Autoryzacja mobilna wkrótce w Alior Banku

Autoryzacja mobilna wkrótce w Alior Banku

author
Patryk Byczek
18 marca 2019

W niedalekiej przyszłości Alior Bank udostępni Klientom korzystającym z aplikacji mobilnej autoryzację mobilną. Rozwiązanie usprawni potwierdzanie transakcji dokonywanych za pośrednictwem bankowości internetowej.

Na chwilę obecną autoryzację mobilną udostępnia w Polsce dziewięć banków tradycyjnych i jeden bank spółdzielczy.

Mobilna autoryzacja

Mobilna autoryzacja jest alternatywą dla wciąż obecnych jednorazowych kodów SMS. Z raportu „Bezpieczeństwo Bankowości Elektronicznej” przygotowanego przez portal obserwatorium.biz wynika, że banki rocznie, na wysyłkę jednorazowych wiadomości z kodem, wydają ponad 70 000 000 złotych. Autoryzacja mobilna stająca się rynkowym standardem ma obniżyć koszty, lecz przede wszystkim zapewnić maksimum bezpieczeństwa Klientom mobilnym.

Rozwiązanie jest o wiele bezpieczniejsze głównie dlatego, że nie cyberprzestępcom bardzo ciężko jest je wykorzystać. Inaczej było w przypadku jednorazowych haseł SMS, które wysyłali Klientom banków sami hakerzy, operując następnie kontami nieświadomych Użytkowników bankowości mobilnej.

W trakcie wykonywania transakcji na swoim koncie bankowym, Klienci zamiast dotychczasowego kodu SMS dostają tak zwane powiadomienie PUSH na swój telefon komórkowy. W powiadomieniu znajdują się szczegółowe informacje o wykonywanej operacji bankowej oraz ewentualnie o numerze rachunku odbiorcy. Aby transakcja doszła do skutku trzeba ją jednak najpierw zatwierdzić mobilnym PINem.

Banki udostępniające mobilną autoryzację

Pierwszym w Polsce bankiem, któremu udało się wprowadzić do swojej oferty usługę autoryzacji mobilnej był mBank. Aktualnie z autoryzacji mobilnej mogą korzystać Klienci takich banków jak:

mBank,
Euro Bank,
Getin Bank,
ING Bank Śląski,
Bank Millennium,
Nest Bank,
BGŻ BNP Paribas,
T-Mobile Usługi Bankowe,
Santander Bank Polska.

Warto także dodać, że w ostatnich miesiącach 2018 roku o wprowadzeniu autoryzacji mobilnej informował Bank Polskiej Spółdzielczości. Dodatkowo o wprowadzeniu usługi informowały również PKO BP oraz Pekao SA. PKO BP przekazał do informacji publicznej, że zakończył działanie aplikacji mobilnej iToken, ponieważ ma w planach wprowadzenie całkowicie nowego narzędzia autoryzacyjnego. Z kolei Bank Pekao potwierdzał, że mobilną autoryzację wprowadzi jeszcze w ciagu pierwszego kwartału 2019 roku.

Alior Bank

Instytucję założono w 2008 roku i swoją ofertę kieruje do Klientów indywidualnych oraz biznesowych. Pod koniec 2017 roku bank odnotował 143 100 000 złotych zysku netto. Pod koniec pierwszego kwartału ubiegłego roku roku wypracowany zysk wyniósł 171 100 000 złotych. Zysk w trzecim kwartale wyniósł nieco ponad 172 900 000 złotych, co oznacza wynik niższy względem analogicznego okresu rok wcześniej. Ponad 71 370 000 000 złotych wyniosły aktywa Aliora pod koniec trzeciego kwartału 2018 roku. Według danych, w grudniu 2017 roku, Alior Bank zatrudniał 8110 osób w 905 placówkach. W 2017 roku około 4 000 000 Klientów korzystało z usług i produktów banku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Profi Credit w Ostrowie Wielkopolskim
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
11 czerwca 2019

Profi Credit w Ostrowie Wielkopolskim

Rosną zaległości czynszowe Polaków
Bez kategorii
autor wpisu
Dorota Cholewicka
02 kwietnia 2021

Rosną zaległości czynszowe Polaków

Oszustwo na inwestycje w kryptowaluty
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
08 lutego 2020

Oszustwo na inwestycje w kryptowaluty

Konta z innych banków w bankowości ING
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
30 stycznia 2020

Konta z innych banków w bankowości ING

Ranking kredytów samochodowych – maj 2020
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
30 kwietnia 2020

Ranking kredytów samochodowych – maj 2020

Rejestr Firm Pożyczkowych
Wpisy
autor wpisu
m_szydlowski
12 stycznia 2015

Rejestr Firm Pożyczkowych

Porównaj