zadluzenia.com
zamknij

Komornik wystawił na licytację zamek

12 września ma się odbyć pierwsza licytacja nieruchomości. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na licytację wystawiono zamek w Czyżowie Szlacheckim. Cena wywołania to ponad 6 mln złotych.


Informacje o licytacji znajdziemy na oficjalnym serwisie Krajowej Rady Komorniczej: 
 

 

Egzekucję z nieruchomości prowadzi Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Sandomierzu Jacek Korman. Suma oszacowania zespołu pałacowo-parkowego wynosi 8 030 000,00 zł, a cena wywoławcza wynosi 3/4 sumy oszacowania, czyli 6 022 500,00 zł. Przystąpienie do licytacji wiąże się z obowiązkiem złożenia rękojmi w wysokości 1/10 sumy oszacowania, czyli w tym przypadku 803 000,00 zł.


Licytują ogromny zamek


Nieruchomość to budynek dwukondygnacyjny, podpiwniczony, posiadający poddane i krużgankiem, a także piękne wieżyczki alkierzowe. Budynek to rezydencja szlachecka zbudowana w stylu habsburskim. 


Budynek jest przeznaczony na hotel i restauracje, czemu odpowiada jego konstrukcja. Na parterze znajdziemy:
- 9 pokoi trzyosobowych,
- 3 pokoje czteroosobowe,
- 1 pokój dwuosobowy. 


Na parterze-piętrze z kolei znajduje się 6 sal konsumpcyjnych o powierzchni od 31,5 m2 do 85,6 m2, a także: taras, kaplica, bar, zaplecze kuchenne, magazyn i zaplecze sanitarne. Na poddaszu jest 6 pokoi dwuosobowych, luksusowy apartament, pokój trzyosobowy i czteroosobowy. 

 

Szczegóły licytacji 


Pierwsza licytacja odbędzie się 12 września 2019 roku o godzinie 9:40 w budynku Sądu Rejonowego w Sandomierzu (ul. Kościuszki 2A, 27-600 Sandomierz, pokój V). 


W przetargu nie mogą brać udziału:
- dłużnik (Świętokrzyska Grupa Energetyczna "BIOGAZ" sp.z o.o. w Bidzinach),
- komornik,
- ich małżonkowie i dzieci,
- rodzice oraz rodzeństwo wymienionych wyżej osób,
- osoby obecne na licytacji jedynie w charakterze urzędowym,
- licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji,
- osoby, które mogą nabyć nieruchomość jedynie za zezwoleniem organu państwowego, a tego zezwolenia nie mają.Szczegóły znajdziecie na stronie:
http://www.licytacje.komornik.pl/Notice/Details/435500 
 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY