Współpraca startupu z bankiem – publikacja BNP Paribas

Współpraca startupu z bankiem – publikacja BNP Paribas

author
Dominika Sobieraj
04 czerwca 2019

BNP Paribas przygotował wyjątkową publikację opisującą współpracę startupu z dziedziny fintech z Bankiem. Partnerami poradnika są Fintek, Impact oraz Kancelaria Domański Zakrzewska Palinka. Co można znaleźć w publikacji?

BNP Paribas o startupach – publikacja pdf

Publikację banku można pobrać w formacie pdf ze strony banku oraz po skorzystaniu z poniższego linku:

W poradniku znaleźć można wiele wskazówek, które mogą pomóc startupom w zrobieniu pierwszego kroku do nawiązania współpracy z bankiem.

Co znajdziemy w publikacji?

W publikacji “Zaklinacze słonia, czyli o współpracy startupu z bankiem” poruszono szczegółowe zagadnienia prawne związane z podjęciem współpracy. Znajdziemy także odpowiedzi na najważniejsze pytania nurtujące osoby, które dopiero wkraczają w świat samodzielnego biznesu:

  1. Kiedy należy starać się o licencję na prowadzenie działalności z Komisji Nadzoru Finansowego?
  2. Jakie wymagania finansowe oraz organizacyjne trzeba spełnić, by nawiązać współpracę z bankiem?
  3. Co jest najważniejsze we współpracy startupu z bankiem?
  4. Jakich przepisów należy przestrzegać, żeby móc legalnie prowadzić działalność regulowaną?

Poza tymi zagadnieniami w publikacji znajdziemy także wiele przydatnych informacji z dziedziny architektury IT oraz IT Security.

Kodeks Współpracy ze Startupami

Autorzy publikacji bankowej wskazują także na praktyczne zastosowanie “Kodeksu Współpracy ze Startupami”. Jest to szereg zmian, które wprowadzone zostały po to, by znacznie ułatwić startupom nawiązywanie współpracy z bankami. Kodeks pozwolił na:

  • uproszczenie procesu zakupowego,
  • stworzenie gotowych wzorów najważniejszych dokumentów,
  • zbudowanie dedykowanego środowiska testowego,
  • sprecyzowanie warunków przyszłej współpracy.

Dzięki kodeksowi Bank BNP Paribas może w pełni otworzyć się na współpracę z początkującymi firmami technologicznymi oraz zmienić wrażenie o relacjach na linii startup-korporacja.

Piotr Wodacki, Dyrektor Zarządzający Pionu Transformacji Cyfrowej w Banku BNP Paribas, wskazuje:

"

Kiedy dwa lata temu zaczęliśmy się mierzyć z kolejnymi wzywaniami w ramach Cyfrowej Transformacji naszego Banku, widzieliśmy jak wiele dobrych praktyk rynkowych zawodzi. Zdecydowaliśmy, że musimy poszukać nowych rozwiązań, próbując, weryfikując i odnosząc porażki, aż w końcu zaczęliśmy odnosić sukcesy.

Teraz, chcemy podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniami z innymi i dlatego przygotowaliśmy specjalny poradnik. Mam nadzieję, że będzie on dobrym drogowskazem dla startupów, nie tylko tych skupionych na technologiach finansowych  w relacji z naszym Bankiem, ale także we współpracy z innymi instytucjami finansowymi.

Głównym celem publikacji jest pokazanie młodym firmom, że współpraca z tak dużą korporacją jaką jest bank, nie musi być niczym przerażającym. Dobre warunki współpracy mogą – zdaniem banku – skutkować wprowadzeniem innowacyjnych rozwiązań także dla Klientów BNP Paribas.

Wsparcie ze strony Kancelarii Domański Zakrzewski Palinka ma zapewnić młodym firmom na sprostanie wymogom prawnym, które czekają je u progu własnej działalności.

"

Zaangażowanie doradcy prawnego doświadczonego w obsłudze branży finansowej pozwala na sprawne przygotowanie firmy i udzielenie wsparcia w ewentualnym procesie licencyjnym oraz w funkcjonowaniu pod nadzorem KNF.

Zrozumienie specyficznych potrzeb i oczekiwań founderów poparte doświadczeniem Kancelarii w doradztwie na rzecz startupów zapewni m.in. dobór odpowiedniej formy prawnej i jurysdykcji, pomoc w tworzeniu programów motywacyjnych, wsparcie w negocjacjach kolejnych rund finansowania czy strukturyzacji zasad współpracy pomiędzy partnerami/VC czy aniołami biznesu

– zaznacza Maciej Zajda, Senior Associate, Praktyka Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych w Kancelarii Domański Zakrzewski Palinka sp. k.


Źródło:

http://media.bnpparibas.pl/pr/440178/zaklinacze-slonia-czyli-o-wspolpracy-startupu-z-bankiem-wyjatkowa-publ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Zmiany w serwisie Feniko
Wpisy
autor wpisu
Lukasz_Zubrzycki
29 kwietnia 2017

Zmiany w serwisie Feniko

PKO BP w Niemodlinie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
12 sierpnia 2019

PKO BP w Niemodlinie

Miloan – kolejna pożyczka
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
12 listopada 2019

Miloan – kolejna pożyczka

Promocja: „Do 120 zł dla aktywnych” w ING
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
07 maja 2020

Promocja: „Do 120 zł dla aktywnych” w ING

Coraz większa flota pojazdów hybrydowych w Credit Agricole
Aktualności
author
Patryk Byczek
13 grudnia 2021

Coraz większa flota pojazdów hybrydowych w Credit Agricole

Porównaj