Zmiany w zarządzie Credit Agricole

Zmiany w zarządzie Credit Agricole

author
Patryk Byczek
18 lipca 2019

Nastąpiły zmiany w zarządzie banku Credit Agricole. Na stanowisku Senior Country Officera Credit Agricole w Polsce i wiceprezesa banku Credit Agricole stanął Jean-Bernard Mas. Do zarządu po przerwie wrócił również Richard Paret obejmując stanowisko wiceprezesa banku.

Pełniący przez cztery lata funkcję Senior Country Officera w Polsce, Olivier Constantin, objął stanowisko zarządzające jedną z kluczowych Kas Regionalnych we Francji.

Zmiany w zarządzie

Jean-Bernard Mas

Nowy wiceprezes banku jest związany z instytucją od przeszło 30 lat, natomiast jego praca dla Polski trwa od 2015 roku. Jean-Bernard Mas zarządzał do tej pory:

bankowością korporacyjną,
back office’m,
IT,
obszarem cyfryzacji,
pionem finansów.

W roku 2017 roku był nadzorcą jednej z największych i najpoważniejszych zmian organizacyjnych i technologicznych w całej historii Credit Agricole. Program, który wówczas wdrożono zwiększył liczbę organizowanych projektów oraz uprościł architekturę IT. Dzięki zmianom CA potrafi w bardzo szybkim tempie odpowiadać na potrzeby Klientów.

Richard Paret

Richard Paret wrócił do zarządu Credit Agricole i od 12 lipca zajmuje stanowisko wiceprezesa banku. Pan Paret będzie odpowiedzialny za:

– bankowość korporacyjną,
– bankowość inwestycyjną,
– obszary back office,
– zarządzanie zamianami i cyfryzacją.

Richard Paret jest związany z bankowością i Credit Agricole od przeszło 20 lat. Jako dyrektor odpowiedzialny za obszar ryzyka działa dla Polski od 2014 roku. Od 2016 roku jako wiceprezes zarządu był odpowiedzialny za:

– sieć i wsparcie sprzedaży w bankowości detalicznej,
– SME – obszar consumer finance.

Rozwój Credit Agricole

W niedalekiej przeszłości Credit Agricole zaktualizował swoją ofertę wprowadzając do niej między innymi nowe konta osobiste wraz z kartami debetowymi, Apple Pay i Google Pay oraz całkiem nowy serwis internetowy. Dodatkowo bankowość mobilną Credit Agricole wyróżniono za logowanie biometryczne i ogłoszono najlepiej zabezpieczoną aplikacją mobilną. Infolinia banku od pięciu lat mieści się w TOP 3 bankowych Contact Center w Polsce.

Credit Agricole

Credit Agricole wchodzi w skład dziesięciu najpotężniejszych grup finansowych na świecie. Ponadto uważana jest za europejskiego lidera w dziedzinie zarządzania aktywami oraz współpracy banku z firmą ubezpieczeniową (bancassurance). Instytucji zaufało ponad 52 000 000 Klientów na całym świecie. Credit Agricole od ponad 120 lat nie zmienia kierunku swojego działania. Przez cały ten okres grupa skupia się przede wszystkim na Kliencie oraz wspieraniu społeczności lokalnych.

W naszym kraju bank działa i wspiera Polaków od 2011 roku. Aktualnym prezesem CA jest Piotr Kwiatkowski, a stanowisko pierwszego wiceprezesa zajmuje obecnie Olivier Constantin. Poza prezesem, w zarządzie zasiada jeszcze sześciu innych członków. Pod koniec koniec trzeciego kwartału 2018 roku liczba otwartych Kont dla Ciebie przekroczyła 100 000.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bank Spółdzielczy w Kałuszynie sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
01 października 2019

Bank Spółdzielczy w Kałuszynie sesje przychodzące i wychodzące

Pożyczka 1200 zł – gdzie wziąć?
Pożyczki
author
Patryk Byczek
09 maja 2023

Pożyczka 1200 zł – gdzie wziąć?

Bank Pekao z nową ofertą inwestycyjną
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
11 marca 2021

Bank Pekao z nową ofertą inwestycyjną

Gwiazdy z komornikiem: Tomasz Karolak
Blog
author
Aneta Jankowska
12 listopada 2016

Gwiazdy z komornikiem: Tomasz Karolak

Kredyt samochodowy Jaworzno
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
08 listopada 2017

Kredyt samochodowy Jaworzno

Porównaj