logo-wonga

Wonga – opinie

Ocena klientów

4,6

Na podstawie 169 opinii

Oceń usługi:

Pozytywne opinie

152 osoby

Negatywne opinie

17 osób

Wonga – najważniejsze informacje

Wonga to bardzo popularna w Polsce firma pożyczkowa, która proponuje swoim Klientom pożyczki na dowód. Maksymalna kwota pożyczki to 20 000 zł z okresem spłatym wynoszącym nawet 48 miesięcy. Sprawdź szczegóły dotyczące produktów Wonga.

Wonga - dlaczego warto?

Pożyczki w Wonga to coraz częściej wybierane przez Polaków produkty pożyczkowe. Klienci wskazują więcej zalet niż wad, np. szczególnie cieszy duża rozpiętość kwot pożyczki oraz okresu spłaty.

Sprawdź pozostałe zalety wskazywane przez Klientów firmy.

 • pożyczka w kwocie od 200 zł do 20 000 zł
 • okres spłaty wynoszący nawet 48 miesięcy
 • częste promocje
 • firma pracuje 7 dni w tygodniu
 • konsultanci codziennie dostępni na czacie

Wonga - dlaczego nie warto?

Oprócz zalet, w każdej firmie Klienci potrafią znaleźć również wady. Sprawdź złe strony pożyczki firmy Wonga, które wskazali Klienci.

 • weryfikacja Klienta w bazach dłużników
 • zdarza się, że pieniądze dochodzą dopiero w kolejnym dniu roboczym

Wymagania

 • ważny dowód osobisty

 • polskie obywatelstwo

 • zameldowanie w Polsce

 • telefon komórkowy

 • adres e-mail

 • konto w banku

 • stałe dochody

 • zdolność kredytowa

Dane o firmie Wonga – opinie

logo-wonga
 • Nazwa firmy:

  Wonga.pl sp. z o.o.

 • Adres:

  ul. Żaryna 2B, 02-593 Warszawa

 • Kapitał zakładowy:

  21 497 000 zł

 • Numer KRS:

  0000412352

 • Numer NIP:

  1132853869

 • Numer REGON:

  146025969

 • Infolinia:

  +48 22 388 88 88

 • E-mail:

  [email protected]

Wonga - dane podstawowe

ul. Żaryna 2B

02-593 Warszawa

 

w dni powszednie od 08:00 do 22:00

w soboty i niedziele od 09:00 do 17:00

Wonga - szczegóły pożyczki

Wonga – opis pożyczki

Wonga to w 100% polska firma, która udziela pożyczek przez Internet. Dotychczas firmie zaufało już ponad 2 000 000 klientów. W firmie Wonga.com można wybrać okres spłaty charakterystyczny dla chwilówek (30 dni), jak i dla pożyczek ratalnych (nawet do 48 miesięcy spłaty). Kwota pożyczki będzie odpowiadała praktycznie każdemu. Można wybierać w przedziale od 200 zł do aż 20 000 zł. To jedna z najkorzystniejszych ofert pożyczkowych na rynku. Całkowita kwota kredytu zależy od parametrów naszej pożyczki. Dla osób z dobrą historią i zdolnością kredytową, przyznanie pożyczki to tak naprawdę formalność. Krótkoterminowe pożyczki chwilówki w firmie są dostępne dla każdego odpowiedzialnego Klienta. Koszty pożyczki możemy poznać już podczas ustalania kwoty oraz okresu spłaty.

Wonga kalkulator

Kto może otrzymać pożyczkę w Wonga?

W firmie Wonga pożyczkę ratalną może otrzymać każda osoba, która:

 • jest pełnoletnia,
 • ma dowód osobisty,
 • ma rachunek bankowy zarejestrowany w Polsce,
 • ma urządzenie z dostępem do Internetu.

