Zmiany w zarządzie Pekao

Zmiany w zarządzie Pekao

author
Patryk Byczek
21 listopada 2018

Nadchodzą zmiany w zarządzie jednego z największych banków w Polsce. Dwoje wiceprezesów – Andrzej Kopyrski i Roksana Ciurysek-Gedir postanowili zrezygnować z pełnionej do tej pory funkcji. Pracownicy opuszczą swoje stanowiska 30 listopada bieżącego roku.

W oficjalnym komunikacie dotyczącym rezygnacji nie podano powodów, które tłumaczyłyby podjęte decyzje pracowników. Odpowiednie dokumenty zostały złożone 19 listopada 2018 roku – podano także.

Ustawa kominowa

Bank Pekao SA zakończył prace nad wprowadzeniem uchwały dotyczącej dopasowania pensji członków zarządu do ustawy kominowej, mówiącej o „zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami” – pisał serwis parkiet.com. Działania musiały zostać przeprowadzone, ponieważ Pekao był jedyną bardzo ważną spółką państwową, która nie obniżyła wynagrodzeń do poziomu tak zwanej kominówki.

Nowy skład zarządu

Jeszcze tego samego dnia, kiedy ogłoszono rezygnacje wiceprezesów, Pekao powołało nową trzyletnią kadencję zarządu, w skład którego wchodzą:

  • Michał Krupiński – Prezes zarządu
  • Marek Lusztyn – Wiceprezes zarządu
  • Tomasz Kubiak – Wiceprezes zarządu
  • Michał Lehmann – Wiceprezes zarządu
  • Tomasz Styczyński – Wiceprezes zarządu
  • Marek Tomczuk – Wiceprezes zarządu.

Zebranie nowego zarządu wynika z tego, że Pekao SA bardzo mocno stawia na zapewnienie i utrzymanie regularności działania oraz stabilne zarządzanie. Instytucja dąży do tego stosując rozwiązania na wysokim, światowym poziomie. Ponadto, wszystko zostało przeprowadzone zgodnie z prawem. Kodeks Spółek Handlowych mówi o tym, że członek zarządu może zostać powołany na rok przed końcem aktualnej kadencji. W związku z tym, że bieżąca kadencja trwa od czerwca 2016 roku, Pekao mogło pozwolić sobie na powyższy ruch.

Współpraca po rezygnacji

Roksana Ciurysek-Gedir współpracowała z Pekao SA zaledwie od początku bieżącego roku. Mimo złożonej rezygnacji, drogi Pani wiceprezes i instytucji wciąż będą się przecinały. Po rezygnacji ze stanowiska wiceprezesa, Roksana Ciurysek-Gedir odpowiedzialna będzie za relacje międzynarodowe, czyli dotychczasowe obowiązki będą po prostu kontynuowane.

W przypadku Andrzeja Kopyrskiego współpraca z Pekao trwała ponad 10 lat. był, stażowo, najstarszym członkiem zarządu. Jako wiceprezes odpowiadał za bankowość korporacyjną, rynkową oraz bankowość inwestycyjną.

Bank Pekao

Bank założono w 1929 roku, a jego akcje są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Zmiany w Wonga.com ?
Wpisy
autor wpisu
Monika_Lis
30 lipca 2014

Zmiany w Wonga.com ?

Ile kosztuje operacja zaćmy?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
15 maja 2019

Ile kosztuje operacja zaćmy?

Platforma Antyfraudowa BIK
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
05 października 2019

Platforma Antyfraudowa BIK

Jak zamknąć konto w Getin Noble Banku?
Banki
author
Dominika Sobieraj
11 września 2018

Jak zamknąć konto w Getin Noble Banku?

Trojany bankowe – Polska w czołówce
Wpisy
author
Patryk Byczek
09 sierpnia 2018

Trojany bankowe – Polska w czołówce

Porównaj