33 dobre praktyki – wyróżnienia dla Banku BNP Paribas

33 dobre praktyki – wyróżnienia dla Banku BNP Paribas

author
Patryk Byczek
25 kwietnia 2020

W kwietniu bieżącego roku odbyło się osiemnaste Forum Odpowiedzialnego Biznesu, na którym zaprezentowany został Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Jest to największy w Polsce przegląd inicjatyw CRS. Hasło tegorocznej premiery brzmiało „Środowisko naturalne a nowe wyzwania społeczne – jak zmienia się odpowiedzialny biznes?”.

Podczas wydarzenia wyróżniono aż trzydzieści trzy inicjatywy, których autorem był Bank BNP Paribas.

Jesteśmy dumni z faktu, iż kolejny rok z rzędu Forum Odpowiedzialnego Biznesu doceniło tak liczne dobre praktyki naszego Banku. Liczba zgłoszonych i opublikowanych dobrych praktyk potwierdza nasze strategiczne podejście do zarządzania odpowiedzialnością i zrównoważonym rozwojem. Dziękujemy pracownikom Banku za zaangażowanie w liczne projekty CSR, czego efektem jest imponujący zbiór dobrych praktyk. Bardzo cenimy także merytoryczne wsparcie ekspertów Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz nieustanną pracę w celu tworzenia platformy do dzielenia się wiedzą i doświadczeniami firm z różnych branż, jaką między innymi jest coroczny Raport Dobrych Praktyk.

– mówiła Maria Krawczyńska, Dyrektor Biura CSR – społecznej odpowiedzialności biznesu w Banku BNP Paribas.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu – Raport

W osiemnastej edycji Raportu, którego od lat członkiem jest Bank BNP Paribas okazała się przełomowa. W wydarzeniu 214 firm zgłosiło łącznie 1696 praktyk, co okazało się rekordowym w historii wynikiem. Najprężniej rozwijającym się obszarem okazały się praktyki odnoszące się do troski o środowisko. Ten obszar odnotował wzrost o 35% względem poprzedniej edycji Raportu. Wśród zgłoszonych dobrych praktyk w zakresie odpowiedzialności wobec środowiska naturalnego pojawiły się między innymi:

– działania z zakresu ograniczenia zużycia plastiku,
– gospodarki obiegu zamkniętego,
– ochrony bioróżnorodności,
– edukacji środowiskowej,
– przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu.

W tegorocznej edycji Raportu wyróżniono 33 dobre praktyki Bank BNP Paribas. Wśród nich znalazły się:

– Działania Biura ds. Międzynarodowych Instytucji Finansowych i Programów Zrównoważonego Rozwoju na rzecz wspierania transformacji energetycznej,
– Program Fotowoltaika dla prosumentów,
– kampania edukacyjna Bank Zielonych Zmian, Sztafeta „Podaj Zmianę”,
– programy stypendialne Fundacji BNP Paribas „Klasa”, „Agrotalenty” i „Wiedza do potęgi”,
– szereg innych działań na rzecz społeczności i środowiska naturalnego.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródła: https://media.bnpparibas.pl/pr/501283/33-dobre-praktyki-banku-bnp-paribas-wyroznione-w-dorocznym-raporcie-dobrych-praktyk-forum-odpowiedzialnego-biznesu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Eurobank z wyróżnieniem od Top Employers Institute
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
04 lutego 2019

Eurobank z wyróżnieniem od Top Employers Institute

Grupa Pekao pomogła LERG przejąć spółkę Ciech Żywice
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
04 marca 2021

Grupa Pekao pomogła LERG przejąć spółkę Ciech Żywice

Kredyt hipoteczny Hajnówka
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
16 lutego 2022

Kredyt hipoteczny Hajnówka

IKEA Szczecin – kontakt, godziny otwarcia
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
24 stycznia 2022

IKEA Szczecin – kontakt, godziny otwarcia

Kolejne nowości w serwisie GOonline od BNP Paribas
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
02 czerwca 2020

Kolejne nowości w serwisie GOonline od BNP Paribas

Porównaj