Pożyczka ratalna udzielana jest w tej firmie pożyczkowej na podstawie tych kilku warunków. Wonga nie wymaga od potencjalnych Klientów nic więcej. Firma ta jest znana z tego, że nie wymaga wielu formalności od swoich Klientów. Można powiedzieć, że jest to typowa pożyczka na dowód, ponieważ to właśnie dane z dowodu osobistego są kluczowe dla wypełnienia wniosku pożyczkowego i przejścia weryfikacji tożsamości.

Oprócz tego potrzebne nam będzie też nasze konto bankowe (na nie zostanie wypłacona pożyczka ratalna). Ważne jest, by konto należało tylko do nas, nie może mieć współwłaścicieli. Potrzebny nam będzie także telefon komórkowy – posłuży do weryfikacji naszej tożsamości.

Wonga wymagania

Jakie bazy sprawdza Wonga?

Wonga weryfikuje Klienta w bazie BIK (Biuro Informacji Kredytowej) oraz we wszystkich bazach współpracujących, czyli:

1) ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A.,
2) Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A.,
3) Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A,,
4) Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej S.A.

Jak więc widać, weryfikacja w bazach dłużników ma miejsce w przypadku pożyczki w Wonga. Osoby posiadające negatywne wpisy w tych bazach powinny raczej zainteresować się pożyczkami z komornikiem.

Jak otrzymać pożyczkę w Wonga – poradnik krok po kroku

Wnioskowanie o pożyczkę w Wonga składa się z kilku kroków. Kolejno:

1. W kalkulatorze pożyczkowym na stronie Wonga.com wybieramy kwotę pożyczki i okres spłaty.

2. Wypełniamy wniosek pożyczkowy naszymi danymi osobowymi.

3. Weryfikujemy swoją tożsamość poprzez zalogowanie się na swój rachunek bankowy i wysłanie przelewu na kwotę 10 gr.

4. Czekamy na decyzję pożyczkową.

5. Akceptujemy umowę.

6. Czekamy na wypłatę środków.

Cały proces wnioskowania o pożyczkę w Wonga może zająć nam nie więcej niż 15 minut. Decyzja pożyczkowa przedstawiana jest natychmiastowo – chyba że złożymy wniosek poza godzinami pracy firmy, wtedy na decyzję poczekamy do następnego dnia roboczego, maksymalnie do godziny 9:00. Firma oferuje minimalny okres spłaty pożyczki wynoszący 30 dni, w związku z czym pożyczkę w Wonga można zaliczyć do kategorii “pożyczka spłacana jednorazowo“.

Dwie pożyczki jednocześnie – czy to możliwe?

Niestety nie. Firma nie dopuszcza możliwości, w której Klient posiadając jedną aktywną pożyczkę, otrzyma kolejną. Aby otrzymać kolejną pożyczkę, trzeba spłacić najpierw tą, która jest aktywna. Posiadanie dwóch pożyczek jednocześnie w firmie Wonga jest niemożliwe. W przeciwieństwie do niektórych firm pożyczkowych pożyczki udzielane są jedna po drugiej.

Brak terminowej spłaty

Należy pamiętać, że każdy Klient, który podpisał umowę pożyczki w Wonga, zobowiązuje się do tego, aby zadłużenie spłacić w terminie – ręczymy za to własnym podpisem. W przypadku braku terminowej spłaty pożyczki musimy liczyć się z konsekwencjami – niestety nieprzyjemnymi dla nas jako pożyczkobiorcy. Pierwsze, co musimy wziąć pod uwagę w przypadku braku spłaty zadłużenia w terminie to nałożenie odsetek karnych, które mogą znacząco podnieść całkowity koszt pożyczki. Jeżeli w dalszym ciągu nie uregulujemy zadłużenia, firma wyślę do nas monit przypominający o tym, że to już najwyższy czas, aby spłacić zaległą ratę lub całą pożyczkę.

Jeśli na tym etapie nie załatwimy swoich spraw, możemy spodziewać się listu z informacją, że w przypadku natychmiastowego braku uregulowania zaległego zobowiązania firma może nam wypowiedzieć umowę pożyczki. 

