Wnioski o wyprawkę 300+ złożymy przez e-bankowość ?

Wnioski o wyprawkę 300+ złożymy przez e-bankowość ?

author
Patryk Byczek
25 maja 2018

W roku szkolnym 2018/2019 dzieci w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych po raz pierwszy będą mogły skorzystać z dofinansowania na wyprawkę szkolną w ramach programu „Dobry Start”. Zainteresowani wsparciem rodzice, od 1 lipca bieżącego roku będą mogli złożyć wniosek o świadczenie przez Internet.

Warto wiedzieć, że przez pierwszy miesiąc wakacji wnioski będzie można składać wyłącznie przez Internet. Dlatego też Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ze wszystkich sił stara, aby banki już od 1 lipca udostępniały wnioski w formie elektronicznej. Tradycyjna forma składania dokumentów w urzędach będzie dostępna dopiero od 1 sierpnia.

Aby złożyć wniosek przez Internet, trzeba posiadać tak zwany profil zaufany (eGO). Wówczas rodzice, których pociechy nie ukończyły jeszcze 18 roku życia, mogą składać e-wnioski w serwisie [email protected], który znaleźć można pod adresem empatia.mpips.gov.pl należącym do ministerstwa.

Wniosek w internetowych serwisach bankowych

Według portalu prnews.pl, Bank PKO BP ma być pierwszą instytucją, w której możliwe będzie wypełnienie wniosku o wyprawkę szkolną dla dziecka. Serwis uważa, że PKO może pójść za ciosem i ponowić sytuację sprzed kilku lat, gdzie też jako pierwsza instytucja umożliwiła składanie wniosków na świadczenie 500+, czy możliwość złożenia wniosku do urzędu skarbowego o sporządzenie zeznania podatkowego.

Wniosek “Dobry Start” najprawdopodobniej będzie bardzo podobny do wniosku o świadczenie 500+. Dokumenty o wyprawkę szkolną mogą zawierać miejsca na dodatkowe informacje, takie jak na przykład informacje o szkole i klasie, do której uczęszcza dziecko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Placówki T-Mobile Usługi Bankowe
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
20 maja 2014

Placówki T-Mobile Usługi Bankowe

Kredyt gotówkowy Sanok
Kredyty miasta
author
Dominika Sobieraj
08 stycznia 2020

Kredyt gotówkowy Sanok

Firma pożyczkowa oszukała 74 tysięcy Klientów
Aktualności
author
Halszka Gronek
13 września 2018

Firma pożyczkowa oszukała 74 tysięcy Klientów

Inspektorat ZUS w Szczytnie
Oddziały
author
Patryk Byczek
18 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Szczytnie

Porównaj