W roku szkolnym 2018/2019 dzieci w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych po raz pierwszy będą mogły skorzystać z dofinansowania na wyprawkę szkolną w ramach programu „Dobry Start”. Zainteresowani wsparciem rodzice, od 1 lipca bieżącego roku będą mogli złożyć wniosek o świadczenie przez Internet.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 25.05.2018
Udostępnij:

Warto wiedzieć, że przez pierwszy miesiąc wakacji wnioski będzie można składać wyłącznie przez Internet. Dlatego też Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ze wszystkich sił stara, aby banki już od 1 lipca udostępniały wnioski w formie elektronicznej. Tradycyjna forma składania dokumentów w urzędach będzie dostępna dopiero od 1 sierpnia.

Aby złożyć wniosek przez Internet, trzeba posiadać tak zwany profil zaufany (eGO). Wówczas rodzice, których pociechy nie ukończyły jeszcze 18 roku życia, mogą składać e-wnioski w serwisie [email protected], który znaleźć można pod adresem empatia.mpips.gov.pl należącym do ministerstwa.

Wniosek w internetowych serwisach bankowych

Według portalu prnews.pl, Bank PKO BP ma być pierwszą instytucją, w której możliwe będzie wypełnienie wniosku o wyprawkę szkolną dla dziecka. Serwis uważa, że PKO może pójść za ciosem i ponowić sytuację sprzed kilku lat, gdzie też jako pierwsza instytucja umożliwiła składanie wniosków na świadczenie 500+, czy możliwość złożenia wniosku do urzędu skarbowego o sporządzenie zeznania podatkowego.

Wniosek „Dobry Start” najprawdopodobniej będzie bardzo podobny do wniosku o świadczenie 500+. Dokumenty o wyprawkę szkolną mogą zawierać miejsca na dodatkowe informacje, takie jak na przykład informacje o szkole i klasie, do której uczęszcza dziecko.

Komentarze