Kolejnymi krokami będzie zatrudnienie firmy windykacyjnej, która będzie zobowiązana do ściągnięcia z nas długu. Ostatecznością będzie skierowanie sprawy do sądu, w związku z czym będziemy mieć na głowie komornika sądowego, który z pewnością doprowadzi do tego, aby zadłużenie zostało spłacone jak najszybciej.

Wydłużenie terminu spłaty

Wydłużenie terminu spłaty całej pożyczki nie jest możliwe. Firma  jednak od pewnego czasu pozwala na to, aby Klient otrzymał możliwość wydłużenia terminu spłaty jednej raty o 7 dni. Są jednak pewne warunki. Firma dopuści możliwość odroczenia spłaty raty o 7 dni:

 • po spłacie dwóch rat,
 • Raz na trzy miesiące,
 • Pod warunkiem, że Klient nie zalega ze spłatą jakiejkolwiek raty.

Trzeba jednak pamiętać, że z takiej opcji możemy skorzystać najwcześniej na 14 dni przed terminem płatności konkretnej raty, nie później, niż w terminie jej płatności. O aktywację takiej usługi najlepiej dopytać konsultanta dzwoniąc na infolinię pożyczkodawcy. Wówczas nie będziemy mieli żadnych wątpliwości, gdy będziemy chcieli skorzystać z takiej możliwości.

Wonga – kontakt, infolinia

Z firmą pożyczkową Wonga najszybciej możemy skontaktować się przez telefon. Dzwonimy pod numer +48 22 388 88 88 w godzinach pracy infolinii. Doradcy dostępni są przez cały tydzień w określonych godzinach. Od poniedziałku do piątku obsługują infolinię od 8:00 do 22:00, a w weekendy w godzinach 9:00-17:00. Wonga to jedna z tych firm pożyczkowych, które mają najlepiej zorganizowaną infolinię.

Telefon: +48 22 388 88 88

poniedziałek – piątek: 8:00 – 22:00
sobota – niedziela: 9:00 – 17:00
(z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy)

Do firmy Wonga możemy również napisać wiadomość e-mail. Wysyłamy ją na adres [email protected]. Wiadomość można wysyłać całodobowo, w dowolnym dniu, ale odpowiedź przyjdzie w godzinach pracy obsługi klienta.

Wonga – logowanie

Logowanie się do swojego konta na stronie Wonga jest bardzo proste. Wystarczy kliknąć w duży banner “zaloguj się”, widniejący na górze strony.

Wonga logowanie

Następnie w procesie logowania należy podać tylko nasz adres e-mail lub PESEL oraz wpisać odpowiednie hasło. Po kliknięciu “zaloguj się” proces powinien zakończyć się pomyślnie. W razie potrzeby możemy skorzystać z opcji zmiany hasła.

Wonga logowanie

Pamiętajmy, że wzięcie pożyczki to duże zobowiązania, a w spłacie pożyczki najczęściej nikt nam nie będzie pomagał. Dlatego właśnie musimy przygotować swój budżet na to, aby każdego miesiąca mieć z czego spłacić ratę.

Jak spłacić pożyczkę w Wonga?

Spłata pożyczki odbywa się w bardzo prosty sposób. Klient musi wykonać przelew na konto firmy pożyczkowej na taką kwotę, jaka pozostała do spłaty. Numer rachunku firmy Wonga, na który trzeba wykonać przelew znajdziemy po zalogowaniu się do Panelu Klienta. W tym samym miejscu znajdziemy również tytuł przelewu, który należy dopisać w przelewie. Uzupełnienie konkretnego tytułu  przelewu jest konieczne, aby firma mogła powiązać wpłatę z naszą pożyczką.

