spłacie pożyczki najczęściej nikt nam nie będzie pomagał. Dlatego właśnie musimy przygotować swój budżet na to, aby każdego miesiąca mieć z czego spłacić ratę.

Wonga - najczęstsze pytania i odpowiedzi

Tak! Pożyczki w Wonga są widoczne w Biurze Informacji Kredytowej, podobnie jak wszystkie pożyczki pozabankowe.

Wystarczy wejść na stronę internetową Wonga, wybrać kwotę oraz okres spłaty pożyczki i wypełnić formularz pożyczkowy. Drugim sposobem jest złożenie wniosku podczas kontaktu telefonicznego z pracownikiem Wonga. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji pożyczkowej pieniądze powinny trafić na konto Klienta tego samego dnia.

Wonga zawsze stara się potwierdzić dane, które Klient wpisał we wniosku pożyczkowym. Dochody, które Klient podał we wniosku, również mogą być weryfikowane. W przypadku stałych Klientów te dane nie są sprawdzane Jeżeli chcesz wziąć pożyczkę bez sprawdzania dochodów, zainteresuj się pożyczkami bez zaświadczeń.

Firma przede wszystkim sprawdza dane osobowe Klienta: imię, nazwisko, numer i serię dowodu osobistego, adres zamieszkania lub PESEL. To standardowa praktyka podczas udzielania pożyczek pozabankowych przez firmy pożyczkowe. Zarazem Wonga to pożyczka bez weryfikacji telefonicznej u pracodawcy.

Nie, w tej firmie nie można mieć dwóch pożyczek krótkoterminowych. Wonga, tak jak większość innych firm pożyczkowych, wyznaje zasadę, że jednocześnie można posiadać wyłącznie jedną aktywną pożyczkę.

Wonga sprawdza bazę BIK (nie jest to zatem pożyczka bez BIK) oraz bazy:

 • ERIF,
 • KRD,
 • BIG InfoMonitor.

Nie, Vivus i Wonga to dwie różne firmy pożyczkowe. Łączy je fakt, że udzielają pożyczek pozabankowych przez Internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porównaj