Nazwa firmy:Wonga.com
Rodzaj produktu:pożyczki na raty
Kwota pożyczki:200 - 20 000 zł
Spłata:2 - 48 miesięcy
Darmowa pierwsza pożyczka:tak
Wniosek online:tak
Sposób wypłatyprzelew
Kiedy otrzymam:nawet w 1 dzień
RRSO: 22,98%

Wonga - najczęstsze pytania i odpowiedzi

Tak! Pożyczki w Wonga są widoczne w Biurze Informacji Kredytowej, podobnie jak wszystkie pożyczki pozabankowe.

Wystarczy wejść na stronę internetową Wonga, wybrać kwotę oraz okres spłaty pożyczki i wypełnić formularz pożyczkowy. Drugim sposobem jest złożenie wniosku podczas kontaktu telefonicznego z pracownikiem Wonga. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji pożyczkowej pieniądze powinny trafić na konto Klienta tego samego dnia.

Wonga zawsze stara się potwierdzić dane, które Klient wpisał we wniosku pożyczkowym. Dochody, które Klient podał we wniosku, również mogą być weryfikowane. W przypadku stałych Klientów te dane nie są sprawdzane Jeżeli chcesz wziąć pożyczkę bez sprawdzania dochodów, zainteresuj się pożyczkami bez zaświadczeń.

Firma przede wszystkim sprawdza dane osobowe Klienta: imię, nazwisko, numer i serię dowodu osobistego, adres zamieszkania lub PESEL. To standardowa praktyka podczas udzielania pożyczek pozabankowych przez firmy pożyczkowe. Zarazem Wonga to pożyczka bez weryfikacji telefonicznej u pracodawcy.

Nie, w tej firmie nie można mieć dwóch pożyczek krótkoterminowych. Wonga, tak jak większość innych firm pożyczkowych, wyznaje zasadę, że jednocześnie można posiadać wyłącznie jedną aktywną pożyczkę.

Wonga sprawdza bazę BIK (nie jest to zatem pożyczka bez BIK) oraz bazy:

 • ERIF,
 • KRD,
 • BIG InfoMonitor.

Nie, Vivus i Wonga to dwie różne firmy pożyczkowe. Łączy je fakt, że udzielają pożyczek pozabankowych przez Internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Hieronim
Hieronim
2023-11-02 10:49:50

Na ostatnia ratę doliczają sobie jeszcze cwaniaczki jakieś procentu Moja ostatnia rata 348 a każą 1220 Nie spłacę o nie Szmaciarze i lichwiarze Zwykli oszuści Dno Zesraliby się za kasę Nie polecam

Załamany Klient
Załamany Klient
2023-10-06 17:54:51

Nie polecam! mam tak samo jak osoba pisząca MALGOostatnią ratę mam w październiku oko 4 stówy i wchodzę na stronę chcąc spłacić wkońcu ostatnią ratę a tu nagle widnieje,że mam jeszcze zapłacić nie 4 stówy tylko prawie 1200!!!! ponoć przez RPP ..nie polecam !!! Więcej nigdy nie będę brać żadnych pożyczek bo i nawet wysoki procent mają na dwa lata biorąc 4 tyś muszę im oddać razem prawie 9.500 !!

Malgo
Malgo
2023-08-18 17:57:35

Nie polecam,spłaciłam ostatnia ratę, okazało sieże mam do spłacenia jeszcze to co zaliczył mi wzrost oprocentowania przez kilka miesięcy,na harmonogramie spłat oczywiście widnieje tylko zapłata raty za m-c sierpień ,która zapłaciłam,dopiero konsultant mi powiedział,że przez RPP muszę zapłacić wychodzi na to,że jeszcze jedną ratę,jeszcze raz nie polecam

Tomasz
Tomasz
2023-04-13 22:41:45

Nie polecam. Miałem pożyczkę w tej ….. spłaciłem sporo przed czasem. Umowy da sie zawierać przez telefon profil na stronie. A od kilkunastu dni nie są w stanie mi odpowiedzieć nawet drogą mailowa kiedy zamknięcie pożyczki będzie zgłoszone do BIK. Twoerdzą, ze mają na to 7 dni. A minęło już 21 i dalej pożyczka widnieje w BIK.

Porównaj